ב"ה יום ראשון, כ"א אייר תשפ"ב | 22.05.22
צילום: ישראל ברדוגו
"אני שוקל ברצינות להתמודד"

הגה"ח הרב זאב דב סלונים, רב מרכז העיר ירושלים שוקל בחיוב להתמודד על כס הרב הראשי בעיר. ראיון מיוחד ל'שטורעם' (חדשות)
זעליג אברמסון
במכתב ששוגר השבוע לראש העיר ירושלים, אורי לופוליאנסקי וליו"ר המועצה הדתית בירושלים, עו"ד משה יצחק אוסדיטשר, הורה משרד ראש הממשלה להתחיל באופן מיידי בהליכים לקראת בחירות לתפקיד הרב הראשי לירושלים, כך מדווח אתר 'בחדרי חרדים'.

מאז פטירת שני הרבנים הראשיים הקודמים, הגר"ש משאש זצ"ל לפני כשלוש שנים והגר"י קוליץ זצ"ל לפני כשמונה שנים, אין בירושלים רב ראשי - דבר המעיק על מערכת שירותי הדת בעיר.

האם יתמודד על כס הרבנות רב חב"די? בשיחה מיוחדת שקיימנו הערב (רביעי) עם הגה"ח זאב דב סלונים, רב מרכז העיר, עולה שהאפשרות נבדקת: "בעלי השפעה בעיר פונים אליי ללא הרף בבקשה שאתמודד", מספר הרב. "מאז נפטר הרב הקודם עלה הרעיון פעמים רבות ועדיין לא החלטתי. אני מודע היטב לאחריות הכבדה הטמונה בתפקיד ולקידוש ה' ולהשפעה הרבה, מנגד".

הגה"ח זאב דב סלונים שהחל את דרכו כרב בירושלים בגיל צעיר, נחשב לדמות בולטת ובעלת השפעה בירושלים. בפעם האחרונה שהתמודד על כס רבנות מרכז העיר זכה לתמיכה גורפת מכל המפלגות. זה מה שהביא אותו לשקול ברצינות את ההתמודדות בבחירות הקרובות.

"בשנת תשכ"ג, שעה שנבחרתי למו"צ בעיר זכיתי לקבל מכתב מיוחד מהרבי שעודד אותי להוסיף ולעסוק ברבנות", סיפר הרב. "בתחתית המכתב, הוסיף הרבי שורות אחדות בכתב-יד בזה"ל: 'ימלא תפקידו ברבנות...בשלמות ובטוב'. המילה 'בשלמות' בהחלט יכולה להתפרש גם כהתמודדות על התפקיד המכובד והמשפיע ביותר ברבנות העיר".

י"ד בחשוון תשס"ו
הגב לכתבה

תגובות
2
1. לעדכון בsms
שהוא יגמור לשקול תשלחו מיד הודעה, תגידו לא חבל על 50 אג'????
ט"ו בחשוון תשס"ו
2. הרב הכי מתאים
הרב הגאון זאב סלונים רבה האהוב של מרכז העיר ירושלים הוא הכי מתאים לתפקיד הרב הראשי לירושלים גם גאון אדיר בתורה והלכה הוציא כמה ספרים שהוא מתאים לכולם מחובר לכל מפלגות הדתיות מקובל על כל הציבור נואם בחסד עליון צאצא לאדמו"ר הזקן בקיצור הלוואי ויהיה לנו הזכות שהרב סלונים יהיה רב העיר
ט"ז בחשוון תשס"ו