ב"ה יום רביעי, ט"ו מנחם-אב תשפ" | 05.08.20
מראות החגיגה בנחל'ה, אמש
מראות החגיגה בנחל'ה, אמש
אשרי חלקם: חגיגת סיום 40 מסכתות בישיבת ערב נחלת הר חב"ד

באירוע מרשים במיוחד ורב משתתפים, חולקו אמש (רביעי) פרסים ל-40 תלמידי 'ישיבת ערב' בנחלת הר חב"ד, על שהתאמצו בשנה החולפת ללמוד ולסיים למעלה מ-40 מסכתות גמרא בש"ס ● לדיווח המלא וגלריית תמונות >>>
מערכת שטורעם
שכונת נחלת הר חב"ד בקריית-מלאכי לבשה אמש (רביעי) מעטה חג ושמחה לרגל אירוע השנה ב'ישיבת ערב - נחלת הר חב"ד', במהלכו חולקו פרסים יקרים ל-40 תלמידים מסיימי מסכתות בש"ס שנלמדו על ידם בשנה החולפת.

ישיבת ערב בנחלת הר חב"ד, מייסודו של איש רב פעלים הרה"ח ר' אלימלך הרצל שי', קיימת מזה עשרות שנים. בשנים האחרונות תחת ניהולו של ר' שמואל יצחק מלוב שי' היא גדלה למימדים חדשים, כאשר מידי ערב מגיעים עשרות תלמידים מכל השכונה ולומדים בשמחה ונבחנים בע"פ על כל מכמני התורה, משנה, תניא וגמרא.

בשנים האחרונות החל הרב מלוב במבצע לימוד מסכתות גמרא בש"ס, כאשר תלמידים מוכשרים שמסוגלים לסיים מסכת ולהבינה, יקבלו על עצמם לעשות זאת במשך השנה, והם יקבלו במתנה בתחילת הלימוד את המסכת המהודרת בהוצאת 'שוטנשטיין', וכן פרס יוקרתי באירוע הסיום.

השנה התנהל המבצע במימד רחב מאוד כאשר 41 תלמידים מוכשרים למדו מסכת שלמה בש"ס במשך השנה החולפת. כאמור, אמש לבשה 'נחלה' חג, באירוע שציין את סיום כל הנ"ל.

כאן המקום לציין שתרומת המסכתות, הלימוד בהן וכן תרומת אירוע הסיום אמש, נדבת משפחת אבוקסיס היקרה שתחי', לע"נ אביהם היקר הרה"ח יצחק מרדכי בן אברהם ע"ה.

באירוע אמש השתתפו רבנים נכבדים תושבי השכונה: המשפיע הגה"ח הרב אברהם מענדל וועכטר שליט"א, המשפיע הגה"ח הרב מיכאל מישולובין שליט"א וכן בנו של מרא דאתרא הרה"ח הרב אהרן בנציון ירוסלבסקי שיחי' שנשא דברים בשם אביו הרב שליט"א.

יש לציין שהרבנים הנכבדים הדגישו כל אחד בדבריו את גודל הברכה שזכתה 'נחלה' במוסד הנעלה 'ישיבת ערב', ועל הנחת שנגרם מזה לרבי מייסד השכונה.

בסיום הערב דיבר הרב שבתי ויינטראוב, שיזם לפני 4 שנים את המבצע של סיומי מסכתות והודה לרב מלוב על פעילותו הרבה במסגרת הישיבת ערב כמו כן השתתפו הרבנים בעצמם בחלוקת הפרסים לתלמידים.

צפו בתמונות:
י"ד בכסלו תש"פ