ב"ה יום ראשון, ט"ו סיון תשפ" | 07.06.20
צילום: לוי נאזרוב
נחנך הבניין המרכזי במתחם קעמפ 'גן ישראל' במוסקבה בירת רוסיה

במעמד רב רושם נחנך הבניין המרכזי במתחם מחנה 'גן ישראל' בשכונת איסטרה במוסקבה, בראשות רבה של רוסיה השליח הרב בערל לאזאר, שגם קבע את המזוזה בכניסה הראשית להיכל בית הכנסת המפואר ● לכתבה המלאה וגלריית תמונות >>>
מערכת שטורעם
במעמד צנוע ורב רושם נחנך הבניין המרכזי במתחם מחנה 'גן ישראל' בשכונת איסטרה במוסקבה, בראשות רבה של רוסיה השליח הרב בערל לאזאר, שגם קבע את המזוזה בכניסה הראשית להיכל בית הכנסת המפואר ורחב הידיים.

במשך כל השנה משמש המתחם את תלמידי הישיבה לצעירים 'תומכי תמימים' - אחת מתוך 4 ישיבות חב"ד במוסקבה - ובה מתחנכים בני השלוחים והרבנים במדינות חבר העמים, וגדלים להיות בעצמם שלוחים בבוא היום כאשר יצטרפו אל מאות שלוחי חב"ד בברית המועצות לשעבר. בתקופה זו של הקיץ, עת התלמידים והצוות מחליפים אווירה ועוברים ל'ישיבת קיץ' במתחם אחר, משמש המקום את אחד הקעמפים של 'גן ישראל', כשבמקביל נערכים קמעפים נוספים במתחמים אחרים של המוסדות במוסקבה, והכל בשיא ההידור והכשרות הרוחנית והגשמית כאחד.

הבניין המרכזי כולל, כאמור, בית כנסת גדול ומפואר עם ספרייה תורנית עשירה בלשה"ק ובתרגום לרוסית, מטבח עם ציוד חדיש ומשוכלל, העומד תחת פיקוח קבוע של צוות משגיחי כשרות מטעם ועד הכשרות שע"י הרבנות הראשית לרוסיה, אולם אוכל גדול, חדרי שיעורים והרצאות ועוד.

המתחם כולו, המכיל בתוכו מספר רב של מבנים רב שימושיים, נמצא בפרברי העיר הגדולה, רחוק משאון העיר, ובאוויר הצח והמיוחד, מצליחים בחודשי הקיץ להעניק ולהשריש חינוך יהודי חסידי לאילו שברובם לא זוכים בשלב זה לחינוך כשר במשך כל ימות השנה.

בגזירת הסרט וקביעת מזוזות בפתחים השונים בבניין, כובדו גם השליח הרב אלכסדר ברדה והתורם מר נתן ליכטנפלד. את המעמד הנחה בטוב טעם מנכ"ל הקהילה השליח הרב מרדכי ויסברג, שיחד עם הרבנים העניקו לתורם ומשפחתו דולר שהעניק הרבי זי"ע בידיו הקדושות לצדקה, עם איחולים לברכה והצלחה.
י"ג בתמוז תשע"ט