ב"ה יום שני, ו' סיון תשפ"א | 17.05.21
צילום: לוי ישראלי
העיניים דמעו בפעם ה-30: שלושה עשר נערים חגגו בר מצווה באירוע מרגש

בהתגייסות חברת ההפקות 'וואו' אירועי קונספט ושר השמחה שדר הרדיו ר' עמי מימון נערכה השבוע באולמי 'סוסייטי' בבת-ים חגיגת בר מצווה מרגשת בפעם ה-30 של עמותת 'חיוכו של ילד', בראשות הרב מרדכי חממי ובנו ר' מנדי, הפועלת בשיתוף עם רשויות הרווחה השונות כדי לסייע, לשקם ולהוות משענת למשפחות היתומים והאלמנות ● לכתבה המלאה וגלריית תמונות >>>
מערכת שטורעם
בהתגייסות חברת ההפקות 'וואו' אירועי קונספט ושר השמחה שדר הרדיו ר' עמי מימון נערכה השבוע באולמי 'סוסייטי' בבת-ים חגיגת בר מצווה מרגשת בפעם ה-30 של עמותת 'חיוכו של ילד', הפועלת בשיתוף עם רשויות הרווחה השונות כדי לסייע, לשקם ולהוות משענת למשפחות היתומים והאלמנות.

לצד השגת תמיכה ומשאבים כלכלים לשיקום מיקצועי למשפחות מסייעת העמותה בכל הדרוש לאורך חיים מכובד, מקיימת העמותה שמחות היתומים והיתומות ברוב פאר והדר.

אחד כזה התקיים, כאמור, ביום רביעי השבוע בבת-ים, בהשתתפות הזמר איציק אורלב, הצמד שרולי ונתנאל ובנוכחת רבה של העיר בת-ים הרב אליהו בר שלום.

במהלך בר המצווה כתבו ילדי חתני השמחה אות בספר תורה מיוחד, שנכתב אות אות ע"י ילדי בר המצווה שבמסגרת פעילות עמותת 'חיוכו של ילד'.

ר' מרדכי חממי, יו"ר העמותה, מספר על פעילות ענפה: "אנו נמצאים כאן היום כדי לחגוג את היום הכי משמעותי בחייו של נער. אנחנו כאן כדי שירגיש בדיוק כמו כל ילד בגילו. הילדים שנמצאים איתנו כאן הם ממשפחות יגון קשות-יום. אם אנחנו לא נחגוג להם בר מצווה, אף אחד לא יחגוג להם".

מכתבי התודה והתגובות הנלהבות ממשיכות לזרום למשרדי הארגון ומנכ"ל הארגון ר' מנדי חממי מספר, כי "התגובה הספונטנית שהכי ריגשה אותי באופן אישי הייתה של אחד הילדים שאחרי שקיבל את התפילין המהודרות מהתורם פרץ בבכי ממושך. הוא סיפר שבר המצווה שלו אמורה להתקיים בעוד שבועיים, ולאימו לא היה די כסף בכדי לרכוש עבורו תפילין, לכן בתקופת ההתלמדות היה צריך ללוות מדי יום תפילין מחבריו לכיתה. המחשבה, שבניגוד לחבריו, לא יהיו לו תפילין חדשות העציבה אותו במשך תקופה ארוכה, וכעת כשקיבל את התפילין, הוא לא יכול היה לעצור את פרץ דמעותיו".       

המשפחות חזרו לביתם מאושרים ונרגשים. "אתם ממש מלאכים משמים", אמרה אחת האימהות בהתרגשות. אימה אחרת הוסיפה בלשון ציורית: "אתם אי של אושר בתוך ים של עצב שנכפה עלינו שלא בבחירתנו".

בארגון מבטיחים להמשיך לקיים אירועי בר מצווה כאלה לעוד מאות מילדי הארגון, וגם עד שיגיעו לגיל בר מצווה או אלה שכבר עברו את גיל בר מצווה, בארגון עושים את המירב בכדי לדאוג לכל מחסורם עד הפרט האחרון.

את האירוע כיבד בנוכחותו שליח הרבי בארצות הברית הרב מרדכי דלפין.

האירוע בהפקת: 'וואו' הפקת אירועי קונספט.
ט"ו בכסלו תש"פ