ב"ה מוצאי ש"ק, י" שבט תשפ"א | 23.01.21
צילום: לוי נאזרוב
תלמידי הישיבה במוסקבה יערכו עשרות סדרי פסח ציבוריים ברחבי רוסיה

יום עיון מיוחד בראשות הרב הראשי לרוסיה ובהשתתפות ראש הישיבה והצוות החינוכי נערך ל'תמימים' שיצאו לכ-70 נקודות ברחבי רוסיה ויערכו בהן סדרי פסח כהלכה לאלפי יהודים ● לכתבה המלאה וגלריית תמונות >>>
מערכת שטורעם
במשך שעות ארוכות, ישבו כשבעים מתלמידי הישיבה הגדולה "תומכי תמימים - ליובאוויטש" במוסקבה, והאזינו להדרכות הלכתיות ופרקטיות לקראת עריכת כ-70 סדרים ציבוריים, אותם יערכו בשני הלילות הראשונים של חג הפסח הבעל"ט.

ביום עיון מיוחד, שנערך באולם בית התמחוי הגדול ב'מרכז החסד היהודי - שערי צדק' במוסקבה, השתתפו התלמידים בסדרת שיעורים והרצאות להכשרתם לקראת התפקיד החשוב של עריכת הסדרים, כולל הכנת והכשרת המטבחים והאולמות בהם ייערכו הסדרים.

התלמידים, שרובם הגדול לא זכו לגירסא דינקותא טהורה, וכל הידע התורני, ההלכתי והמסורתי, הם צוברים רק בין כותלי הישיבה, אליה הגיעו בשנים האחרונות - יצאו לאחר יום העיון מלאים וגדושים במידע ובעצות פרקטיות, לקראת עריכת הסדרים הציבוריים בהם ישתתפו כעשרת אלפי יהודים!

רבה של רוסיה השליח הרב בערל לאזאר פתח את דבריו בגודל האחריות והזכות, וציין את השקעת הישיבה בתלמידים הניכרת במשך כל השנה, ובמיוחד כעת - עם התמסרותם לשליחות הרבה של נסיעות וטיסות למקומות מרוחקים, ואף טיסות בנות 10 שעות (!) לא מרתיעות אותם, במטרה נעלית לזכות עוד יהודי באשר הוא ברחבי רוסיה הגדולה.

כמו-כן נשאו דברים ראש הישיבה הרב מנחם-מענדל גולדברג, הר"מ הרב ראובן קורבסקי ועוד

י"ג בניסן תשע"ט