ב"ה יום שלישי, י" סיון תשפ" | 02.06.20
ילדי הרבי: 'יום שכולו רבי' בתלמוד תורה חב"ד בלוד

מאות תלמידי תלמוד תורה חב"ד בלוד התאספו יחד עם מחנכיהם ללימוד חסידות ותפילה ושמעו דברי התעוררות מפי השליח הרב לוי סודאק ● לסיום צפו התלמידים בהצגה מרתקת על חג הפסח ● לכתבה המלאה ותמונות >>>
מערכת שטורעם

ביום שלישי, יום הבהיר י"א ניסן, התכנסו מאות תלמידי תלמוד תורה חב"ד בלוד יחד עם הצוות החינוכי, ליום מיוחד של התקשרות לרבי.

תחילה פנו התלמידים לכיתות ולמדו יחד חסידות לפני התפילה. לאחר מכן התאספו התלמידים בזאל של ישיבת תומכי תמימים הסמוכה, שם שמעו דברי התעוררות מאלפים מפי השליח הרב לוי סודאק על משמעותו של היום עבור כל אחד ואחד מהתלמידים.

בדבריו הזכיר את מנהגו של הרבי ללכת בכל יום לבית אמו הרבנית חנה ע"ה, אשר כפי שהתברר לאחר זמן, אז נהג הרבי להכין לאמו שתיה חמה ולהגיש לפניה דבר מאכל, ולאחר מכן לסייע לה בתיקון נעלי הבית.

בדבריו עמד הרב סודאק על הדיוק הנפלא שבשלושת המעשים הללו דווקא, המהווים קיום מצוות כיבוד הורים במדוייק, כפי המובא בהלכה שכיבוד אב ואם מתבטא בכך שהבן מאכילו, משקהו ומסייע לו בתיקון בגדיו. אשר על כן, המשיך הרב סודאק, עלינו לקבל על עצמנו ללמוד ממעשיו של הרבי ולנהוג עם הורינו בכבוד, וזאת בתור מתנה לרבי לכבוד יום הולדתו.

לאחר דבריו המיוחדים, צפו התלמידים בהצגה מיוחדת ומרתקת על חג הפסח מהפן ההיסטורי ומהפן העכשווי, בבימויו של ר' מנחם שרון ובביצוע מיוחד של ר' מענדי ירוסלבסקי.

לאחר מכן הודו התלמידים לצוות החינוכי, ובראשם למנהל המסור של התלמוד תורה הרב ברק כוכבי והסגן הרב מנחם ישעיהו, על ארגון הכינוס המיוחד ועל הסדר המופתי בו התנהלו אירועי היום.

י"ח בניסן תשע"ט