ב"ה ערב ש"ק, ט' שבט תשפ"א | 22.01.21
אורח הכבוד בהתוועדות המקורבים: הרב גולדשטיין

התוועדות מיוחדת התקיימה ביום שלישי האחרון באחד ה'טנטים' הצמודים לאוהל הק' של הרבי, עבור השלוחים ומקורוביהם מאזור ניו-יורק, כהכנה לקראת יום ההילולא ג' תמוז ● אורח הכבוד: השליח הרב ישראל גולדשטיין, שכבש את העולם לאחר הפיגוע הרצחני בבית חב"ד בפאווי שבראשותו ● את הערב הנעימו הזמר-חזן הבינלאומי דודו פישר והחזן ר' שניאור-זלמן בוימגרטן ● לדיווח המלא וגלריית תמונות >>>
מערכת שטורעם
התוועדות מיוחדת התקיימה ביום שלישי האחרון באחד ה'טנטים' הצמודים לאוהל הק' של הרבי, עבור השלוחים ומקורוביהם מאזור ניו-יורק, כהכנה לקראת יום ההילולא ג' תמוז. ההתוועדות אורגנה על ידי צעירי אגודת חב"ד המרכזית, בראשות הרב שמואל בוטמן.

המנחה היה הרב טוביה טלדון, שליח ראשי בלונג איילנד, וראשון הדוברים היה הרב משה ניו, מנהל בית חב"ד "מרכז התורה במונטריאול", שהסביר כיצד דרך הרבי מתחבר עם העצמי הפנימי שלו ועם כל יהודי.

חבר מועצת עיריית ניו-יורק ויו"ר 'הוועד היהודי' של מועצת עיר ניו יורק, חיים דויטש, דיבר על ההשראה שהוא מקבל ממשנתו של הרבי המסייעת לו בעבודתו הציבורית.

גולת הכותרת של הערב הייתה הנאום של השליח שכבש את העולם הרב ישראל גולדשטיין מפאווי שבקליפורניה, ניצול הפיגוע הרצחני שהתרחש בחג הפסח האחרון.

הרב גולדשטיין ריתק את הקהל במשך 28 דקות על ניסיונו האישי ועל מאמצי הצלת חייו לפני 66 יום. הרב גולדשטיין התייחס בפירוט לאירוע הקשה באחרון של פסח בבית חב"ד שלו, לירי של המחבל, לעוצמה של הצלת נפשות, ולטראומה הנפשית שהוא עבר יחד עם בני קהילתו.

הרב גולדשטיין גם סיפר על שיחת הטלפון שקיבל מנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, על הביקור בבית הלבן, ועל שיחותיו בבית הלבן ובאסיפה הכללית של האומות המאוחדות.

במהלך כל הנאום באה לידי ביטוי ההתקשרות האמיתית של חסיד לרבו ואת הקשר המתמיד לעשות בכל רגע ובכל צעד בדיוק מה שהרבי מבקש מאיתנו.

"המסר בשבילנו", סיים הרב גולדשטיין, "בעמדנו לפני ג' תמוז, שהרבי איתנו, רואה אותנו, מנהיג אותנו ומברך אותנו". דבריו הותירו רושם רב עוצמה על כל הנאספים.

במהלך הערב הופיעו בפני קהל המשתתפים הזמר והחזן הבינלאומי דודו פישר והחזן המפורסם ר' שניאור-זלמן בוימגרטן.
ג' בתמוז תשע"ט