ב"ה יום שלישי, ט"ז אייר תשפ"ב | 17.05.22
צילום: ישראל ברדוגו
אלפים בכינוס האחדות בירושלים

אלפי משתתפים, אברכים ותמימים התאספו בעקבות שורת האסונות שפקדה את קהילת אנ"ש • בכינוס נשאו דברים מזכירי הרבי והאבות השכולים
מערכת שטורעם

תם כינוס האחדות שהתקיים הערב בירושלים, אלפי חסידי חב"ד השתתפו. עד השעה 12 בלילה האזין הקהל כולו, גברים נשים וטף מכל רחבי הארץ לדברי התעוררות יוצאים מן הלב שהשמיעו ההורים השכולים, מזכיריו של הרבי, שלוחים ורבנים.

על הכנס העיבה תקרית מצערת. הפרעה בוטה קטעה לרגעים אחדים את מהלך האירוע בהתזת גז רעיל באיזור היציעים התפוסים עד אפס מקום. הגז שהתפשט במהירות באולם הביא לפרצי שיעול קשים מצד אלפי המשתתפים שמיהרו להמלט החוצה, והכנס נקטע באחת לזמן ממושך, כאשר בחוץ ממשיכה הדרמה וגורמי משטרה שהוזעקו עוצרים חשוד במעשה.

אדם אחד התמוטט ואיבד את הכרתו בזמן נאומו של הרב קרינסקי כתוצאה משאיפת הגז, ובאולם נוצרה התרחשות סביבו עד שצוותי ההצלה טיפלו בו. למרות האירוע, הקהל הגיב באיפוק מופתי ולא נגרר לכל התלהמות בתגובה למעשה שהוא חציית כל קו.

הערב הונחה על ידי המנחה הוותיק, איש ירושלים, הרב נפתלי רוט, והחל באמירת פרקו של הרבי בתהילים, על-ידי השליח הרב יוסף-יצחק חיטריק. בהמשך נשא דברים נרגשים הרב יצחק יהודה ירוסלבסקי, מזכיר בי"ד רבני חב"ד ורבה של נחלת הר חב"ד.

על מסכי האולם הוקרן סרט מרגש ובו קטעים מהערב המיוחד שנערך בבסיס צה"ל שאליו היו התמימים אמורים להגיע. מפקד הבסיס משמיע דברים נרגשים על תרומתם הגדולה של חסידי חב"ד לחיילים ועל הכאב של כל החיילים בהיוודע להם הבשורה הנוראה. באירוע נטל חלק גם איש העסקים מר ארקדי גידמאק שהמנחה ציין את תרומתו הנכבדה למימון חלק מהוצאות האירוע.

המנחה הזכיר גם את היוזמה הברוכה לכתיבת ספר תורה לעילוי נשמת שלושת תלמידי התמימים, יוזמה שיצאה מישיבת תומכי תמימים בקרית גת, ומקיפה את כלל תלמידי התמימים.

הרב ציון ביטון, והרב דוד גולן, סיפרו בכאב על בניהם יוני ומוישי ע"ה. על התכונות הנפלאות ועל הסיפורים הרבים שהחלו להחשף במהלך ואחרי ה'שבעה'.

הרב יוסף-ישראל הכהן הנדל, רב של קהילת חב"ד במגדל העמק ששכל את בנו לוי ע"ה בתאונה הקטלנית זעק בקירות ליבו: "כשתמימים נהרגים בדרך למבצעים של הרבי, זה אומר שיש רח"ל קטרוג גדול, זה דבר לא פשוט שנופלים חללים כך, עלינו להתעשת ולעשות משהו בצורה מיידית".

הרב הנדל דיבר על נושא האחדות, והקשה בכאב: "לפני הכינוס הזה התפרסם מכתב עליו חתמו 11 משפיעים שקראו שלא לבוא לכנס האחדות. אני רוצה לשאול, איך לא רעדה ידם של אותם משפיעים בעת שחתמו נגד הכינוס?! הרבי חילק למשפיעים קונטרס אהבת ישראל, ומשפיע שלא מקיים את העניין הפשוט הזה של אהבת ישראל, הוא פועל נגד הרבי. אפילו אומות העולם, בשעה שיש מצב חרום, שוכחים על העניינים האישיים ומתאחדים".

בהמשך נשא דברים הרב יוסף גינזבורג, שבנו מנדי ע"ה נהרג בתאונת דרכים לפני כחודש וחצי. "כולנו משפחה אחת", הזכיר הרב גינזבורג למשתתפים. "עלינו להתאחד". נאומו של הרב גינזבורג לא היה מוסכם על הקהל כולו, אך הציבור כיבד את הנואם ונהג באיפוק.

השליח בחברון, הרב ויקטור עטיה, שבתו חיה מושקא ע"ה נפטרה לפני כמה חודשים סיפר על הקשיים עמם הוא מתמודד. "אני אומר לאנשים בהרצאות: הורים שכולים חשים שהלב שלהם חסר. זה פצע פתוח, מדמם. אנחנו כואבים את כאב האובדן יום יום". הוא הקריא מכתב שכתב בנו בעקבות האסון שפקד את משפחתם.

חבר המזכירות, הרב בנימין קליין היה ראשון הדוברים לאחר ההפסקה הקצרה: "ראינו דבר פלא ביחסו של הרבי למבצע משיח, בניגוד למבצעים האחרים. הוא המבצע היחיד שהוטלו עליו הגבלות. הרבי התנה שני תנאים: באופן המתקבל, שלא יכריחו ולא ירחיקו אף יהודי בעקבות המבצע. איש לא יכול להכחיש את העניין הזה, אבל בנוגע למעשה - לא פועלים".  

אחריו הוזמן הרב יהודה לייב גרונר, חבר המזכירות שתחילה פנה אל המשפחות השכולות בדברי תנחומין: "באחת השנים נפטר בקראון-הייטס בחור צעיר כבן 18 -19, והרבי אמר למשפחתו: 'דעו שבנכם נמצא כבר אצל חותני הרבי, וכבר שומע חסידות ממנו'. פשוט ומובן ששלושת התמימים היקרים הללו אשר היו בקיום שליחותו של הרבי, עסקו במצווה של הרבי, אין כל ספק שהם שומעים את המאמרים והשיחות מהרבי.

"מהי השאיפה של כל אב ואם מחסידי חב"ד? הם רוצים שהילדים שלהם יהיו אצל הרבי, ישמעו שיחות וחסידות... ולמה זה קרה כך? הרבי אמר שעל שאלות כאלו אין תשובה ולא כדאי לשאול את השאלה. קשה לנו למה וכו', אבל עלינו לזכור שכעת הם נמצאים אצל הרבי - איזו שמחה גדולה יותר יכולה להיות?"

"הרבי הצמח-צדק כתב על דברי אדמו"ר הזקן שאחרי שריפה מתעשרים משום שמידת הדין תמה, וכעת הגיעה תורה של מדת החסד וממילא יש צורך בעשירות שלכן אחרי שריפה בונים מחדש כי ההתעוררות של הרחמים היא גדולה הרבה יותר. הרבי אמר על כך שהבנייה צריכה להעשות על-ידי רבים דווקא, וזהו אינו רק במקרי שריפה ל"ע אלא בכל אירוע של מידת הדין.

"ההוראה היא מפורשת: מכיוון שמידת הדין התבטאה ב'מבצעים', דווקא משום כך צריך להוסיף במבצעים הקדושים של הרבי. הרבי התבטא לאחר האסון ב'בית-הספר למלאכה' שכל אחד צריך להשתתף בבניה המחודשת בגופו, בנפשו ובנשמתו. עלינו לעשות כך גם ב'מבצעים': להוסיף, כל אחד ואחד, בגופו ובנפשו ובנשמתו.

"מבצע 'אהבת ישראל' של הרבי היה המבצע היחיד שהרבי הוציא לשמו קונטרס מיוחד שאף ערך אותו. אחדים זכו לקבל אותו מהרבי. הייתה תקופה בה הרבי השתעל מאוד. מישהו נכנס ליחידות, ובסופה איחל לרבי ב"ברכת הדיוט" ש"דער רבי זאל זיין געזונט". אמר לו הרבי כך: כשהחסידים יהיו בריאים - גם הרבי יהיה בריא".

הפירוש בזה הוא שהחסידים הם חלקים בגוף שהראש והלב שלו הוא הרבי. ממילא, כאשר יש פירוד לבבות ואין אחדות זה פוגע אפילו בלב! הרבי הרש"ב אמר שעל-ידי מחלוקת "מקלקלים את הרבי". ההחלטה שלנו צריכה להיות כאן שנצא מכאן באהבת ישראל אמיתית בקרב אנ"ש, ואז נזכה לגאולה השלימה בזכות כך".

מייד אחריו הוזמן לשאת דברים חבר המזכירות ויו"ר ה'מרכז לענייני חינוך' הרב חיים-יהודה קרינסקי. דבריו הנרגשים נאמרו בשפת האידיש ונקטעו פעמים רבות בפרצי-בכי. "הרבי הורה למצוא את הטוב בכל דבר", ביקש הרב קרינסקי מהקהל. "שלושה תמימים יצאו להוסיף באור, ב'מבצע חנוכה'.. דווקא שם קרה האסון. הלא לאחר האירוע ב"בית הספר למלאכה" הרבי הורה לא לעזוב ח"ו. היו משפחות שטענו שעברו את השואה, שרדו את הקומוניזם ולכאורה הגיע הזמן שיבואו אל המנוחה ואל הנחלה... אבל הרבי הורה לא לעזוב.

יש שתי אגרות של אדמו"ר-הזקן המשוייכות להסתלקותו - אגרת כ' (איהו וחיוהי) ו"נפש השפילה", בהן כתוב שהעיקר זה המצוות, גמילות-חסדים. הרבי שואל מה הקשר בין גמילות חסדים להסתלקות? לכאורה זה סותר לגמרי.  מסביר הרבי שעניינו של צדיק הוא אמונת ואהבת ה' גם ברובד המעשי, לא רק הרוחני. לעשות טובה ליהודי זה עניינו של הרבי, ולשמו נסעו שלושת הבחורים...

"פעם משפחה הכניסה ספר-תורה לעילוי נשמת ביתם. הם שאלו מהי השמחה, וכו'. הרבי אמר להם שהם לא יודעים עד כמה מתענגת הנשמה מכך שכל העיר לא אומרת 'תחנון'.

"כשהצמח-צדק לחם נגד הגזירות בתקופתו, שאל הגר"י מוולוז'ין "מי נתן לכם רשות להעמיד את העם היהודי כולו בסכנה?" ענה לו הרבי: ראשית יש לנו את הילדים. שנית - אחדות החסידים תוביל אותם לביאת-המשיח. המשמעות היא שלמרות שהרבי יצליח, כי הילדים ינהיגו בסוף - בכ"ז אחדות החסידים היא זו שתוביל אותם לגאולה".

אחריו הוזמן לשאת דברים רבה של אילת, הרב יוסף העכט משלוחי הרבי לארץ-הקודש. הוא סיפר איך שהעיר את לוי הענדל ע"ה בבוקר התאונה, ולוי ארגן לעצמו ציוד ביודעו שעליו להספיק עד שעות הלילה המאחרות. "ה'מבצעים' באילת נמשכים ברצף ובמהירות, ולוי השאיר בחופזה את התיק על השיש. קראתי לו וביקשתי שייקח את הדברים, אבל הוא אמר לי "נו, זה יהיה כבר לכם"...

"אנחנו מאוחדים בכאב הזה, הכאב הגדול. כרבה של אילת אני מוכרח לספר על אלפי תושבים שקראו בעיתונים וראו בטלוויזיה את המראות והתקשרו בלי הרף לתמוך, להזדהות ולעודד. העיר כולה הייתה מעורבת באסון.

"אנחנו מאוחדים בזעקה ובכאב שהיא חייבת להשמע "עד מתי?". הכאב הזה, רבותיי, צריך ללמד אותנו השקפה חדשה ומחשבה אחרת! דפוסי התנהגות אחרים! יש לנו אחריות שהגלות הזו תגמר. הרבי אמר שהאחריות מוטלת עלינו, וכל אחד צריך לאמץ כאן החלטה שצריך להשתנות!

"הקב"ה ציווה בפרשת השבוע את משה רבינו שיגאל את ישראל. משה מתווכח, ורק לאחר שמונה ימים הוא מסכים. גואל ראשון הוא גואל אחרון; אנחנו מאמינים שביו"ד שבט תשי"א או תש"י הקב"ה הורה לרבי 'לך וגאל את ישראל'. האם הרבי התווכח עם הקב"ה? - ב'באתי לגני' הרבי אומר שאנחנו בדור השביעי אף שיש מספר דברים שלא ברצוננו. משה רבינו לא היה זקוק לחיילים במשימה שלו; הקב"ה נתן למצרים עשר מכות - ושרק ילך ויכה.

"אבל הרבי שאל - אני מניח - 'עם מי אני הולך'? צריך חיילים! כדי לשבור את הקליפות הגסות צריכים אנשים שיעשו את זה! זו המשימה הכי מסובכת מאז בריאת-העולם. והנה, בהסתערות האחרונה נפלו שלושה חיילים, אבל כולנו מאותה יחידה, מאותו גדוד. מאותה קבוצה שהרבי נתן על שכמה את האחריות לבצע את המשימה הזו. אנו נסתער בתנופה מחודשת וכוחות מחודשים, דווקא כאשר רואים את אהובי נפשינו אשר מאיזו סיבה שהיא הקב"ה לקח מאיתנו! כל חסיד צריך לחשוב ולזכור בקומו בבוקר, שהרבי עומד ליד מיטתו ואומר לו שהוא בחר בו למשימה הזו".

הרב העכט מסיים ואחריו עולה לשאת דברים יו"ר אגוח"ח הרב יוסף יצחק אהרונוב. "הוכחנו התחשבות בכל מגוון הדעות", אומר הרב אהרונוב בהתייחסו לאירוע ההפרעה. "המסר הוא להתמיד בשליחות מתוך אמונה איתנה, ולכן, רבותיי, הדבר החשוב הוא שחס-ושלום לא ינצלו את ההפרעה להיפך 'אהבת ישראל'. אדרבה; התשובה תהיה הוספה באהבת ישראל ובזכותה תתבטל סיבת הגלות בביאת המשיח בקרוב ממש".

הדובר האחרון הוא הרב יהודה דונין, מנהל בית-חב"ד בשכונת כרמל בחיפה. הוא מוזמן להציג את התוכנית המעשית שגובשה בכינוס השלוחים של מנהלי בתי-חב"ד בארץ. "אחרי האסונות התגברה התחושה של עד מתי. כמה אנחנו מסוגלים לסבול. ממילא גם מה אנחנו יכולים לעשות כדי להביא את הגאולה בפועל ממש. אני עכשיו מגיע מכינוס-השלוחים, שלוחי הרבי, ותרשו לי לומר שכל המושג הזה של אחדות באיזה שהוא מקום אצל השלוחים אינו משהו שיבוא בבוא היום אל משהו שקורה בחיינו היומיומיים.

"יושבים שלוחים עם דעות שונות, מנוגדות אפילו, ומתוועדים יחד מתוך שמחה ואחדות. אני לא הולך לנתח למה, מאחר ואצלינו מתרכזים בעשייה. בואו נתרכז בעשייה מעשית שכולנו נהיה שותפים לה. אני רוצה להציג רעיון אחד שלוקח מיוזמה עולמית שגובשה בכינוס השלוחים.  

הם הכריזו על מבצע מיוחד תחת הכותרת "שבת אחת, עולם אחד", והרעיון הוא שכולם מתאחדים בשמירת שבת. הרעיון מבוסס על דברי הרמב"ם שמעשה טוב אחד בכוחו להכריע את העולם כולו לכף-זכות ולגרום לו ישועה. ישבנו יחד, השלוחים, וגיבשנו מבצע שמותאם לציבור הישראלי, מבצע קצת שונה, שאנחנו נפעיל אותו יחד בתנופה אדירה מיו"ד שבט עד שבת ט"ו בשבט. אנחנו נפנה לציבור הרחב כדי שיתמקד בט"ו בשבט ובימים הסמוכים לו להוסיף במעשים טובים ובמצוות כדי להביא את המשיח".

בשלב הזה העולתה מצגת מעל המסכים, ותרשים המבצע הוצג לעיני הקהל כולו. הוא יכלול נתינת צדקה בערב-שבת, הדלקת נרות, עריכת קידוש וסעודה שתכלול גם פירות ט"ו בשבט - ע"פ הוראת הרבי. לשיווק היוזמה יוקם אתר אינטרנט, והוא יפורסם באמצעות מצגת שתנדוד מגולש לגולש באמצעות מערכת הדואר האלקטרוני. קהל אנ"ש כולו יגוייס לטובת וקידום הפרוייקט, ואף הופק מנשר מרהיב שיחולק לקהל הרחב.

הכנס תם בחצות והוא לווה על-ידי מקהלת חסידי-חב"ד בניגונים, בניצוחו של ר' נמואל הרוש. על הקלידים היה ר' אלאור ולנר.

כ"ו בטבת תשס"ז
צילום: ישראל ברדוגו
 
צילום: ישראל ברדוגו
 
צילום: ישראל ברדוגו
 
צילום: ישראל ברדוגו
 
צילום: ישראל ברדוגו
 
צילום: ישראל ברדוגו
 
הרב הנדל והרב גולן
הרב הנדל והרב גולן | צילום: ישראל ברדוגו
 
שלושת מזכירי הרבי באירוע
שלושת מזכירי הרבי באירוע | צילום: י' בלינקו
 
אלפי המשתתפים באירוע
אלפי המשתתפים באירוע | צילום: י' בלינקו
 
הגב לכתבה

תגובות
51
1. רעדה להם היד
אבל זוהי מסירות נפש של משפיעים עבור קהל החסידים.
כ"ו בטבת תשס"ז
2. הילד מ"מ גינזבורג נהרג בתאונה שבועיים לפני הבחורים
בתחילת חודש כסלו!
כ"ו בטבת תשס"ז
3. לפי מה שראיתי ושמעתי...
הגז הופעל כעת, לאחר שהרב עטיה סיים לדבר.
הרב רוט הכריז על הפסקה.

מתי הופעל הגז?
כ"ו בטבת תשס"ז
4. חני,איזה גז?.?
על איזה גז מדובר?
כ"ו בטבת תשס"ז
5. לא מתפעלים
אם אתה עושה משהו שבקדושה ואין מפריעים סימן שזה כנראה לא כ"כ שבקדושה,
ושכאן עושים משהו שבקדושה ויש מפריעים כנראה שהיצר הרע מפריע וצריך להתגבר על זה
כמו שהרבי יצא במבצע תפילין ואז סאטמער יצא נגד זה ושאמרו על כך לרבי הרבי היה רגוע מזה
כ"ו בטבת תשס"ז
6. ל 4
כנראה שזה היה גז מדמיע
כ"ו בטבת תשס"ז
7. מדובר בגז מדמיע מרוכז שהופץ באיזור הבימה.
לאחר שסיימה מקהלת חסידי חב"ד את הניגון "הנה מה טוב" הופיע בניגוד בולט מעשה מכוער של היפך עניין האחדות.
מעשה נתעב של מחרחרי ריב ומחלוקת, וכפי שאמר הר' רוט: "כנראה שהאחדות נמצאת - לצערנו - רק בצד האחד".
כ"ו בטבת תשס"ז
8. "פצצה" של אחדות

האחדות נגוזה.
כ"ו בטבת תשס"ז
9. יש לי קונספירציה >>>
אולי זו פרובוקציה?
כ"ו בטבת תשס"ז
10. למה?
כינוס אחדות.!?!?!?!
או לא???
כ"ו בטבת תשס"ז
11. זה אחדות?
איפה הרגש איפה הלב?
כ"ו בטבת תשס"ז
12. רוצים אחדות!!!
למה מושחתתים הרסו לכל כך הרבה חסידים?
כ"ו בטבת תשס"ז
13. ממש הכאבתם ליל
לא חבל?
ארוע כ"כ מאחד להרוס???.

למה.?
כ"ו בטבת תשס"ז
14. שאלה אחת לפורעים
למה?

מי הפריע לכם?
לא התאים לכם הרב קרינסקי, אל תתקרבו אליו.
האם אתם בטוחים כי נח"ר נעשה עי"ז לרבי???
כ"ו בטבת תשס"ז
15. זה בטח אחד בעל מוח רופף
ולא מייצג דעת הכלל.
מקווה לפחות.
כ"ו בטבת תשס"ז
16. צריך לטפל בחשוד כהוגן אם הוא אכן הפורע!
כ"ו בטבת תשס"ז
17. איך עשו דבר כזה

לא להאמין?

הזוהי אחדות?

כ"ו בטבת תשס"ז
18. צריך להספיגו מנת מלקות הגונה ---
למען יראו וייראו.
ואם הוא בעל הפרעות נפשיות (כמו הבחור שצעק על ר' יואל כהן ב770) אז לנעול אותו במוסד סגור במחלקה של מסוכנים לציבור.
כ"ו בטבת תשס"ז
19. למה?
כל כך הרבה אנשים סובלים בגלל בן אדם אחד משוגע שיקבל את החלק שלו

בע"ה שיהיה באמת אחדות אמיתית
כ"ו בטבת תשס"ז
20. הם משהו....
חבל חבל שהצד הזה כל כך נועז
בושות לכלל חב"ד עושים כנס התעוררות וזה מה שהם עושים
שייקחו על מצפונם את המתים (שלצערינו לא נגמרים...)
ה' יישמור
והלוואי שהרבי ייתגלה כמה שיותר מהר
כי אי אפשר כבר
מה הרבי עושה כשהו רואה מלמעלה את כל זה?
הוא מתמלה בצער ה' יישמור
אם ה' נתן לנו סימן משמיים שקורה אסון חייבים להתאחד
אבל מה עושים כשאנשים משיחיסטים רוצים להמשיך את הוויכוחיחם המריבות
ו.... לצערינו....ה א ס ו נ ו ת
כ"ו בטבת תשס"ז
21. כשהרב קרינסקי מדבר
אין תרגום???
כ"ו בטבת תשס"ז
22. על איזה צד אתה מדבר הרב רוט?
למה אתה חושב שמי שניסה לחבל בכינוס אינו מהצד שלך? האם זה כינוס של צד אחד? אם זה באמת ככה, אז הצגתם מצג שווא של קריאה לאחדות במגמה לפרש את ההשתתפות המסיבית כגיבוי לצד הנכון.
כ"ו בטבת תשס"ז
23. למה???? למה להבליט את השחור כשהרוב - לבן?!
נכון, מעשה נפשע, לא מתאים, בכזה עיתוי, הכל נכון!
אבל אנחנו נופלים בפח!
נותנים לזה להשבית לנו את האחדות!
זו החכמה! לשתוק! לוותר! על זה מדברים כל הכנס!
אלא מה? לותר כשהזולת מתאים לי?
יותר מהמעשה, כאב לי על הכותרת, התעלמות מדברים חשובים יותר שאמר הרב הנדל ועוד.
ומגיבים שמתייחסים לצד מסוים. אין! אין צדדים! גוף אחד!
למרות הכל, אקווה לטוב.
משיח נאו!
כ"ו בטבת תשס"ז
24. שטורעם,איפה האחריות?

למה אתם תמיד הראשונים ולשמחתי גם היחידים שלהוטים להפיץ ולהבליט מעשה של קיצוני הלוקה בנפשו ולגרום לליבוי המחלוקת. מה גם שעדיין לא ברור. מה בדיוק קרה שם.
כ"ו בטבת תשס"ז
25. מה שבטוח דבר אחד------
אחרי הארועים האחרונים אולי נכדינו יזכו לראות בביאת המשיח!
כ"ו בטבת תשס"ז
26. לא זו הדרך!
עוד כמה כינוסי "אחדות" נצטרך כדי שסוף סוף יבין השמאל-מרכז שלנו, שהמשיחיסטים הם כמו הערבים, ואין מה לעשות איתם אחדות!

בדיוק כמו כשברק רצה לתת לערפאת 97 אחוז משטחי יש"ע, ובחסדי הקב"ה הם לא הסכימו - כך גם אצלנו, ככל שניתן להם יותר - הם ירצו עוד, ולא יסכימו לקבל אפילו 97 אחוז!

חברה, המציאות היא שיש חב"ד ויש משיחיסטים, והדבר היחיד שצריך לעשות הוא לפרסם בכל מקום ומקום (ושהרב ברוד יעשה את זה בתקשורת), שהמשיחיסטים הם לא חב"ד - עד שזה יכנס לתודעה של כל הציבור הישראלי וכל היהודים בכל העולם!

זו הדרך!
כ"ו בטבת תשס"ז
27. הפרסום הזה גם הוא גז מדמיע
איפוא האחריות, למה חלפרסם ידיעה שכזו. למערכת פתרונים!
כ"ו בטבת תשס"ז
28. ל-26!
איך אתה מעיז להשוות??????????? זה מה שאתה אומר אחרי כנס כזה מוצלח??? <להזכיר לך מה שאחד הרבנים אמר.."עם הרבי היה רואה את התגובה שלך מה הוא היה אומר???>
כ"ז בטבת תשס"ז
29. אין מה לעשות
לצערי חייבים להתנתק "הלא אנשים אחים אנחנו" ולכן "הפרד נא מעלי " הצד השני אינו מעונין באחדות אלא בנצחנות וויכוחים. שיעשו כינוסים נ פ ר ד י ם. נקודה
כ"ז בטבת תשס"ז
30. מי החשוד?
למחוק אותו!
כ"ז בטבת תשס"ז
31. לכל מי שלא מבין
לא היה כנס מוצלח. נקודה.

ראשי המשיחיסטים לא היו שם, והם דאגו שכל מי שמקורב אליהם לא יהי' שם (חוץ מכמה פורעים שהגיעו כדי להזיק לנוכחים).

זה אומר שאין אחדות. וזוהי מציאות ואי אפשר לשנות את זה. המציאות היא שיש שתי קבוצות, שאחת היא חב"ד והשניה היא הקבוצה המשיחית ההזויה.

ומה שאפשר לעשות זה או להתעלם מזה שאנחנו בעצם שתים, ואז, כל פעם שהם יעשו ויפיצו משהו, זה יזיק לנו שוב ושוב להפצת היהדות, הפצת המעיינות, וגם הפצת בשורת הגאולה באופן המתקבל לכל אחד ואחד.

אבל יש עוד ברירה, והיא התפכחות. להבין שאנו בעצם שתים, ואין שום סיבה שאנו נסבול על גופנו עוד איזה גופה שרק מלכלת אותנו.

זוהי המציאות. וצריך להתמודד אתה ולא להתעלם ממנה. נקודה.

וכמובן שזה גם הרצון של הרבי. כי הרבי לא רוצה שיהי' היזק קבוע להפצת המעיינות. הרבי לא רוצה מציאות כזו שכבר יותר מעשר שנים שמאות אלפי יהודים בטוחים שאנחנו כולנו קבוצה של אנשים הזויים שבטוחים שהרבי נמצא ב-770 ומתפלל עם החסידים בכל יום בגופו הגשמי. הרבי רוצה שאנו נתפכח בעצמנו, ונצליח להתגבר על התופעה המדאיגה הזו, ולהפוך את הקערה על פיה.

הדרך לזה היא רק ניתוק. באם ננתק אותם מאתנו, הם ידעכו לאט לאט. חלק יחזור אלינו, חלק ילך לברסלב, וחלק יהפוך לתנועה משיחית הזויה בעלת שם חדש, ואולי גם לא קשורה לתורה ומצות ולדרך היהדות (אגב, לידיעת כל מי שלא יודע, ב-770 כבר כמה שנים שחלק מהמשיחיסטים לא צמים בי"ז בתמוז, בתשעה באב ובעשרה בטבת).

זוהי המציאות וזהו רצון הרבי. נקודה.
כ"ז בטבת תשס"ז
32. פרובוקציה?...
המעשה עם הגז (שגם עדיין לא ברור לפי הבנתי מה בדיוק קרה) נראה כפרובוקציה מכוונת של גורמים מסויימים שלא רוצים אחדות.

ולא מוחלט בכלל שה"פרוע" הוא דווקא מה"צד השני" או שמא זה מישהו שמנסה להציג את ה"צד השני" כמקור כל הרע
כ"ז בטבת תשס"ז
33. הצד השני???
הכנס מלכתחילה היה מתוכנן רק ע"י צד אחד ובשביל צד אחד, והציטוטים שקראתי כאן בכתבה הוכיחו את זה חד משמעית.

כל עוד חושבים במושגים של "צד שלי" ו"הצד השני" לא תיתכן שום אחדות בין החסידים. כולנו חסידים המקושרים לרבי. נקודה.
כ"ז בטבת תשס"ז
34. ל-26
אני אוהב אותך.

אבל מאוד מקווה שתחזור בתשובה מדעותך המעוותות.

כי כמו שכתוב בהיום יום, ע"י ביטול הזולת מפסידים, חלילה, הכל.

שלא ירבו דעות כאלה בישראל.
כ"ז בטבת תשס"ז
35. שימרו על דקות האחדות לא לקלקל
אל תגידו לא עזר
לא שווה
לא יהיה אחדות
פשוט אתם מנסים לחשוב בגדול
חישבו כא רק על עצמכם כלומר שאת-ה תעשו אחדות עם עצמכם אם באמת תירצו זה יעבוד
משיח נאו
הצלחה
כ"ז בטבת תשס"ז
36. צילום : י בלינקו . איי פי ולא ישראל
כ"ז בטבת תשס"ז
37. מחאה!
למה אף אחד לא מחה על דברי גינזבורג?

כ"ז בטבת תשס"ז
38. נראה כי מנהלי האתר פשוט מחכים לפרסם איזו פרובוקציה
אחרת אין לי שום הסבר לכך שגם בכותרת וגם בתחילת הכתבה ממש הם מזכירים אירוע שולי ומבזה שגם אם יש צורך להזכירו מקומו ימצאנו בשולי הכתבה.
מה מקור הרוע הזה???
כ"ז בטבת תשס"ז
39. יחי האחדות
לעת הזאת למלאות את בניני האומה רק ב-70% זו גם הצלחה ומוכיחה שיש רצון לאחדות.
כ"ז בטבת תשס"ז
40. 3000 מקומות בבנייני האומה
על פי אתר האינטרנט של בנייני האומה יש בסך הכל 3000 מקומות באולם. אז עשר אחוז מחב"ד השתתפו. זהו.

http://www.iccjer.co.il/hall_page.asp?page_id=204

אודיטוריום אוסישקין הוא הגדול בישראל וכולל 3,104 מושבים (1,461 באולם ו- 1,391 ביציע).
כ"ז בטבת תשס"ז
41. בנייני האומה
קראנו כמו תמיד את הסקירה על האירוע מחמם הלב,גם היינו שם והתרגשנו ביותר,המנחה הבינלאומי הרב נפתלי רוט הי' פשוט מהמם מרגש עד דמעות
כ"ז בטבת תשס"ז
42. למה ???
למה col לא מכניסים את נאומו של הרב גינזבורג באודיו, רצונינו באחדות אמיתית ובהתייסות כנה לכל אחד מהצדדים.
כ"ז בטבת תשס"ז
43. אני ממש מתפלאת על מארגני הכינוס!
ראיתי את החלטות הכינוס.

אף מילה אין על

* חיזוק הצניעות

* חיזוק הקדושה בהנהגת הבית

כנראה שהמארגנים נמצאים בפלנטה אחרת ולא יודעים מה מתרחש במחוזותינו.

וכבוד אלוקים הסתר דבר.

אין מילים.

כ"ז בטבת תשס"ז
44. הימור נכון
כגולש בכל אתרי חב"ד עלי להדגיש שאתר שטורעם שוב הימר על הצלם המנצח!
כל תמונה פנינה!
בלינקו ,נראה ,שהוא ה-צלם המקצועי ביותר!
כ"ז בטבת תשס"ז
45. שאתרי האינטרנט לא יהרסו
ההיתי שם, ונהנתי ממגוון הדיעות שדיברו ונתנו לכל אחד את המקום.
כ"ז בטבת תשס"ז
46. תגובה ל"קמחית" (מס' 41)
אני מסכימה בהחלט איתך שנושא כה מרכזי וכה מדובר וכה פרוץ היום לא מצא את ביטויו בהחלטות הכינוס.

הרי בדיוק על הנקודה הזאת נאמר שזה גורם ח"ו לסילוק השכינה רחמנא ליצלן, ומביא שלא נדע לדברים לא רצויים ("והיה מחניך קדוש, ולא יראה בך ערוות דבר, ושב מאחריך").

אבל מדוע לא היצעת זאת לכתחילה למארגני הכינוס. הם ביקשו שיעירו להם (כך הם פירסמו בכל מקום).

דבורה לאה
ק. הייטסכ"ז בטבת תשס"ז
47. אחי ורעי! אל נא תרעו רעים אהובים...
למה??? למה???? למה כל הדיבורים הללו??? מה זה תורם ולמי זה מוסיף??? אני לא מאלה שכותבים תגובות. אבל נגמר קצה גבול היכולת...
למה להשתמש ב"צדדים" כולנו בצד אחד: רצוננו לראות את מלכנו! כולנו מקושרים לרבי בלב ונפש, ושכל אחד יעשה זאת כפי ראות עיניו, כל עוד זה בדרך של תורה ומצוות עפ"י החסידות ועפ"י הוראות הרבה.
אין לי שייכות לשום דיעה מסוימת. "משיחסטים" לדעתי הם אלו שרוצים משיח, וכלנו כך, הלא כן? ו"אנטי"- ה' ישמרנו!!! מי יכול לומר על עצמו שהוא "אנטי" יהודי אחר הל"ת??? כל אחד צריך רק לפעול לקירוב ביאת משיח צדקינו בקרוב ממש. מה אכפת לך מה חושב השכן? יש מצווה שעל כולנו לחשוב אותו דבר? להחזיק באותן דעות? לא ולא!
לדעתי, עלינו רק להתחזק, לקחת את הדברים ששמענו בכינוס, את ההחלטות שהחליטו השלוחים, וליישם!
ובעז"ה כך נזכה לביאת משיח צדקינו, במהרה יגלה. אמן!
כ"ז בטבת תשס"ז
48. מעוניין באחדות אמיתי?!.
במענה לשלאת רבים:

אני אישית לא משיחיסט אני הולך להאוהל נוהג במנהגי יומא דהילולא וכו'.אבל יש לי בן שהוא משיחיסט והוא אמר לי כמה דברים שאני רוצה לשתף אותכם.

1) מדוע לא רעדו ידם של אותם המשפיעים שכתבו את המכתב הוא פשוט: המשפיעים ביקשו ולא פירסמו את המכתב רק ביקשו שהמארגנים יתחשבו קצת יותר בהם. כגון שאירגון נייטראלי יארגן את הכינוס.

דבר שני הרב יהודה קרינסקי שאני אישית מיודד איתו, משום איזה סיבה לא מקובל על המשיחיים!! נקודה לא יעזור כלום ואני לא מסכים עם זה אבל... אתה רוצה לארגן כינוס אחדות מינימאלית למה אתה חייב להביא את המזכירים מחו"ל? בוא דבר ראשון נעשה אחדות בנינו בארץ ואח"כ נסתדר עם חו"ל.

שלישית האיש שהשפריץ גז מדמיע הוא לא משיחיסא אלה כמ"ש באתרי אינרנט אחרים הוא משוגע שההורים שלו נהרגו.

פשוט אם "אין דעותיהם שוות" בתורת של רבינו זי"ע אז בוא אולי נבין את השני בדברים אחרים.

ולשומעים יונעם וכל מי שאני פגעתי בו אבקש את סליחתו מראש ויה"ר שנזכה זעהן זיך מיט'ן רבין...
כ"ז בטבת תשס"ז
49. פריצת דרך לאחדות!
האירוע פרץ את הדרך לאחדות וכך גם את הדרך לפריצת המשיח שנקרא "פורץ"- "למה פרצת עליך פרץ" "עלה הפורץ לפנינו", וכך נזכה שגם אתרי חב"ד יבשרו על הגאולה ויתקיים גם בהם "פרצת עליך פרץ" וד"ל.
כ"ז בטבת תשס"ז
50. מערכת 'שטורעם' נוהגת בחוסר אחריות מוחלט!
כשחסיד חב"ד מנהל אתר מוצלח באינטרנט, לא מספיק שהכתבות יהיו מוצלחות ויביאו תועלת לחב"ד.
כמובן שבזה מתבטא עיקר הכשרון של מנהל האתר, וכמובן שגם זה חשוב ביותר, ובזה ראויה מערכת 'שטורעם לכל שבח על האתר המוצלח שהיא מגישה לחסידי חב"ד והמקורבים, וכמנהל בית חב"ד אני ממליץ לכל מקורב להכנס לאתר ולקבל את הדברים היפים שהאצר התברך בהם: התוועדויות, קטעי ווידאו, דעות, סיפורי חסידים, וכו'.

אך כל זה לא מספיק: האחריות לא נגמרת כאן, כשחסיד חב"ד מנהל אתר הוא חייב להחליט גם איזה תגובות אפשר להכניס ואיזה לא.
כשם שלא יעלה על הדעת להכניס תגובה שתהלל את'אותו האיש' ושאר המתנגדים לרבי, או גרוע מכך- תגובה שכוללת ביקורת אישית ח"ו על הרבי, גם אם לדעת המגיב הוא צודק בהחלט ודבריו נכתבים בתמימות, כך גם לא יתכן להכניס תגובות שמסיבות נזק ישיר וחזק לחב"ד.

אלפי אנשים נכנסים מדי יום לאתרים, בהם מקורבים שלומדים כאן לראשונה איך חסידי חב"ד נראים ומתבטאים, וכאן הבן זועק: התקיים אתמול כנס אחדות ראשון שאורגן ע"י אגו"ח בארה"ק, הכנס היה מוצלח ביותר, שלושת מזכירי הרבי הגיעו אליו במיוחד, והשתתפו בו גם נציגים מהצד המשיחי, והכול עבר בשלום, וא"כ הדבר הכי מתבקש היה לסקור את האירוע בצורה כזאת ולתת ביטוי לתגובות מהסוג הנ"ל ולא להיפך ח"ו.
רצוני לומר בנימה אישית: אחרי כל התגובות הטפשיות על הגז או על התועלת של הכנס, כבר לא רציתי לכתוב תגובה שונה, וכך נהגו לדעתי גם שאר החסידים.

אקווה שהמסר יובן, ומערכת האתר תבין את האחריות המוטלת עליה, וע"י אחדות החסידים נזכה בקרוב לביאת משיח צדקנו.
נ.ב. אני לא מבקש לפרסם את התגובה ותנהגו לפי שיקול דעתכם.
כ"ז בטבת תשס"ז
51. לצלם ישראל ברדוגו.
ישראל, למה לחיות בסרט... מה זה ה AAP. קצת להתבגר.
תראה את הצלמים י. בלינקו. מאיר דהן, נורמלים לחלוטין. בלי הרבה טרררם...

מאחד שאכפת.
כ"ז בטבת תשס"ז