ב"ה יום חמישי, י"ח תשרי תשפ" | 17.10.19
המד"א הרב לנדא עם הרב ריפקיינד
המד"א הרב לנדא עם הרב ריפקיינד
בני ברק: רב חדש לבית-כנסת חב"ד בפרדס-כץ

בהתוועדות מיוחדת שהתקיימה אמש בבית הכנסת של קהילת חב"ד בשכונת פרדס כץ בהשתתפות רב קהילת אנ"ש בבני-ברק הרב יוסף-יצחק בלינוב ורבה של שכונת פרדס כץ הרב אהרון שפירא, הוכרז על מינוי הדיין החב"די הרב מנחם-מרדכי ריפקיינד לרב הקהילה ובית הכנסת בשכונה, בברכתו של המרא-דאתרא הרב יצחק-אייזיק לנדא ● לכתבה המלאה ותמונות נוספות >>>
מערכת שטורעם
מינוי רב חדש בבני ברק: הרה"ח הרב מנחם מרדכי ריפקיינד הוכתר לרב בית הכנסת של קהילת חב"ד פרדס כץ בצפון בני ברק. בית הכנסת הוקם לפני תריסר שנים על ידי הרב שלמה מרגליות, והוא משמש כבית כנסת לקהילת חב"ד בשכונה, מקום להפצת חסידות בקרב התושבים ומקורבים מכל האיזור.

גבאי קהילת חב"ד הוזמנו במשך השבוע למעונו של הרה"ג חיים יצחק אייזיק לנדא שליט"א, רבה של בני ברק, לאמירת 'לחיים'. הרב לנדא שיבח את הגבאים על היוזמה, והזכיר כי הרב ריפקיינד היה מראשוני תלמידיו בעיר צפת, ובשנים שלאחר מכן מתלמידי אביו הרב משה לנדא זצ"ל ואף השתתף כ'שימוש' בדיוני בית הדין במשך כמה שנים.

התרגשות מיוחדת ניכרה על פניו של הרב לנדא שליט"א כשהרב ריפקיינד הציג בפניו מכתב המלצה נדיר שקיבל מאביו הרב לנדא זצ"ל, בו הוא כותב כי הרב ריפקיינד 'מתאים לשמש בקודש', הרב לנדא ציין כי אביו כתב מכתבים כאלו לעיתים נדירות ביותר.

אמש, קיימה הקהילה התוועדות חסידית כשגולת הכותרת הייתה הבשורה על המינוי באופן רשמי. כיבד בנוכחותו בהתוועדות הרה"ג ר' יוסף יצחק בלינוב - רב מרכז בני ברק וראש כולל 'פעמי יעקב', שהרב ריפקיינד למד אצלו וקיבל ממנו 'היתר הוראה'. הרב בלינוב דיבר על חשיבות העניין של רב ומורה הוראה בבית הכנסת הקהילתי. כך, כשמתעוררת שאלה ניתן לקבל מענה הלכתי ברור באופן מיידי.

הרב בלינוב סיפר על היכרותו עם הרב ריפקיינד, ועל כך שהוא מתאים להיות רב הן בנגלה הן בחסידות והן בהנהגה.

כיבד בנוכחותו הרב אהרון שפירא שליט"א רבה של פרדס כץ ואב"ד דק"ק הימנא, שדיבר על חשיבות ההשפעה על התושבים, והנהגת הקהילה באופן של ימין מקרבת.

עוד הגיעו לברך: הרב חיים הלל רסקין רב קהילת חב"ד מרכז פתח תקווה, הרב אורי ליפש רב בית כנסת חב"ד קרית הרצוג, ומזכיר ועד קהילות אנ"ש בני ברק ר' מנחם זיגלבוים.

הרב מנחם מרדכי ריפקיינד משמש זה שנים ארוכות ב'בית הוראה להלכה ומשפט' ברחובות בראשותו של הרה"ג הרב מאיר אהרון שליט"א וכן כדיין ב'בית דין צדק לממונות - כפר חב"ד' בראשותו של הרה"ג מאיר אשכנזי שליט"א רב ומד"א כפר חב"ד.

את בית הכנסת גדשו אנ"ש ומקרובים מהשכונה ומכל רחבי העיר שהצטרפו להתוועדות החסידית שנערכה סביב שולחנות ערוכים, ונמשכה עד השעות הקטנות של הלילה.

י"ב באייר תשע"ט