ב"ה יום שלישי, ט"ז אייר תשפ"ב | 17.05.22
"בדיקת חמץ" בתלמוד-תורה

הנהלת הת"ת במגדל-העמק פתחה בתוך ה'שלושים' לפטירתו, במבצע מיוחד לחיזוק ההתקשרות לרבי, לעילוי נשמת הת' לוי הנדל ע"ה (בארץ)
מערכת שטורעם

הת' לוי הענדל ע"ה בנו של רב קהילת חב"ד במגדל העמק, שנהרג בתאונת הדרכים בחג החנוכה, בדרכו ל'מבצעים', למד עד לפני שנה בתלמוד-תורה חב"ד במגדל-העמק, והגיע בלימודיו להישגים נפלאים. הוא היה בעל התלהבות וחיות מיוחדת במבצעים וקיום הוראות הרבי, וכך הצטיין גם במבצעים המתקיימים בת"ת, מעידים מוריו.

הנהלת הת"ת במגדל-העמק פתחה בתוך ה'שלושים' לפטירתו, במבצע מיוחד לחיזוק התקשרות התלמידים לרבי, לעילוי נשמתו. במסגרת המבצע לומדים בחוברת מיוחדת העוסקת בנושאי התקשרות לרבי, ונבחנים עליה בכמה חלקים.

בנוסף לכך מבצעים התלמידים 'משימות התקשרות' מיוחדות, שנבחרו על-פי הוראות הרבי לילדי צבאות ה' במשך השנים, ומדווחים על ביצוע המשימות בחוברת משימות מיוחדת שנערכה עבור מבצע "התקשרות", ע"י מנהל המבצע המלמד שי קציר.

על פי הוראת הרבי, התלמידים מכינים את החדר שלהם על-מנת שיהיה "חדר צבאות ה'". הילדים נדרשים 'לנקות' את החדר שלהם מכל התמונות והמשחקים שיש בהם חיות טמאות. הילדים צריכים גם לדאוג שיהיה בחדר שלהם קופת-צדקה אישית הקבועה בקיר, וחת"ת אישי.

הורים רבים סיפרו בהתרגשות על בנם שחזר לביתו ועשה מעין "בדיקת חמץ" בחדרו. הילד חפר בעומק הארונות והמגירות, וחיפש ביסודיות "חיות טמאות". לעיתים הילד מצא משחקים שאף-אחד לא זכר על קיומם, אך הוא לא פסח על אף חיה טמאה, וסילק את כולן מחדרו. ההורים פנו בהתרגשות למנהל התלמוד-תורה הרב משה איזנברגר, והודו לו על קיום מבצע "התקשרות".

על-פי הוראותיו של הרבי, התלמידים נדרשים במבצע "התקשרות" ללמוד עם אחד ההורים או אחד האחים הגדולים עניני גאולה ומשיח לפחות 10 דקות.

אחת המשימות במבצע "התקשרות", היא לראות וידאו של הרבי לפחות 10 דקות ביום.

יוזמה נוספת של תלמידים בת"ת מכיתה ח', הייתה לאסוף בהפסקה תלמידים וללמוד איתם עניני גאולה ומשיח.

במבצע "התקשרות" הילדים מגישים מידי שבוע אמרות וציורים על מבצעי הרבי, ובנושאי התקשרות נוספים. התלמידים מכינים בהתלהבות ציורים ואמרות מקושטות, והקירות בכל הכיתות ובמסדרון מכוסים בציורי המבצע, מעשי ידיהם של התלמידים.

המלמדים מדווחים, שכמות הציורים והאמרות המקושטות שהתלמידים מגישים כל הזמן היא רבה כל-כך, עד שמחוסר ברירה, הם נאלצים להחליף את כל הציורים מכל הקירות לפחות פעם בשבוע, ולתלות במקומם ציורים טריים...

מבצע "התקשרות" גרף תגובות חמות ונלהבות מהורים רבים, והתקבל בשמחה גם אצל ילדי התלמוד-תורה. בזכות מבצע "התקשרות", מתקשרים התלמידים אל הרבי, לומדים אודותיו, ומקיימים כפי יכולתם את הוראותיו הק' לילדי צבאות ה'.

"בזכות מעשיהם הטובים של תינוקות של בית-רבן, נזכה להתגלות מלך המשיח, ולקיום הייעוד: "והקיצו ורננו שוכני עפר", תיכף ומיד ממש", אמרו בהנהלת התלמוד תורה.

כ"א בטבת תשס"ז