ב"ה מוצאי ש"ק, כ"ז שבט תשפ" | 22.02.20
ברוך דיין האמת: הרב משה-יהודה-לייב לנדא ע"ה

ברוך דיין האמת: בצער רב וביגון קודר אנו מודיעים על פטירתו של רבה הראשי של בני-ברק הגה"ח הרב משה-יהודה-לייב לנדא ע"ה והוא ב 84 ● הרב לנדא ע"ה עמד בראש מערכת כשרות מהודרת במיוחד שהחלה בתקופה אביו. בעבר, כיהן כר"מ ועד פטירתו היה חבר בהנהלה הרוחנית של ישיבת 'תומכי תמימים' המרכזית בכפר חב"ד ● הלווייתו הערב ומחר ● כתבה מתעדכנת >>>
מערכת שטורעם
אבל כבד ירד על היהדות החרדית וחסידות חב"ד בפרט עם קבלת הבשורה הקשה על פטירתו של רבה הראשי של בני-ברק זה יותר משלושה עשורים, הגה"ח הרב משה-יהודה-לייב לנדא ע"ה והוא בן 84.

בשבוע האחרון חלה התדרדרות חמורה במצבו לאחר שזיהום התפשט בגופו ומצבו הוגדר קשה מאוד. הרב לנדא ע"ה נפטר הערב בבית הרפואה 'לניאדו' בנתניה, כשבני משפחתו ובראשם חתנו הגדול הרב יוסף-יצחק בלינוב שי', רב מרכז בני-ברק, עומדים בסמוך למיטתו בשעת יציאת הנשמה.

הרב לנדא ע"ה עמד בראש מערכת כשרות מהודרת במיוחד שהחלה בתקופה אביו. בעבר, כיהן כר"מ ועד פטירתו היה חבר בהנהלה הרוחנית של ישיבת 'תומכי תמימים' המרכזית בכפר חב"ד

הלווייתו תצא הערב (מוצ"ש) בשעה 23:45 מבית המדרש המרכזי 'אוהל נחמיה' בקריית צאנז שבנתניה בדרכה לבני-ברק. מסע ההלוויה המרכזי יחל מחר (ראשון) בשעה 12:00 מבית מדרשו 'בית יעקב' ברח' יחזקאל 3 בני-ברק ומשם תצא ההלוויה לקבורה בחלקת חב"ד ב'הר הזיתים', בסמיכות לקברו של אביו.

לאתר חב"ד-'שטורעם' נודע, כי הרב הורה שנשים לא תשתתפנה כלל בהלווייתו, כפי שהורה אביו הרב יעקב לנדא ע"ה בצוואתו.

כ"ג באדר ב' תשע"ט