ב"ה יום רביעי, ט"ז תמוז תשפ" | 08.07.20
צילום: חיים טויטו, שטורעם.נט
פריד וריבו בהכנסת 'ספר התורה של כולם' ■ גלריית ענק

כאלף איש לחגוג בשמחת התורה לרגל סיום כתיבת ספר התורה שיותר מ-150 אלף יהודים נטלו חלק בכתיבתו ● ספר התורה עצמו יוכנס ברוב פאר והדר לציון הרשב"י במירון ● על החלק האמנותי ניצחו הזמרים ר' אברהם פריד וישי ריבו ● על ההפקה חברת ההפקות החב"דית 'צבעים' ● לדיווח המלא וגלריית ענק >>>
מערכת שטורעם
תחת הכותרת 'התורה היא של כולם' התקיים טקס הכנסת ספר התורה שיותר מ-150 אלף יהודים נטלו חלק בכתיבתו.

בתחושת התרגשות של מצווה התכנסו בעיר יבנה כאלף איש לחגוג בשמחת התורה לרגל סיום כתיבת ספר התורה המהודר לטובת כלל ישראל תחת הכותרת "התורה היא של כולם", כאשר ספר התורה עצמו יוכנס ברוב פאר והדר לציון הרשב"י במירון.

המיזם המיוחד היה לאחר שמס' יהודים יראי שמים קיבלו החלטה להוסיף זכויות לעם ישראל ולכתוב ספר תורה על פי מיטב ההידורים, גם כאלה שלא נראו בעבר, וכל זה על מנת לזכות את עם ישראל. אחד מההידורים שאומצו בספר התורה היה כתיבתו על גבי קלף עשוי מעגל צעיר שנשחט כהלכה – דבר אשר קשה להשגה ומהווה הידור רב על פי ספרי הקדמונים.
לאחר ההחלטה על כתיבת ספר התורה נשכר סופר סת"ם ירא שמים שגדולי ישראל סמכו את ידיהם עליו ובמשך שנים נכתב ספר התורה ע"פ כל ההידורים ההלכתיים.

בשבועות האחרונים השתתפו גדולי ישראל שליט"א בכתיבת אות בספר התורה המהודר.

כעת, עם סיום כתיבת ספר התורה, התקיים האירוע בהשתתפות המוני בית ישראל, אירוע שהוגדר כהכנסת ס"ת שטרם נראתה כמותה.

את האירוע פתח מנחם טוקר שהזמין את הרב יוסף חכמון לשאת דברים "התרגשות גדולה לסיים את ספר התורה הנדיר הזה שעליו עמלים קבוצת יהודים למעלה מעשר שנים" כך דבריו

לאחר כתיבת האותיות האחרונות בספר התורה, התקיים ערב יוקרתי ומיוחד לכבודה של תורה בשילוב סעודת מצווה מפוארת ויוקרתית עם תפריט גורמה בכשרות מהדרין, מלווה בהופעת ענק של גדול הזמר החסידי אברהם פריד יחד עם הזמר והיוצר ישי ריבו בניהולו המוסיקלי של המנצח יובל סטופל.

על ההפקה כולה ניצחה חברת 'צבעים הפקות'.
י"א בשבט תש"פ