ב"ה ערב ש"ק, י"ח תמוז תשפ" | 10.07.20
רובשקין יחגוג שנתיים לשחרורו בהתוועדות בירושלים

הרב שלום-מרדכי רובשקין יחגוג שנתיים לנס הגדול בשחרורו מהכלא האמריקאי במסגרת 'חג הגאולה' ונס הצלתו של כ"ק אדמו"ר הזקן נ"ע ● האירוע המרכזי יתקיים מחר בירושלים בהיכל בית המדרש החב"די העתיק 'בעל התניא' במאה שערים, במעמד המונים רבים ובראשות גדולי החסידות אדמורי"ם וגדולי התורה יחד עם מיטב המוזיקה ● את המשא המרכזי במעמד ישא רבה של בני ברק הרב יצחק-אייזיק לנדא ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם
שנתיים ימים חלפו מאותו יום היסטורי בו עצרה היהדות העולמית את נשימתה ברגעים בהם התבשרנו על שחרורו המפתיע והניסי של הרב שלום מרדכי רובשקין מהכלא האמריקאי בלא עת.

כעת, לציון שנתיים ימים למאורע המדהים ולשמחתו הגדולה – יחגוג הרב רובשקין את חג הגאולה האישי שלו יחד עם נס הגאולה של כ"ק אדמו"ר הזקן נ"ע במסגרת המעמד המרכזי לרגל י"ט כסלו שייערך בירושלים ביום שלישי י"ט כסלו, בהיכל בית המדרש העתיק 'בעל התניא' בשכונת מאה שערים בירושלים.

האירוע המרכזי שנערך במאה שערים בירושלים מתקיים קרוב ל-150 שנים ברציפות, כאשר במהלך הדורות ניצחו על החגיגה במקום ענקי הרוח גדולי המשפיעים וזקני צדיקי הדורות.

כאמור, השנה יתקיים האירוע המרכזי בסימן חגיגת שנתיים לנס ההיסטורי והגדול שאירע לרב רובשקין כחג הגאולה הפרטי שלו ביום זאת חנוכה לפני שנתיים.

את המשא המרכזי במעמד ישא רבה של בני ברק הגאון החסיד הרב יצחק אייזיק לנדא שליט"א, ממשיך דרך אביו הגדול רבי משה יהודה לייב זצ"ל, שנהג להשתתף באירוע המיתולוגי במשך שנות דור.

מארגן האירוע הרב מנדי חנון, יו"ר ועד שיעורי חסידות מסר אמש: "העולם היהודי בעולם כולו נרגש לפני שנתיים עם שחרורו של הרב רובשקין. יחד שבטי ישראל אנו חוגגים את חג הגאולה שחרורו של בעל התניא זי"ע שהבטיח להוציא מן המיצר אל המרחב את כל מי שישמח בשמחתו, וזהו ראש השנה לחסידות, אין זמן נשגב יותר מהיום הקדוש הזה כדי לחגוג את שחרורו ונס הצלתו של הרב רובשקין, גדול יהיה המעמד לכבודה של חסידות. ברכה מרכזית לכולל חב"ד ולעומדים בראשה הרב משה שמואל דייטש והרב מנחם מנדל בלוי".

גבאי בית הכנסת הרה"ח רבי צבי חנון שליט"א מסר, כי "זהו יום שמחתו של אבינו רועינו רבינו הזקן בעל התניא זיע"א, שמחת חג הגאולה של ה'אלטער רבי' מביאה איתה יחד את חג הגאולה של הרב רובשקין, נרגשים אנו להזמין את המוני עמך בית ישראל להשתתף באירוע המרכזי ולשמוח בשמחתו של בעל התניא, שזהו יום ההילולא של המגיד הקדוש ממעזריטש זיע"א".

י"ח בכסלו תש"פ