ב"ה יום שלישי, ט"ו תמוז תשפ" | 07.07.20
מרבים שמחות בתש''פ: כל אחד משת''פ

"הכל התחיל בדינר השנתי של "עדי עד", בחודש סיוון האחרון.." ● סיפוור מיוחד על פעילות ארגון "עדי עד"
ארי טננבוים
הכל התחיל בדינר השנתי של "עדי עד", בחודש סיוון האחרון. בלב פתוח, בזו אחר זו, המשתתפות 'מאמצות כלה', דהיינו מתחייבות לתרום סל נדוניה לכלה, העומד על סך 770 ₪. בין המאמצות כלה גם בחורה מקסימה שמחפשת כבר שנים רבות את המיועד לה. גם היא מכירה ומוקירה את פעילות הארגון, והיא מתחייבת לאמץ כלה, אך מעדיפה להצניע את תרומתה, ומבקשת מאחותה לתרום בשמה.
הדינר מסתיים, וכעת צריך לפרוט למעשה את רוח הנדיבות הגדולה שעטפה את כולן. כאן נרתמת אישה יקרה, ולוקחת על עצמה להתקשר למתחייבות לתרום, כדי לקחת את פרטי התשלום ולממש את התרומה. היא מתקשרת לשם המופיע ברשימה – ומעבר לקו אחותה של הבחורה התורמת, שמוסרת לא רק את פרטי התשלום אלא גם מספרת ומשיחה את ליבה על אחותה היקרה, המוצלחת, המחכה כל כך הרבה זמן... אחותה שהרימה תרומה לאמץ כלה, אבל מתי כבר יגיע יומה, ותזכה להיות בעצמה כלה ולהקים את ביתה?
המתקשרת מזדהה עם הקושי. מי כמוה מבינה את רחשי הלב של בני המשפחה המצפים יחד עם יקירם. מי כמוה יודעת כמה היא מחכה שבנה יקים בית... ההזדהות זרמה משני צדי הקו, עד שהפכו אלה לצד החתן, וצד הכלה... ככה התרקם לו שידוך! לא עברו ימים רבים, ובאלול תשע"ט, הפכה המתקשרת לאם החתן של התורמת – הכלה...
שיחת טלפון שנועדה לשדך תרומה לעדי עד, הביאה עמה שידוך אמתי, בניין עדי עד בעז"ה!
הבשורה הטובה מציפה את הלב בשמחה, וגם מקפלת בתוכה את כל הסיפור בעצם. סיפורו של ארגון עדי עד – לחיים ולברכה, מפעל של צדקה ונתינה לקהילה כולה, בליווי ובסיוע לבני ובנות אנ"ש בהקמת הבית. להרבות שמחות! החל משלב מציאת השידוך, ביוזמה, באכפתיות ובדאגה לכל בני ובנות אנ"ש, ועד לתמיכה בנדוניה איכותית לכל כלה.
הארגון חותם שנה גדושה בעשייה ללא הפסקה: פעילויות גיבוש והעצמה מקוריות ומושקעות למשודכות לעתיד, השקת האתר החדשני "חב"ד-מאטש", מפגשי שדכניות מעשירים ומקצועיים, מיזמים מקוריים להנעת 'אכפתניקים' מהקהילה לפעול למען שידוכי הבוגרים: הגרלות יקרות ערך למפגישים בשידוכי בוגרים, הפרשת חלה ארצית לזכות בוגרי ובוגרות אנ"ש, ועוד.  לצד העשייה היצירתית במחלקת 'לחיים ולברכה', גם ב'עדי עד' לא הפסיקו לרגע לפעול ולהרחיב את מעגלי הנתינה. מאות כלות אנ"ש נהנו מעזרה משמעותית בסלי נדוניה איכותיים, מתוכן קיבלו הזקוקות לכך סלים מורחבים וליווי אישי מיוחד. בנוסף, הושק לראשונה בדינר מיזם הסיוע לרכישת פאה בעבור כלות נזקקות.
מתשע"ט של עשיה טובה, לתש"פ של פעילות שמתרחבת בלי הפסקה. בארגון 'עדי עד – לחיים ולברכה' מזמינים גם אתכם לקחת חלק בזכות האדירה של הנתינה, כמו גם להיענות לקמפיין החדש של מחלקת 'לחיים ולברכה' – להיות משת"פ בשנת תש"פ, להציע שידוכים, להפגיש ולבנות בתים בישראל. כל שידוך מקרב את חתונת כנסת ישראל והקב"ה בהתגלות משיח תיכף ומייד ממש, ובזכות השותפות נזכה לשנה טובה ומתוקה, מלאה בשמחות ועד לשמחת הגאולה - תהא שנת פדות.
ט"ז בתשרי תש"פ