ב"ה יום שני, כ"א תמוז תשפ" | 13.07.20
'כולל חב"ד' חילק מזון ושתייה לרבבות עולי הרגל

"קידושא רבא - שבועות תשע"ט", אלו המילים שנכתבו על שלט הענק של 'כולל חב"ד' שקיבל את פניהם של רבבות עולי הרגל בחג השבועות וכיוון אותם היישר על עמדת חלוקת ערכת המזון האישית ● לאורך שעות הבוקר והצהריים של חג השבועות, זיכה ה'כולל' את המוני העולים ב"קידושא רבא", באמצעות חלוקת מיני מאפה ושתיה קרה ● לסיפור המלא >>>
מערכת שטורעם
"קידושא רבא - שבועות תשע"ט", אלו המילים שנכתבו על שלט הענק של ארגון החסד 'כולל חב"ד' שקיבל את פניהם של רבבות עולי הרגל בחג השבועות וכיוון אותם היישר על עמדת חלוקת ערכת המזון האישית, שכללה עוגות ושתיה קרה.

בשעות שקדמו לחג השבועות, התייצבו ברחבת הכותל משאיות הקירור הגדולות ובהם מיני המאפה ובקבוקי השתייה. סביבם, הוצבו עשרות "עמדות קידוש" בהם ניתן היה לקדש על היין.

כפי שדיווחנו, גם השנה, 'כולל חב"ד' המשיך במסורת רבת שנים ושירת את רבבות עולי הרגל. מבעוד מועד, נערך ה'כולל'' לדאוג לעמך בית ישראל הגומעים ברגליהם את רחובות ירושלים היישר לשריד בית מקדשנו.

לאורך שעות הבוקר והצהריים, בעיצומו של חג השבועות, זיכה ה'כולל' את המוני העולים ב"קידושא רבא", באמצעות חלוקת מיני מאפה ושתיה קרה.

מבעוד מועד נערכו ב'כולל' לאריזת הערכות, באמצעות עשרות מתנדבים מכל רחבי הארץ. חלוקת הערכות האישיות, אפשרה נטילת 'צידה לדרך' וכך גם כאשר השמש קפחה, יכלו עולי הרגל לעצור, ללגום שתייה קרה, לנוח, לטעום מהעוגות המשובחות ולאזור כוח להמשך הדרך עד לביתם.

על כל אריזה, תחת לוגו 'בית התבשיל אשל ירושלים' המופעל על ידי ה'כולל', הודפסה קריאתו של הרבי: בנינו ערבים בעדינו - לאסוף את הילדים והטף לשמיעת עשרת הדברות בבית הכנסת בשעת קריאת התורה בחג השבועות. קריאה זו, על עשרות אלפי האריזות, הביאה את קריאת הרבי להמוני בית ישראל.

החלוקה הגדולה לעולי הרגל התאפשרה באמצעות שיתוף פעולה עם הקרן למורשת הכותל המערבי, בסיוע רב הכותל והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ.

משפחות קאהן, לצד 'קרן מרומים', פרשו גם השנה את חסותם על החלוקה ההמונית. חברת 'האחים חמוי', בראשות יגאל חמוי, תרמה את מוקדי הקירור.


י' בסיון תשע"ט