ב"ה יום שני, ו' סיון תשפ"א | 17.05.21
מיזם ייחודי לזכר השליח: 'טנק המבצעים של צמח'

היום (ה' במנחם-אב) אנו מציינים את יום ה'שלושים' של הרב צמח-יהושע קונין ע"ה, שליח הרבי ומנהל בית חב"ד בסנטורי סיטי, שנקטף בדמי ימיו והוא בן 43 ● באותו רגע של כאב וטרגדיה, כששני בניו סיימו לומר את הקדיש לצד קברו, נולד המוסד הראשון שהוקם על שמו: 'טנק המבצעים של צמח' ייסע בגאווה ברחובות לוס אנג'לס, העיר בה גדל הרב צמח ע"ה כדי להקדיש את חייו למשימה לעזור לאחרים על ידי הבאת אור היהדות לעולם שבחוץ ● לסיפור המלא >>>
מערכת שטורעם
היום (ה' במנחם-אב) אנו מציינים את יום ה'שלושים' של הרב צמח-יהושע קונין ע"ה, שליח הרבי ומנהל בית חב"ד בסנטורי סיטי, שנקטף בדמי ימיו והוא בן 43.

לפני חודש, כאשר צפו אחייניו של הרב צמח ע"ה במעמד ההלוויה ממחנה הקיץ במונטריאול, במרחק של אלפי קילומטרים, הם התבוננו בכאב ובייסורים כאשר הרב צמח הובל למנוחות - תוך כדי צעקות "עד מתי?!" וכאב בלתי ניתן לתיאור - ממש באותו רגע, שיאו של הכל, הם שאלו אחד את השני: "מה אנחנו יכולים לעשות למען הדוד צמח?" והם החליטו: טנק מבצעים חדש! טנק המבצעים שימשיך את העוצמה והחיות של הרב צמח!

באותו רגע של כאב וטרגדיה, נולד המוסד הראשון שהוקם על שמו של הרב צמח.

כשבניו של הרב צמח - מענדל ולוי שיחיו - סיימו לומר קדיש, הם התבוננו במילים של סביהם, הרב ברוך-שלמה קונין שי', השליח הראשי למדינת קליפורניה: "לא נכנע לטרגדיה זו, נקום ונתגבר על החושך הזה...!" הרב קונין המשיך ואמר, כי "נתחיל עם 25 מוסדות חדשים לזכרו של הרב צמח-יהושע ע"ה".

משימת חייו של צמח הוקדשה לעזור לאחרים, בגשמיות וברוחניות.

כבנו הצעיר של יבלחט"א הרב ברוך-שלמה קונין, הייתה לרב צמח ע"ה הנאה מיוחדת לסייע ליהודים אחרים לקיים מצוה, ובמיוחד את מצוות תפילין.

'טנק המבצעים' הומצא במקור בשנת תש"ל על ידי הרב ברוך-שלמה קונין.  זהו 'בית חב"ד נייד' - מרכז חינוכי ומתקדם על גלגלים, עם המשימה להביא את בשורת היהדות לרחוב עבור אלה שלא בהכרח הגיעו לבית הכנסת.

את המונח 'טנק מבצעים' הסביר הרבי בשיחה משנת תשל"ד:

"טנק לא מבוטל על ידי תעלות ובורות, ופשוט חוצה אותם כדי להגיע לצד השני. מחסום ברזל - משקלו של הטנק פשוט מוחץ אותו. זוהי מטרת הטנק: אם יש בור או תעלה (רוחניים), או אפילו מחסום - יכול הוא ללכת למלא את ייעודו להפיג את הרע ולהכניס לעולם את הטוב והקדושה".

טנק המבצעים הולך יד ביד עם הרב צמח ע"ה: כאשר עבר אביו של הרב צמח ללוס אנג'לס בשנת תשכ"ה, הוא הביא איתו את הרעיון של ספרייה יהודית ניידת בו התחיל בניו יורק. מול התנגדות הממסד היהודי המקומי שאינו נוח להבעה יהודית גלויה, הוא לקח את הענין לידיו.

הוא מצא קרוואן למכירה על ידי מנהל אולפני 'פוקס' והפך אותו לתחנה ניידת ליהדות.

הוא נהג בקרוואן במורד החוף המערבי. "הלכנו לבתי ספר, לבסיסים צבאיים", הוא מספר. "הסעתי את זה כל הדרך לסקרמנטו. אנשים נכנסו, וזה היה להם כמו להיכנס לעולם חדש;  זה פוצץ את דעתם של האנשים".

הניידת מילאה תפקיד מרכזי במציאת יהודים. בכל רחבי תבל, עמדו ועומדים כלי הרכב הללו ומסייעים בהשפעה על ההמונים ברגעים מכריעים בהיסטוריה היהודית המודרנית, על ידי מתן תוכן יהודי לדור שלאחר השואה המחפש משמעות ומטרה גדולה יותר, על ידי הנחת היסודות לשימוש הנרחב בכלי רכב אלו במהלך מבצע התפילין שהחל בימים שקדמו למלחמת ששת הימים, כאשר הרבי קרא לגברים ונערים יהודים מגיל 13 ומעלה ברחבי העולם להתאחד בקיום המצווה..

'טנק המבצעים של צמח' ייסע בגאווה ברחובות לוס אנג'לס, העיר בה גדל הרב צמח ע"ה כדי להקדיש את חייו למשימה לעזור לאחרים על ידי הבאת אור היהדות לעולם שבחוץ.

'טנק המבצעים של צמח' ימשיך לעשות בדיוק את זה, להמשיך את מה שצמח התחייב לעשות. למעשה, טנק המבצעים יכיל את אותו התפילין שאיתו הרב צמח עזר לכל כך הרבה יהודים לשים.

מי ייתן וטנק המבצעים הגדול הזה ילחם בחשכת הגלות ויגדל את האור באחרים, ובאמצעות אהב  ישראל ואהבת התורה, יביא את משיח עכשיו!

להשתתפות ולנטילת חלק במיזם לע"נ הרב צמח ע"ה לחצו כאן!
ה' במנחם-אב תשע"ט