ב"ה יום שני, כ"א תמוז תשפ" | 13.07.20
הנרצח דביר שורק הי"ד
הנרצח דביר שורק הי"ד
רצח מזעזע: דביר שורק הי"ד נדקר למוות

דביר (יהודה) שורק הי"ד, תושב עפרה בן 19, נרצח בפיגוע אכזרי בגוש עציון ע"י מחבלים ערבים ימ"ש ● גופתו אותרה בשעות הבוקר המוקדמות של יום חמישי בסמוך ליישוב בחטיבה המרחבית עציון כשסימני דקירה על גופו ● הנרצח היה במסלול לימודי ישיבה ● לדיווח המלא >>>
מערכת שטורעם

בוקר קשה לעם ישראל: דביר (יהודה) שורק הי"ד, תושב עפרה בן 19, נרצח בפיגוע אכזרי בגוש עציון ע"י מחבלים ערבים ימ"ש. גופתו אותרה בשעות הבוקר המוקדמות של יום חמישי בסמוך ליישוב בחטיבה המרחבית עציון כשסימני דקירה על גופו. הנרצח הוא בן עפרה שלמד בישיבה במגדל עוז. התחייל במסגרת מסלול בני"ש אבל טרם שרת. כוחות הביטחון במרדף אחר החוליה שרצחה את דביר.

הרב שלמה וילק, ראש הישיבה בה למד דביר, סיפר, כי "הוא הלך לירושלים לקנות מתנות לרבנים שלו ובדרך חזרה היה הפיגוע. הוא נמצא מחובק עם הספרים שקנה. היה בחור ירא שמיים ומלא שמחה".

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו הגיב לאחר הפיגוע הקשה ואמר, כי "הבוקר התבשרנו בפיגוע דקירה קשה. כוחות הביטחון נמצאים עכשיו במרדף כדי ללכוד את המחבל השפל ולבוא עמו חשבון".

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן: "גוש עציון התעורר לבוקר קשה של שפיכת דם טהור  על ידי רוצחים מנוולים.  אנו התיישבות מושרשת ואיתנה, למודת שכול וגבורה. לא ניחלש כאומה וכמפעל. בימים אלו של חודש אב, ימי אבל על חורבן המקדש והגלות הארוכה, אנו מכריזים בראש מורם שישיבתנו בארץ האבות היא לא אפיזודה חולפת אלא עובדה קיימת לעולמי עולמים".

ראש מועצת הר חברון יוחאי דמרי: "התעוררנו לבוקר קשה עם הידיעה הכואבת על הרצח המזעזע, הטרור הערבי הרצחני לא צריך סיבה הוא מכה בנו ללא רחם עוד בטרם קום המדינה ובכל מקום בארץ הוא אינו מבחין ופוגע ביהודים באשר הם".

ז' במנחם-אב תשע"ט