ב"ה יום שלישי, י"ט מנחם-אב תשע"ט | 20.08.19
התוועדות לאחר הבחירה בביתו של הרב דייטש
התוועדות לאחר הבחירה בביתו של הרב דייטש
פתח-תקווה: רב חדש לבית הכנסת ב'הדר גנים'

מתפללי בית הכנסת 'הדר מנחם' בשכונת הדר גנים בפתח-תקווה בחרו הערב (מוצ"ש) ברב מנחם-מענדל פרידמן לכהן כרב בית הכנסת ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם
מתפללי בית הכנסת 'הדר מנחם' בשכונת הדר גנים בפתח-תקווה בחרו הערב (מוצ"ש) ברב מנחם-מענדל פרידמן לכהן כרב בית הכנסת. הרב פרידמן משמש כמו"צ ברמת-אביב וכר"מ בישיבת חב"ד בפתח-תקווה.

בית הכנסת 'הדר מנחם' נוסד לפני 20 שנה ע"י השליח הראשי לפתח-תקווה, הרב אשר דייטש, המשמש גם כמרא דאתרא ורב הקהילות הצעירות של חב"ד בעיר, שלצד בית הכנסת יסד גם מוסדות חינוך המשרתים את קהילת חב"ד בשכונה.

קהילת בית הכנסת 'הדר מנחם' פורחת ומשגשגת בשנים האחרונות וחברות בה כ-150 משפחות של חסידי חב"ד, והיא הקהילה הגדולה והמשמעותית של חב"ד באם המושבות. בית הכנסת שוכן במרכז שכונה דתית חרדית ומהווה מגדלור חסידי לכל הסביבה.

על הליך הבחירות פיקח חבר בית דין רבני חב"ד בארה"ק הרב אליהו-יוחנן גורארי', רבה של חולון, לצד ששת חברי ועדת הבחירות: הרב אשר דייטש, גבאי בית הכנסת ר' אליעזר ויספיש, ר' מאיר גבאי, ר' חזי בן-ארי, ר' אבי עובדיה ור' ישראל אופן.

עם ההכרזה על תוצאות הבחירות, בחצות הלילה של מוצ"ש, התקיימה התוועדות ספונטנית בביתו של הרב דייטש בהשתתפות חברי הקהילה ובני משפחתו של הרב פרידמן, שקיבלו את פניו של הרב החדש בשירה ובריקודים והתוועדו עד לפנות בוקר.
י' באדר ב' תשע"ט