ב"ה יום שלישי, כ" תמוז תשע"ט | 23.07.19
כך פעל 'יד לאחים' בפורים להוריד את התחפושת מכנסייה מיסיונרית בלב רמת-גן

כנסייה מיסיונרית הוקמה במקום מרכזי בלב רמת גן כדי לנסות לפעול להמרת דתם של תושבי האזור ● בשל ידיעה על 'חגיגת' פורים מיסיונרית במקום, ב'יד לאחים' ערכו בתגובה בסמוך קריאת מגילה ברוב עם ● לצוות של 'יד לאחים' המוצב במקום באופן קבוע, יתלווה מעתה שלט ענק ומיוחד שהזהיר את העוברים והשבים ובארגון מקווים שהפעילות תביא לסגירתו לצמיתות של המתחם המיסיונרי ● לסיפור המלא >>>
מערכת שטורעם
אי שם במרכז רחוב ז'בוטינסקי שברמת גן נמצאת כנסייה של כת "היהודים המשיחיים" הפועלת עם יהודי האזור ועם העוברים והשבים בניסיון להמיר את דתם. בין יתר הפעולות שעושים ביד לאחים כדי להביא לסגירת המקום מוצבת בפתחה משמרת של פעילי יד לאחים, שנועדה להזהיר את העוברים והשבים מפני המפגע המיסיונרי המסוכן.

כיוון שמדובר בכנסייה הניצבת במיקום מרכזי מאוד, גילו אנשי יד לאחים כי בבניין הסמוך למתחם בו היא פועלת שוכן – להבדיל אלפי הבדלות – בית כנסת שהוקם לצורך עובדי המשרדים הרבים הנמצאים בקירוב מקום. פעילי "המחלקה להצלה ממיסיון" ביד לאחים החליטו לנצל את העובדה הזו והדפיסו שלט גדול ממדים שיתלה מעתה בסמוך לפתח הכנסייה, בכל פעם שהיא תפעל, אשר יקרא ליהודים העומדים להיכנס בשעריה שלא ללכת שולל אחרי התחפושת המיסיונרית, ולהיכנס לבית הכנסת במקום לכנסיה.

"השלט שהודפס בימים אלו, מקבל משמעות אקטואלית גדולה הרבה יותר" אומרים ביד לאחים "כיוון שהוא מזהיר את הציבור מהתחפושת המיסיונרית".

ובתוך כך, נוכח הזמנה מיסיונרית "לחגוג" בכנסייה את חג הפורים, ביד לאחים ניצלו את בית הכנסת כדי לערוך בו קריאת מגילה ביום הפורים, בדיוק בשעה שהכנסייה המיסיונרית הזמינה אליה את היהודים החברים בה. "בחנוכה האחרון ארגנו הדלקה מרכזית ברחבה שמחוץ לכנסייה הזו ובשל כך בוטל אירוע חנוכה שהיה אמור להתקיים בכנסייה. הפעם לצערנו הפעילות שלהם לא בוטלה אבל היא צומצמה משמעותית והבאים בשעריה הבינו שמדובר בתרמית, כשחלקם נעתר לבקשתנו ומסכים לבוא לקריאת המגילה אצלנו ולשמוע עוד על הכת המסוכנת. כולנו תפילה שבעזרת קריאת המגילה נביא לביטול הפעילות המיסיונרית בפורים ושגם במקרה הזה נזכה שליהודים תהיה אורה ושמחה"...
כ' באדר ב' תשע"ט