ב"ה יום ראשון, ט"ז ניסן תשע"ט | 21.04.19
שבע שנים לחזון אליהו

עשרות תלמידי ישיבת 'חזון אליהו' התכנסו השבוע להתוועדות לרגל מלאות שבע שנים ליסודה של הישיבה ויום היארצייט של ר' אליהו מירון
דוד אבשלום

לאחר יממה של ל"ג בעומר עמוס וגדוש בפעילות נערך בהיכל הישיבה ביום שני י"ט אייר ערב עיון ולימוד במלאות שבע שנים להקמת הישיבה, ובמלאות שמונה שנים לפטירתו של עו"ד ר' אליהו מירון ע"ה אשר על שמו נקראת הישיבה. בערב שארגן הרב לוי וולף מנהל הישיבה השתתפו ראשי הישיבה הרב מאיר אריה שמערלינג הרב שניאור כהן והרב שאול רייצעס, תלמידי הישיבה, אברכי הכולל, אנשי הקהילה ובני משפחת מירון שיחיו.

את הערב פתח ראש הישיבה הרב מאיר אריה שמערלינג אשר קישר בין יום ההילולא של רשב"י - ל"ג בעומר והחיוב ללמוד פנימיות התורה לבין פרשת בהר סיני והצורך להיות מצד אחד בביטול – סיני, ולאידך גיסא עם התוקף הראוי – בהר.

שליח הרבי לעיר ורב קהילת חב"ד בתל אביב הרב יוסף גערליצקי, נשא דברי תורה וברכה, בדבריו הסביר שאצל כל יהודי קיים בחי' כהן גדול – היחידה שבנפש, וכשאנו מביטים על יהודי אין להתפעל מהרושם החיצוני שהוא יוצר, אלא לראות בו את הפוטנציאל ואת הנשמה האלוקית שחבויה בו ובמעט עזרה והכוונה תתגלה דרגת הכהונה גדולה שבו.

בסיום דבריו ציין הרב גערליצקי במיוחד את הסיוע של בני משפחות מירון וסקורניק, המקדישים מהונם למען הצלחת ופיתוח הישיבה, ואיחל להם שבעז"ה יזכו וכל עסקיהם יניבו תשואות ורווחים כמו התשואות שהניב ה'עסק' שלהם בהקמת ואחזקת הישיבה – למעלה ממאה אברכים ובתים חסידיים לתפארת ברחבי הארץ והעולם.

אורח הערב היה הרב יוסף יצחק בלינוב שליט"א רבה של מרכז העיר ואב"ד בית ההוראה המרכזי בבני ברק שריתק את הקהל שעה ארוכה בדרשתו המאלפת והמחכימה אודות מנהג ישראל בחג השבועות לאכול מאכלי חלב תוך שמתבל את דבריו ב'בעיות' הלכתיות העלולות להתעורר בחיי היום יום בעניני בשר בחלב. בסיום דבריו ניתנה האפשרות לקהל לשאול שאלות ולקבל מענה הלכתי מפורט ומנומק.

את דבר משפחת מירון הביא הבן ר' מרדכי מירון שהעלה קווים לדמותו של אביו ר' אליהו ע"ה, וסיפר על פועלו לשמירת ועיצוב פני היהדות בתל אביב בשנים עברו. "כאשר רצינו להנציח את זכרו של אבא", סיים מרדכי מירון, "לא היה דבר ראוי יותר מאשר לעשות זאת יחד עם חב"ד בתל-אביב, הפועלים ללא לאות בכיוון זה של הפצת והגברת היהדות בעיר – ההוכחה לכך נמצאת כאן: עשרות אברכי ותלמידי הישיבה הגורמים לקידוש שם שמים ומאירים באור של חסידות וקדושה את רחובות העיר.

כ"ב באייר תשס"ז