ב"ה יום רביעי, ט"ו מנחם-אב תשפ" | 05.08.20
צפו: זוהי החנוכייה בה הדליק הרבי נרות חנוכה

לפני מספר ימים פרסמנו כאן באתר חב"ד-'שטורעם' את חנוכיית הרבי הריי"צ, כעת אנו מתכבדים להציג את מנורת החנוכה של הרבי, השמורה בספריית אגודת חב"ד בברוקלין ● למרות העובדה שהרבי קיבל מנורת זהב מאחד מהחסידים, המשיך הרבי להדליק תמיד את נרות החנוכה בחנוכייה זו ● לסיפור המלא ולתמונה המוגדלת >>>
מערכת שטורעם
בפרוס ימי החנוכה, פרסמנו לפני מספר ימים את חנוכיית הרבי הריי"צ, כעת אנו מתכבדים להציג את מנורת החנוכה של הרבי - המוצגת בתערוכה אשר בספריית אגודת חב"ד בברוקלין, ניו-יורק.

למרות העובדה שהרבי קיבל מנורת זהב מאחד מהחסידים, המשיך הרבי להדליק תמיד את נרות החנוכה במנורת חנוכה שלפנינו.

כמו כן השתמש תמיד בבקבוק זכוכית בתוך שקית נייר, ובקופסת קרטון לאתרוג, ולא הסכים להחליפם לבקבוק של כסף וקופסת כסף לאתרוג, כפי שהרבי ביאר, בשולי הגליון לאגרת שכתב אל ר' זלמן יפה ע"ה, באדר"ח אדר ה'תשמ"ב:

נ.ב. גברת שניאורסאהן מסרה לי את הבקשה אודות הבקבוק של כסף עבור היין. אמנם מסיבות פרקטיות, חייב לקבל את המחשבה, כאילו זה קרה גם במעשה, כי באופן עקרוני ומעשי, במשך יותר מ-30 שנה, אני מעדיף להשתמש בבקבוק של זכוכית בתוך שקית של נייר, המכסה על תכולתו, למרות אשר ישנם אצלי תודה לא-ל כלי כסף. באופן דומה, איני משתמש בקופסת כסף לאתרוג.

איני יכול להכנס כאן לסיבות של האמור לעיל, ואסתפק בסיבה אחת, אם היא תספק אותך, אשר איני רוצה לעשות הבדלה ביני לבין אלו האנשים שסביבי.

יצוין, כי שארית השמן והפתילות שבמנורה, הן מחנוכה תשנ"ד, בהיכל קדשו – חדר היחידות, שהדליק המשמש בקודש.
י"ג בכסלו תש"פ
לחצו על התמונה להגדלתה
לחצו על התמונה להגדלתה