ב"ה יום חמישי, ו' תשרי תשפ"א | 24.09.20
לפני ואחרי. פרופ' ר' אליהו סורקין. משמאל: בלבוש מגן, לאחר שנאלץ לגזוז את זקנו
לפני ואחרי. פרופ' ר' אליהו סורקין. משמאל: בלבוש מגן, לאחר שנאלץ לגזוז את זקנו
מסירות נפש של חסיד בימי מגפת קורונה: הפרופסור החב"די שנאלץ לגזוז את זקנו למען החולים

סיפור מסירות הנפש שיסופר גם לדורות הבאים: מנהל מחלקת טיפול נמרץ כללי ומנהל מחלקת חולי הקורונה בבית הרפואה 'מעייני הישועה, פרופ' אליהו סורקין, חסיד חב"ד מרעננה, נאלץ לנקוט בצעד של מסירות נפש חסידית של ממש, וזאת לאחר קבלת היתר משלושה רבנים חב"דיים: הרב ירוסלבסקי, הרב גולוכבוסקי והרב בלינוב, וגזז את זקנו כדי להתאים את מסכת המיגון, בגלל ההידבקות הגבוהה בווירוס הקורונה, וזאת כדי להגן על החולים במחלקת טיפול נמרץ ● בנו, עו"ד דוד סורקין, מגיש את הסיפור המלא בכלי ראשון ומזווית של בן ● לסיפור המלא >>>
מערכת שטורעם

וכך כותב בנו של פרופסור אליהו סורקין, עו"ד יונתן סורקין:

ילכו מחיל אל חיל... חקלאי מאמין בחי עולמים, וזורע. כל פעולה של יהודי צריכה להיות באותו אופן.

מעבר לזה שהתורה נתנה רשות לרופא לרפאות, מצמידים לרופא גם את המלאך מיכאל. רופא שיודע וחי את זה, רואים עליו את זה שהוא שליח במלוא מובן המילה של הקב"ה לפעול לרפואת החולים. הגיל לא תופס מקום, אין שובע מקצועי, אין יומרנות, רק פעולה ושליחות ללא לאות.

בגיל 72 (כן ירבו) אבא שלי מנהל, וזאת מעבר למחלקת טיפול נמרץ כללי בבית החולים מעייני הישועה, גם את מחלקת חולי הקורונה המונה לעת עתה שישים חולים (כן ימעטו).

לצורך כך הוא נאלץ לנקוט בצעד של מסירות נפש חסידית של ממש, וזאת לאחר קבלת היתר משלושה פוסקים חבדיים (הרבנים ירוסלבסקי, גולוכבוסקי, ובלינוב), וגזז את זקנו כדי להתאים את מסכת המיגון, בגלל ההידבקות הגבוהה בווירוס הקורונה, כדי להגן על החולים האחרים במחלקה "הרגילה".

בגיל 72, שנתיים אל תוך עשור הגבורות, אבא שלי לוקח על עצמו אחריות אישית על גורל של עשרות יהודים, במקביל בטיפול רפואי מהסוג שרק אבא שלי יודע לתת, את מי שמכיר יודע. בטיפול נמרץ איכילוב לשם השוואה היו בשגרה לכל היותר כ 17 מיטות בתפוסה (ראו כתבת "כח 17" שיצאה בעניין). כמה כוחות על צריך כדי לנהל דבר כזה, כוחות שרק הקב"ה והרבי יכולים לתת.

מברך את אבא שלי שיאריך ימים על ממלכתו, מתוך שמחה והרחבה ובריאות בגשמיות ורוחניות וירפא את חולי ישראל, יקבל איתם את משיח צדקנו, ויתקיים בו הייעוד שלעתיד לבוא יצטרכו רופאים כדי לקבוע לאנשים שהם בריאים ולא ההיפך. ושבאותו פרק הזמן, ואף פחות מכך שהזקן נאלץ להיגזז, כך יצמח חזרה בתפארה.

כאן המקום לציין, שמעבר לים בבית חולים בפריז, דוד שלי אחיו של אבא, מארק סורקין, מנהל גם הוא מחלקת טיפול נמרץ כללי ומטפל אף הוא בחולי קורונה, ואליו גם אני שולח את איחולי וברכותיי.

ה' בניסן תש"פ
פרופ' ר' אליהו סורקין בלבוש מגן, לאחר שנאלץ לגזוז את זקנו
פרופ' ר' אליהו סורקין בלבוש מגן, לאחר שנאלץ לגזוז את זקנו
 
האח מארק סורקין הנושא בתפקיד זהה לאחיו בבית רפואה בפריז
האח מארק סורקין הנושא בתפקיד זהה לאחיו בבית רפואה בפריז