ב"ה יום שלישי, כ"א מנחם-אב תשפ" | 11.08.20
ר' לייבל ע"ה בהתוועדות עם צאצאים לאנ"ש מסמרקנד
ר' לייבל ע"ה בהתוועדות עם צאצאים לאנ"ש מסמרקנד צילום: שמואל יצחקי, ארכיון שטורעם
ברוך דיין האמת: הרה"ח לייבל מוצקין ע"ה

בצער רב התקבלה הידיעה על פטירתו של החסיד הרב יהודה-לייב (לייבל) מוצ'קין ע"ה, מוותיקי שכונת קראון-הייטס, והוא בן 95 ● היה בנו של החסיד הנודע הרב פרץ מוצ'קין ע"ה מנעוועל ● היה חבר הנהלת 'אהלי תורה' וישיבת 'תומכי תמימים' המרכזית ב-770, כמו"כ היה חבר-מייסד בכתב העת 'אלגמיינער' ובארגון 'עזרת אחים' ששלח חבילות ליהדות רוסיה ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם
בצער רב התקבלה הידיעה על פטירתו של החסיד הרב יהודה-לייב (לייבל) מוצ'קין ע"ה, מוותיקי שכונת קראון-הייטס, והוא בן 95.

המנוח היה בנו של החסיד הנודע הרב פרץ מוצ'קין ע"ה מנעוועל, והיה חבר הנהלות מוסד החינוך הגדול 'אהלי תורה' בקראון-הייטס והנהלת ישיבת 'תומכי תמימים' המרכזית ב-770. כמו"כ היה חבר-מייסד בכתב העת 'אלגמיינער' ובארגון 'עזרת אחים' ששלח חבילות ליהדות רוסיה.

ר' לייבל ע"ה היה אחד מקבוצת המנהיגים חסרי הפחד שהבריחו משפחות של חסידים מחוץ לברית המועצות לאחר מלחמת העולם השנייה. באמצעות דרכונים פולניים מזויפים הצליחה הקבוצה להוביל את מרבית חסידי חב"ד מרוסיה, כולל אמו של הרבי, הרבנית חנה ע"ה.

לאחר עלייתו לארצות הברית הוא נעשה פעיל בקהילה בקראון הייטס והוא היה מעורב מאוד בקשרי הקהילה, כולל סיוע ברכישת מבנים בשדרת קינגסטון וסביבותיה.

המנוח הותיר אחריו את יבדלחט"א: רעייתו ריבה, וילדים: לוי (מלבורן, אוסטרליה), שמעון (קראון הייטס), יוס'ל (קראון הייטס), מענדל (קראון הייטס ), רחל קפלן (מונטריאול, קנדה), שיינא כהן (לייקווד, ניו ג'רזי), פייגי פעליג (מיאמי ביץ', פלורידה).

אחיו ר' בערל מוצ'קין (מונטריאול, קנדה), ואחותו גב' גוטה שפירא.
י' במנחם-אב תשע"ט
ר' לייבל ע"ה בהתוועדות עם צאצאים לאנ"ש מסמרקנד
ר' לייבל ע"ה בהתוועדות עם צאצאים לאנ"ש מסמרקנד | צילום: שמואל יצחקי, ארכיון שטורעם