ב"ה יום ראשון, י"ג תמוז תשפ" | 05.07.20
מגדל: שמחת בית השואבה וחנוכת גן אירועים חדש

יחד עם שמחת בית השואבה נחנך גן אירועים מיוחד ● הרב ישעיהו הרצל: במגדל מדליקים אור של שמחה כל השנה כולה"
ארי טננבוים

שמחה והתרגשות גדולה ניכרת על תושבי מגדל והאורחים הרבים שהגיעו להשתתף בשמחת בית השאבה המסורתית.
זמן שמחתנו מקבל השנה משמעות כפולה.
זו ההזדמנות הראשונה בה זוכים לחנוך את גן האירועים "גן שושנה" החדש של בית הכנסת יסוד מגדל, בית חב"ד. לאחר תקופה ארוכה של השקעה, עמל ויגיעה, הוקם ברוב פאר והדר הגן המפואר ברחבת בית הכנסת, לזכרה של האישה  מרת שושנה כהן ע"ה.
בנוסף לסוכה המרווחת של בית חב"ד בחזית בית הכנסת, הוצבה סוכה ניידת בכניסת לגן האירועים, ביוזמת איש החסד ר' יהונתן גוטשלק, שאפשרה לקהל הרחב לומר לחיים ולברך לשבת בסוכה.

שמחה פורצת גדר. הקהל הגדול מצטרף למעגלי הריקודים מתוך שמחה של מצווה. ובאותה שעה בעזרת הנשים מתקיימת הפעלה נפרדת לנשים ונערות. לאחר מספר הקפות של ריקודים סוערים, פותח הרב שמואל שיחי' גרוזמן - שליח הרבי למושבה מגדל- בדברי תורה וברכה. בדבריו הוא מודה לה' ית' ולכל השותפים שעזרו, על הזכות לרקוד ולהתרומם טפח מעל הקרקע בתוך גן האירועים החדש, שהחיינו וקיימנו והגענו לזמן הזה..
זהו ללא ספק חלום שהפך למציאות.
מר ישראל שיחי' עמרוסי התכבד לשאת דברי ברכה, בדבריו הנפלאים מסכם עשרות שנים של שותפות לפעילות בית חב"ד.
מר נתנאל אלפסי ראש המועצה, מספר על העשייה הברוכה של בית חב"ד ומבטיח את המשך השותפות בין המועצה המקומית ופעילות בית חב"ד למען התושבים.
הרב ישעיהו הרצל שליט"א רבה הראשי של נצרת עלית, ומי שמלווה את פעילות בית חב"ד מיום היווסדו, עולה לדוכן הנואמים ובדבריו מספר לקהל על מאחורי הקלעים אליה הוא שותף בעשיה הגדולה של בית חב"ד לאורך כל השנה. "במגדל מדליקים אור של שמחה לא רק בסוכות, אלא לאורך כל השנה". בהמשך "מתוועד עם הקהל" ומסביר את המשמעות הפנימית של שמחת בית השואבה.
דברי התורה מחממים את הקהל – וזה ניכר היטב בסבב הריקודים הסוער שנמשך זמן רב. בהמשך נהנו הקהל ממופע מרהיב של בועות סבון ומים "ושאבתם מים בששון" על ידי אומן מיוחד שהוסיף לשמחה הגדולה.
הכינוס נחתם באמירת 12 הפסוקים והגרלת פרסים ענקית לכל ילדי צבאות ה' שהגיעו להשתתף באירוע. בין המשתתפים הרבים כיבדו בנוכחותם ובואו ליטול חלק בשמחה הגדולה: גזבר המועצה יחיאל עובדיה, מנהל יחידת הנוער אומר שמש, רבנים ואישי ציבור, שלוחי הרבי באיזור טבריה, יבניאל,  והגליל.
י"ט בתשרי תש"פ