ב"ה יום חמישי, י"ז תמוז תשפ" | 09.07.20
השליח הרב רוזנברג ונציגי מד"א
השליח הרב רוזנברג ונציגי מד"א
מד"א העניק לשלוחים בסין ערכות מיגון מפני הקורונה

נציגי מד"א העניקו בשעה זו ערכות מיגון מפני נגיף הקורונה לשליח הראשי בעיר גואנגז'ו הרב אליהו רוזנברג לצורך חלוקתם לכלל השלוחים בסין ● בעוד הרב רוזנברג פועל בימים אלו מישראל על מנת לסייע ליהודי העיר, משפחת השלוחים השנייה בגואנגז'ו, הרב מנחם ויהודית דבורקין, נותרו בעיר עם ילדיהם, בהם תינוקת בת שבועיים, על מנת לקבל את משלוחי הסיוע ולדאוג לחלקם ליהודים שנותרו בעיר ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם

שלוחי הרבי בסין מתמודדים בימים אלה עם מצב חירום לאומי שפוקד את המדינה בעקבות התפשטות נגיף הקורונה. בתי חב"ד ברחבי סין הפכו בתקופה האחרונה למרכזי העזרה והמידע הבודדים עבור יהודים וישראלים במדינה.

ככל שהימים עוברים, התנאים בסין הופכים קשים יותר, והשלוחים במדינה נאלצים להתמודד עם מחסור במסכות, מזון ותרופות, וזקוקים לסיוע מיידי.

השליח הראשי בעיר גואנגז'ו הרב אליהו רוזנברג הוזמן בשעה האחרונה למרכז מד"א בירושלים וקיבל ערכות מיגון מפני נגיף הקורונה על מנת לשלוח אותם לשלוחים בסין. "אני מודה למנכ"ל מד"א ולנציגיו על העזרה וההיענות המהירה. מרגע שנעשתה הפנייה למד"א, הטיפול וההיענות היו מהירים ביותר. אנו נערכים לחלוקת הערכות ל-14 בתי חב"ד ברחבי סין, שיופצו למען כל הישראלים והיהודים שנמצאים כרגע בסין, וכמובן עבור העם הסיני שכל כך עוזר ותומך בנו", אמר הרב רוזנברג עם קבלת הערכות.

יצוין, כי בעוד הרב רוזנברג פועל בימים אלו מישראל על מנת לסייע ליהודי העיר, משפחת השלוחים השנייה בגואנגז'ו, הרב מנחם ויהודית דבורקין, נותרו בעיר עם ילדיהם, בהם תינוקת בת שבועיים, על מנת לקבל את משלוחי הסיוע ולדאוג לחלקם ליהודים שנותרו בעיר .

במקביל, השליח הראשי לסין הרב מרדכי-שמואל אבצן שלח מכתב מיוחד למד"א ובו הודה בשם השלוחים על הסיוע:

לכבוד מנהלי מד"א היקרים.

בשם כל השלוחים בסין, הנני מודה לכם מקרב לב ונפש על שיתוף הפעולה שלכם באספקת מסכות ועוד אביזרי הגנה מול נגיף הקורונה.

תודה רבה לכם על שעוזרים ומסייעים לנו לעזור לאחרים. תבורכו מפי עליון ונזכה בעזרת השם לסייע ולחזק אחד את השני מתוך שמחה ובריאות נכונה.
ז' בשבט תש"פ
 
 
משפחת השלוחים הרב מנחם ויהודית דבורקין
משפחת השלוחים הרב מנחם ויהודית דבורקין
 
משפחת השלוחים הרב מנחם ויהודית דבורקין
משפחת השלוחים הרב מנחם ויהודית דבורקין
 
השליח הרב דבורקין בחלוקת מזון כשר ליהודי העיר
השליח הרב דבורקין בחלוקת מזון כשר ליהודי העיר