ב"ה יום שלישי, כ"ב תמוז תשפ" | 14.07.20
סערה ב-770: משרד הבריאות סגר את המטבח

לאחר שבתחילת השבוע שעבר סגר משרד הבריאות האמריקאי את מטבח הישיבה באופן זמני, בשל טענה לחוסר ניקיון ושמירת היגיינה, אתמול הגיעו שוב פקחי המשרד וסגרו הרמטית את המקום והותירו את התלמידים המומים ובעיקר רעבים ● לסיפור המלא >>>
מערכת שטורעם
'אם אין קמח אין תורה': מאות תלמידי התמימים הלומדים בישיבת תות"ל המרכזית 770 בברוקלין סובלים כבר עשרה ימים, לאחר שבתחילת השבוע שעבר סגר משרד הבריאות האמריקאי את מטבח הישיבה, בשל טענה לחוסר ניקיון ושמירת היגיינה. בשל כך נאלצו הבחורים לאכול בדוחק רב בבית הכנסת 'געצל'ס שול', השוכן במרתף בניין הפנימייה '1414', בעוד הארוחות הוכנו בחשאי במטבח 'הסגור'.

אלא שאתמול שוב הגיעו פקחי משרד הבריאות, כשהפעם הם סגרו את מטבח הישיבה באופן הרמטי ובצו האוסר על הפעלתו, כך שבהגיע זמן ארוחת הצהריים נדהמו מאות הבחורים להיווכח כי לא הוכנה להם כלל ארוחה.

תלמידי הישיבה, נסערים וזועמים על אזלת היד של האחראים, פנו למנהל הפנימייה הרב שלום-דובער ברוד, שהגיב, לטענתם, כי 'אינני קשור למטבח וחדר האוכל כלל וכלל, זאת אחריותו הבלעדית של ר' יוסק'ה וילימובסקי, אך עובדים כרגע על פתרון ובעזרת השם כבר מחר יהיו ארוחות מסודרות'.
ג' באייר תשע"ט