ב"ה יום רביעי, ט"ו מנחם-אב תשפ" | 05.08.20
הרב וולפא בבית המשפט העליון בדיון ביום שני השבוע
הרב וולפא בבית המשפט העליון בדיון ביום שני השבוע
כישלון מהדהד לפרקליטות במשפט הרב וולפא בעליון

דרמה: ביהמ"ש העליון דחה לפני זמן קצר את בקשת הפרקליטות לאפשר לה לערער על זיכויים של הרב שלום דב וולפא ור' שבתי ויינטראוב שהואשמו ב'הסתה לאי-ציות' בעקבות טקס שלו היו שותפים ● לדיווח המלא >>>
מערכת שטורעם
דרמה: ביהמ"ש העליון דחה לפני זמן קצר את בקשת הפרקליטות לאפשר לה לערער על זיכויים של הרב שלום דב וולפא ור' שבתי ויינטראוב שהואשמו ב'הסתה לאי-ציות' בעקבות טקס שלו היו שותפים.

הדחייה המהדהדת בבית המשפט העליון הבוקר, מגיעה לאחר שביום שני השבוע דן הרכב העליון בבקשת רשות הערעור שהגישה פרקליטות המדינה נגד זיכויים של הרב וולפא ווינטראוב, בשתי ערכאות מעבירה של 'הסתה לאי ציות', וזאת לאחר שבית משפט השלום בירושלים ובית המשפט המחוזי בעיר זיכו בעבר את הרב וולפא ואת וינטראוב מעבירה זו, בגלל חופש הביטוי.

במהלך הדיון מתח ראש ההרכב, השופט ניל הנדל, ביקורת על ההחלטה להגיש בקשת רשות ערעור, בחלוף זמן רב כל כך מהאירועים ולאחר הזיכוי בשתי הערכאות.

עו"ד יצחק בם המייצג את אחד הנאשמים תקף את הפרקליטות ואמר, כי "כאשר פרופ' יעל אמתי חתמה על עצומה שתומכת בסרבנות והבהירה שתסייע לחיילים שיסרבו לשרת בשטחים קבע היועמ"ש שאין כאן עבירה פלילית. למרות זאת את הרב וולפא ואת שי גפן (שבתי וינטראוב - ב.ה.) הפרקליטות רודפת כבר עשר שנים על מעשים דומים וטוענת בבית המשפט העליון שצריך להפוך את זיכויים ולהרשיע אותם".

"הראינו לבית המשפט שחור על גבי לבן שהפרקליטות נוהגת איפה ואיפה. השר אוחנה צדק, יש 'פרקליטות בתוך פרקליטות' והפרקליטות שבתוך הפרקליטות מתנהלת משיקולים פסולים ואת זה צריך להפסיק", הוסיף בם.

הרב וולפא ושבתי ויינטראוב מסרו הבוקר ל'שטורעם' בתגובה על דחיית הערעור בעליון:
"שי ניצן רודף אותנו ממניעים פוליטיים מאג'נדה שמאלנית קיצונית. בתחילת המשפט אמרנו שלא נירתע מאיומיו. אנו מבטיחים להמשיך בכל העוצמה לתמוך במשפחות הנאמנים לארץ ישראל ולהחדיר את הסכנה הגדולה בגירוש יהודים מארץ ישראל".

י"ד בכסלו תש"פ