ב"ה יום שלישי, י" סיון תשפ" | 02.06.20
רבבות עמך בית ישראל בשריד בית מקדשנו
רבבות עמך בית ישראל בשריד בית מקדשנו צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי
צפו: 100 אלף איש במעמד ברכת הכוהנים בכותל המערבי

למרות הגשם השוטף, כ-100 אלף איש פקדו אתמול (יום שני) את הכותל המערבי החל משעות הבוקר המוקדמות, בהם מאות כוהנים שהגיעו לקחת חלק במעמד המרגש של ברכת הכוהנים המסורתית של חג הפסח ● בלט בנוכחותו: שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן ● לכתבה המלאה ותמונות נוספות >>>
מערכת שטורעם
למרות הגשם ששטף את ירושלים ובהפתעה רבה נרשמה אתמול (יום שני) תנועה של כ-100 אלף איש שפקדו את הכותל המערבי החל משעות הבוקר המוקדמות, בהם מאות כוהנים שהגיעו לקחת חלק במעמד המרגש של ברכת הכוהנים המסורתית של חג הפסח.

ברכת הכוהנים בכותל המערבי הפכה להיות מסורת ארוכת שנים, מעמד בעל חשיבות גדולה לעם היהודי, מלא וממלא בהתרגשות, תקווה ותפילה.

ברכת הכוהנים ההמונית התקיימה במעמד הרבנים הראשיים לישראל, הראשון לציון הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו, רב הכותל והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ', שגריר ארה"ב בישראל מר דיוויד פרידמן, שר החקלאות השר אורי אריאל, מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן וראש עיריית ירושלים מר משה ליאון.

לאחר התפילה, התקיים מעמד 'הקבלת פני רבו' בו הרבנים הראשיים ורב הכותל המקומות הקדושים בירכו את הציבור.

השנה נשא הרב רבינוביץ' גם תפילת הודיה על הגשמים המרובים שזכינו להם השנה. ואמר: "לאחר שסיימנו לבקש על הגשמים והתחלנו 'מוריד הטל' ביום ראשון של חג הפסח, זו ההזדמנות להודות לבורא עולם ברוב עם והדר על השפע והגשם שניתן לנו."

צפו בתיעוד:
י"ח בניסן תשע"ט