ב"ה יום חמישי, כ"ד תמוז תשפ" | 16.07.20
צילום: לוי נזארוב
'רצה עתירתם בעמדם' במוסקבה... ■ גלריה

שעות ספורות לפני שחברי הקבוצה המסורתית הגדולה ממוסקבה, בראשות רבה הראשי של רוסיה השליח הרב בערל לאזאר, החלו לומר את הסליחות בביתו של הרבי בקראון-הייטס, בית הכנסת הגדול במרכז מוסקבה המה אדם לאמירת הסליחות הראשונות ● לדיווח המלא וגלריית תמונות >>>
מערכת שטורעם
ברגע שמחוגי השעון הגדול שעל קיר בית הכנסת המרכזי 'מארינה רושצ'ה' במרכז מוסקבה הצביעו על שעת חצות הליל של מוצאי שבת קודש, נשמע קולו הרם של בעל-התפילה, שפתח ברטט וברגש את 'אשרי יושבי ביתך' בנוסח המסורתי של הסליחות, וסחף אחריו את מאות המתפללים שגדשו את ההיכל הגדול, שהיה מלא מפה לפה במגוון היפה של יהודי מוסקבה.

הסליחות החלו, לאחר התוועדות חסידית גדולה בשילוב סעודתא דדוד מלכא משיחא, שהוכנה בידי הגבאים המסורים של בית הכנסת המרכזי, ובראש המתוועדים ישב הרב יהושע רסקין, שעורר את הציבור לקראת אמירת הסליחות בכלל ולקראת יום הדין הקרב ובא בפרט. כשליח הציבור לאמירת הסליחות, ניגש רב שכונת 'נובי-ווישיקי', השליח הרב זלמן-שמעון דערען; ועם סיום הסליחות, יצא הקהל בריקודי שירת 'כתיבה וחתימה טובה', מתוך אמונה ובטחון שנזכה לשנה טובה ומתוקה, ובקרוב נזכה לעלות לארצנו הקדושה בגאולה הקרובה.

המרא דאתרא, רבה של רוסיה השליח הרב בערל לאזאר שהה השבת כמדי שנה, בצל הקודש, סמוך ונראה לאוהל הקדוש של הרבי מליובאוויטש, עם קבוצה של עשרות מקורבים מבני הקהילה במוסקבה, כהכנה רוחנית גדולה לקראת הימים הנוראים. את הסליחות הראשונות אמרו בביתו נאווה קודש של הרבי, בביתו הפרטי ברחוב פרזידנט בשכונת קראון הייטס, שנפתח במיוחד לאורחים ממוסקבה.

צילום: לוי נאזרוב
כ"ב באלול תשע"ט