ב"ה יום ראשון, ט"ו סיון תשפ" | 07.06.20
צילום: דוברות המשרד לשירותי דת
שיפוצים נרחבים בבית הלוויות 'שמגר' בירושלים

בקרוב יסתיימו עבודות הפיתוח והשדרוג בבית ההלוויות 'שמגר' בירושלים בעלות של כמיליון וחצי שקלים ● הרב יצחק גלבשטיין, חסיד חב"ד ומנכ"ל חברה קדישא הראשית והכללית - 'פרושים': "שדרוג ושיפוץ המקום נותן את הכבוד הראוי לנפטר" ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם

שלא נצטרך: בית ההלוויות 'שמגר' בירושלים משתדרג ועבודת השיפוצים במקום שהחלה השנה עומדת להסתיים בקרוב. "המקום החדש יאפשר פיקוח ובקרה לבאים בשערי המתחם. ודאגה לכבוד הנפטר תוך שמירה והקפדה על ההלכה", אומר מנכ"ל מועצת בתי העלמין הרב הלל הורביץ.

בסיור שנערך היום (שני) בו השתתפו מנכ"ל המשרד לשירותי דת עו"ד עודד פלוס, לצד חברי הוועדה המנהלת את בית ההלוויות 'שמגר' - הרב יצחק הנאו, מנהל מחלקת מבני דת בעיריית ירושלים, והרב יצחק גלבשטיין, חסיד חב"ד ומנכ"ל חברה קדישא הראשית והכללית - 'פרושים' ירושלים.

כל מי שפקד את בית ההלוויות 'שמגר' בתקופה האחרונה חש בשינויים שבוצעו במקום וזאת אודות לפעילותו של מנכ"ל מועצת בתי העלמין הרב הורביץ.

מעתה נמנעת הגישה לחדרי נפטרים, הוצבו מחסומי חנייה בכניסה וביציאה לאחר שבמקום החלו לחנות מידי יום עשרות רכבים שהגיעו לסידורים באזור והקשו על משפחות הנפטרים למצוא חנייה, הותקנו תשתית מצלמות אבטחה בכל המתחם, והתאורה שודרגה והותאמה. לצד השינויים במקום החלו שיפוצים נרחבים בעלות של מיליון וחצי שקלים. להם שותפים מועצת בתי העלמין עיריית ירושלים וחברות הקדישא.

הרב הורוביץ הסביר את השינוי: "מועצת בתי העלמין אחראית על שירותי הקבורה בעיר מטעם המשרד לשירותי דת ועירית ירושלים. לאור כך, ביקשנו מהמועצה דתית בירושלים ומעיריית ירושלים את האחריות על בית הלווית שמגר. ולאחר שקיבלנו היה ניתן להתחיל בעבודות".

מנכ"ל חברה קדישא הראשית והכללית - 'פרושים', הרב יצחק גלבשטיין, אמר, כי "החלטה להעביר את ניהול בית ההלוויות 'שמגר' להנהלת מועצת בתי העלמין אפשרה את שדרוג ושיפוץ המקום והיא נותנת את הכבוד הראוי לנפטרים, ומאידך, מקום ראוי עבור משפחות הנפטרים וציבור המלווים".

משתתפי הסיור הודו לרב חיים אייזנבך מנהל בית הלווית 'שמגר' וזקפו לזכותו את השינויים הרבים שמתחוללים במקום.

י"ב בתמוז תשע"ט