ב"ה יום שלישי, י" סיון תשפ" | 02.06.20
צילום: שימי קוטנר
כאן זה קורה: הצצה לחמ"ל מצה של צעירי חב"ד ■ צפו

מידי יום בשבועות האחרונים, נהרו המוני שלוחים מכל רחבי הארץ לכפר חב"ד, לחמ"ל מיוחד של צעירי אגודת חב"ד, משם הם אוספים כמויות של מצות שמורות לחלוקה, לצד עלונים ושפע של מוצרים ● מאות אלפי מצות שמורות מחולקות בימים אלו על ידי שלוחי הרבי ● השנה: כמות המצות - לשיא של כל הזמנים ● לסיפור המלא ותיעוד מיוחד >>>
מערכת שטורעם
מאות אלפי מצות שמורות מחולקות בימים אלו על ידי שלוחי הרבי למקורבים בכל רחבי הארץ, במסגרת 'מבצע מצה' של הרבי.

המצות מחולקות, לצד עלוני הסברה מרהיבים ומושקעים, המסבירים את מהות חג החירות באופן מרתק. ובנוסף, צעירי חב"ד ארגן מכירה מסובסדת של מוצרי בסיס לסדרים הציבוריים בעלות מינימלית.

את המצות, כמו את חלוקת שפע אוספים שלוחי הרבי מ'חמ"ל מצה' בליבו של כפר חב"ד, עליו מפקד כמיטב המסורת צעירי אגודת חב"ד בארץ הקודש.

בכל יום נוהרים הנה, לכפר חב"ד, עשרות-רבות של שלוחים, מנקודות שונות ברחבי הארץ, ואוספים את מרכולתם. אלה, לצד אנ"ש, המצטרפים למבצע מצה במסגרת 'אגף המבצעים' שבצעירי אגודת חב"ד.

מבעוד מועד, נערכו בצעירי חב"ד למבצע הגדול. במהלך השבועות האחרונות הזמינו השלוחים את הכמות הנצרכת של המצות, עלוני ההסברה, ההגדות ושאר מוצרים מהמגוון העצום שהופק על ידי צעירי חב"ד, עליו דיווחנו בשבועיים האחרונים.

לרבי הייתה חביבות מיוחדת ל'מבצע מצה' ועל כך ביטויים רבים, במענות לצעירי חב"ד ולשלוחים.

"כמות המצות האדירה המחולקת על ידי שלוחי הרבי מביאה את מבצע מצה לשיאים חדשים", אומר הרב יוסף יצחק אהרונוב, "עבור ישראלים רבים, הרגע הזה, בו הם מקבלים את המצה עם העלונים וכו', נחרט עמוק בתודעה ומהווה בשבילם את תמצית החג".


י"ג בניסן תשע"ט