ב"ה יום שני, כ"א תמוז תשפ" | 13.07.20
בזכות התהלוכה: המטופל פגש את החובש שהציל את חייו

רגע מרגש במרכז הרפואי 'שמיר' (אסף הרופא) במהלך פעילות חג השבועות שאורגנה ע"י בית חב"ד במקום, בראשות השליח הרב מנחם-מענדל בקרמן ● לסיפור המלא >>>
מערכת שטורעם
חג השבועות במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא): כמידי שנה, גם בחג השבועות הנוכחי הרים בית חב"ד הפועל במקום את הכפפה וגיבש פעילות מיוחדת שעשתה לילדים ולמבוגרים המאושפזים במקום שבועות שמח. במסגרת הפעילות חולקו במחלקות השונות 800 ערכות של מיני מתיקה חלביים שאליהם צורפו דברי הסבר על החג.

בנוסף התקיימה קריאת עשרת הדיברות במחלקות השונות. "קשה להפריז במילים על מה שהקריאה הזו עושה לחולים ובני משפחותיהם. התגובות מרגשות אותנו בכל פעם מחדש. חולים מהמחלקות הקשות ביותר, חלקם אפילו רחוקים מיהדות, מתחברים מחדש למהות החג ולשורשים היהודיים שלהם", מספר הרב מנדי בקרמן, מנהל בית חב"ד באסף הרופא.

גולת הכותרת היתה תהלוכה מיוחדת שהתקיימה מכפר חב"ד לבית החולים. עשרות אנשים נטלו חלק בתהלוכה והביאו את אווירת החג החסידית לחולים, בני משפחותיהם והצוות הרפואי.

רגע מרגש במיוחד נרשם כאשר שניאור ציק, חובש בכיר במד"א המתגורר בכפר חב"ד ונטל חלק בתהלוכה, פגש באחת המחלקות מטופל שנפצע באורח קשה מאוד בתאונת דרכים לפני כשבועיים. ציק היה החובש הראשון ממד"א שטיפל בו ובכך הציל את חייו. במהלך המפגש המרגש הודה המטופל נרגשות לציק, ששמח לראות את ההתאוששות המבורכת שלו.

"המטרה שלנו היתה להביא את שמחת החג לכל אחד ואחד בבית החולים ואני שמח שעמדנו במשימה הקדושה הזאת" אומר הרב בקרמן, שמבקש להודות להנהלת המרכז הרפואי על הנכונות וההירתמות לסייע במיזם הזה כמו גם במיזמים נוספים.
י' בסיון תשע"ט