ב"ה ערב ש"ק, י"ח תמוז תשפ" | 10.07.20
קמעפ 'גן ישראל' חדרה בשבת אחדות
קמעפ 'גן ישראל' חדרה בשבת אחדות
לראשונה בחדרה: שבת חורף לחניכי קעמפ 'גן ישראל'

כ-80 חיילי 'גן ישראל חדרה', ילדי העיר חדרה והסביבה השתתפו בשבת האחרונה בשבת מיוחדת שבת של מחנה הקיץ, המתקיימת לראשונה בעיר חדרה ● לכתבה המלאה וגלריית תמונות >>>
מערכת שטורעם
כ-80 חיילי 'גן ישראל חדרה', ילדי העיר חדרה והסביבה השתתפו בשבת האחרונה בשבת מיוחדת שבת של מחנה הקיץ, המתקיימת לראשונה בעיר חדרה.

החיילים התכנסו כבר בצהרי יום שישי, במתחם התלמוד תורה בעיר, ונהנו מחוויות שאותם לא ישכחו... הייתה זו שבת מרוממת גדושה בחיות חסידית ומלאת הנאה.

אחרי התארגנות בחדרים הנאים, יצאו החיילים אל כינוס הפתיחה, שם הם הכירו את הגנרלים והמרכזים שילוו אותם לאורך השבת. הילדים חולקו לסיירות, ויחד עם המפקדים המסורים יצאו כדי להתכונן לקראת השבת.

לאחר התמונה הקבוצתית יצאו כל החיילים אל תפילת מנחה מרגשת, במיוחד כאשר כל החיילים שרים יחד וקוראים בהתלהבות את מילות התפילה בבית הכנסת של הקעמפ שכונה- 770. כבר כעת ניכר השינוי במצב הרוח, כי זו אינה עוד תפילה, זו חוויה מיוחדת ומלאת חיות, זו שבת "גן ישראל חדרה"...

לאחר התפילה, התפזרו הסיירות בשטח המתחם ללימוד מתוך חוברת הלימודים שהוכנה במיוחד עבור השבת. תענוג היה לראותם יושבים במעגל עם המדריכים ולומדים בצוותא. לאחר הלימוד התיישבו כל החיילים ללימוד המנון השבת, ואחר כך שוב התאספו בבית הכנסת לקבלת שבת ותפילת ערבית שם האווירה כבר הרקיע שחקים.

סעודת שבת הייתה גדושה ומלאה בתוכן חסידי. אורח השבת, הרב אלי לוין התוועד עם החיילים, המנהל של השבת דיבר על החשיבות של חיילי צבאות ה' דווקא בתור ילדים, ואף סופר סיפור חסידי בפנטומימה על ידי המרכזים האהובים. לאחר הסעודה התפזרו החיילים אל מתחמי השינה, שם עדיין לא הלכו לישון, ונשארו יחד עם המפקדים לפעילות תוכנית ערב מיוחדת המשלב תוכן חסידי והמון הומור חסידי, החיילים נהנו מאוד.

בבוקר שוב נשמע קול החיילים לומדים בחיות ברחבי המתחם, קול לימוד חסידות בוקר עם המפקדים כהכנה לתפילת השבת, תוך כדי שהצוות טכני עובר בין הסיירות לחלוקת 'מזונות' ושוקו לכל החיילים.

לאחר התפילה יצאו יחדיו כולם את האולם המפואר לסעודת השבת, הרב יוחנן בוטמן שליח הרבי לעיר חדרה ריתק את החיילים.

אחרי סעודת השבת התחלקו החיילים שוב לפי הסיירות ונהנו מפעילות קעמפ אקשן בניהול המרכזים המסורים.
בין מנחה למעריב של צאת שבת ישבו יחד כל החיילים והצוות לסדר ניגונים מיוחד שבו שרים החיילם את המנוני הקעמפ וניגונים של הרבי.

לאחר צאת השבת הסבו הילדים בשולחנות ערוכים לבענקט החגיגי. צפו בוידיאו מיוחד שהופק על ידי צוות הניהול והמרכזים, החיילים שבו אל ביתם גדושים בחוויות, מחכים בציפייה לבוא הקיץ כדי ליהנות שוב יחד במחנה הקיץ החסידי "גן ישראל חדרה".

צוות הקעמפ מבקש להודות לבית חדרה בניהול הרב קלונימוס קופצ'יק, הרב יוחנן בוטמן והרב יוסי וקסלשטיין, וכן למנהל ת"ת חב"ד 'בני מנחם' בעיר, הרב מנחם מענדל שיחי' סטזגובסקי. ניהלו את השבת בכישרון רב התמימים מנחם מענדל בוטמן, מענדי סוליש, ושניאור לירן.

ההורים, הקעמפיסטים והשלוחים מבקשים להודות לכל העוזרים והמסייעים: המרכזים: שלוימי פרידמן ומענדי ימיני. הגנרל: ישראל אפשטיין. הקצין לימודים: חיים שוורץ. הצוות טכני: אורי דורי, אברמי אדם, מענדי ריינהולד. ולצוות המפקדים: אברמי ברוד, מוטי בירנהאק, מענדי בוטמן, ישראל מעטוף, מענדי פריימן.

צילום: יואל חיים רויטמן
י"א בשבט תש"פ