ב"ה יום שלישי, ט"ז אייר תשפ"ב | 17.05.22
השלוחים ילמדו "החלצו"

מאות שלוחי הרבי קיימו במוצ"ש כינוסים אזוריים במוקדים שונים, בהם ניבט קו אחיד: חיזוק וביצור האחדות. תמונות מירושלים ואשקלון
מערכת שטורעם

שלוש אסיפות מרכזיות התקיימו במוצ"ש עבור ציבור שלוחי הרבי בארץ-הקודש לנוכח האסונות שפקדו לאחרונה את תנועת חב"ד בארץ והתאונה הקטלנית שקטפה שלושה תמימים בדרכם ל'מבצעים'.

בבית-הספר חב"ד באשקלון התאספו כשמונים שלוחים והאזינו לדבריו של הרב מנחם-מענדל ליברמן – השליח הראשי לעיר, הרב מנחם מענדל גרונר – מראשי ישיבת תות"ל בקריית-גת, הרב נפתלי ליפסקר – מנהל אגף הסניפים בצא"ח, הרב ישועה חדד – שליח ורב במילאנו, הרב משה הבלין – רב העיר קריית גת, הרב זלמן גורליק – מנהל בית חב"ד המרכזי בבאר-שבע. גם הרב יהודה איידלקופ והרב שניאור גודמן – משלוחי הרבי לארץ הקודש השתתפו בכנס.

גם בירושלים התאספו שבעים שלוחים לעצרת חיזוק בספריית "היכל מנחם" בעיר. נשאו דברים: הרב נפתלי רוט – מנהל המרכז החינוכי - חסידותי בצא"ח, הרב אליעזר ויינר – מנהל בית חב"ד בבית-שמש, הרב ישראל הלפרין – מנהל בית חב"ד הרצליה ועוד. בעצרת גם השתתף יו"ר אגו"ח וצאגו"ח – הרב יוסף יצחק אהרונוב.

הדוברים עוררו אודות הנושא המרכזי אודותיו העומד על הפרק – אחדות החסידים. כן קראו להקפיד על שורת החלטות אופרטיביות: חינוך הילדים והנוער, צניעות ובעיית האינטרנט וכן לימוד חסידות. דגש מיוחד ניתן על היצמדות מוחלטת להוראותיו של הרבי.

מספר דומה של שלוחים התכנסו גם במגדל-העמק. נשאו דברים הרב ישראל יוסף הנדל – רב קהילת חב"ד במגדל העמק שבנו הת' לוי ע"ה נמנה על הרוגי התאונה הקטלנית. בדבריו הכואבים אמר הרב הנדל שהתאונה היא לכאורה קטרוג על השליחות של הרבי.

נשא דברים הרב חיים שלמה דיסקין – מנהל בית חב"ד בקריית-אתא על הצורך באחדות במוסדות השלוחים. הוחלט על הקמת וועד שלוחים שיעסוק בפתרונות לבעיות אחדות בקרב השלוחים, ונמנים עליו הרב שמעון גורליק – בית חב"ד בנהריה, הרב יוסי ליפש – בית חב"ד חיפה, הרב צבי וילהלם – בית חב"ד נתניה, הרב נועם דקל – בית חב"ד יקנעם והרב אבשלום קיל – בית חב"ד גן-נר.

באזור יו"ש נועדו 40 שלוחים בבית חב"ד באריאל. נשאו דברים: הרב יהודה רובין – מנהל בית חב"ד בלב השומרון ונציג צא"ח הרב לוי-יצחק רסקין. בתל-אביב התכנסו השלוחים בביתו של השליח בצפון ת"א הרב דוד אוקשי, ונשא דברים השליח הראשי הרב יוסף שמואל גערליצקי.

י' בטבת תשס"ז
תמונות האסיפה באשקלון
תמונות האסיפה באשקלון | צילום: שטורעם.נט
 
 
 
 
 
 
 
תמונות האסיפה בירושלים
תמונות האסיפה בירושלים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הגב לכתבה

תגובות
1
1. מחמיצים את העיקר
הייתי בכינוס באשקלון וצולמו עשרות תמונות מאד מאכזב ומוזר לראות שבמקום להמחיש לצופים באתרים את ההשתתפות המלאה של השלוחים כ"י, במקום זאת מראים את פלוני ואלמוני ששוב זה לא חידוש שהוא בכינוס. סתם מבליטים אנשים מסויימים כאשר למעשה המטרה "המפוספסת" היא אחדות ולא איש פלוני "מהגוורדייה" כזו או אחרת.
י' בטבת תשס"ז