ב"ה יום חמישי, ט"ז מנחם-אב תשפ" | 06.08.20
הסטוריה באוגנדה: שחיטה כשרה למהדרין

כשנתיים לאחר שהקימו בית חב"ד באוגנדה שבאפריקה, שהייתה למדינה ה-100 במפת בתי חב"ד בעולם, יוצאים הרב משה ויוכבד רסקין ב"מבצע כשרות" נרחב באוגנדה במסגרתו נערכה השבוע לראשונה שחיטה יהודית כשרה, על מנת שכל יהודי במדינה יוכל להשיג עוף כשר למהדרין, מבלי להתפשר על איכות ואריזה נאים, ובמחיר נגיש ●
ארי טננבוים
כשנתיים לאחר שהקימו בית חב"ד באוגנדה שבאפריקה, שהייתה למדינה ה-100 במפת בתי חב"ד בעולם, יוצאים הרב משה ויוכבד רסקין ב"מבצע כשרות" נרחב באוגנדה במסגרתו נערכה השבוע לראשונה שחיטה יהודית כשרה, על מנת שכל יהודי במדינה יוכל להשיג עוף כשר למהדרין, מבלי להתפשר על איכות ואריזה נאים, ובמחיר נגיש.

לצורך השחיטה המיוחדת הוטס צוות שוחטים ובודקים מדרום אפריקה אותו ניהל הרב שמחה פרנקל, על מנת לבצע את השחיטה תוך הקפדה על כל הידורי ודקדוקי הכשרות ברמה הגבוהה ביותר. לאחר שהושלמה השחיטה הראשונה במדינה בהצלחה, מספר לנו הרב רסקין כי בעתיד מתוכננת בעזרת ה' גם שחיטה של בקר וכבשים, שיהיו נגישים לכל יהודי באמצעות חנות מסודרת של מוצרי מזו ן כשרים למהדרין.

המהפכה היהודית באוגנדה מצטרפת לתנופת הפעילות הנרחבת ביבשת על ידי הרב שלמה בן טולילה, העומד בראשות חב"ד מרכז אפריקה ומלווה את העשיה בכל העת.
"המשימה הראשונה שלקחנו על עצמנו עם סיום חודש החגים" אומר הרב משה רסקין, "היא שבעזרת ה' לא ישאר יהודי אחד שלא יאכל כשר".

תודה מיוחדת לר' דודי סלאווין העומד בראשות עמותת ידידי חב"ד בעולם, שעושים לילות כימים על מנת לאפשר את פעילות בית חב"ד באוגנדה בצורה הטובה ביותר.
ה' בחשוון תש"פ