ב"ה יום שני, כ"ב אייר תשע"ט | 27.05.19
הרב שילת ושלוחי הרבי בקמפוסים
הרב שילת ושלוחי הרבי בקמפוסים
מסירות נפש בכלים מקצועיים / הרב משה שילת

"הם יהיו כל חייהם עם סטודנטים וסטודנטיות שבאים למספר שנים לקמפוס בו הם שלוחים וממנו הם ממשיכים הלאה לחייהם. השלוחים יקבלו אותם בחום ובאהבה, ילמדו איתם תורה ויעניקו להם את חוויית השבת ומועדי ישראל. הם י?ראו להם מודל חי של משפחה יהודית למופת ובמקרים רבים גם יחתנו אותם" ● מנהל 'חב"ד בקמפוס', הרב משה שילת, בטור אישי לקראת יום ההתרמה השנתי של שלוחי הרבי בקמפוסים שיתקיים בשבוע הקרוב ● לטור המלא >>>
הרב משה שילת
במוצאי השבת האחרונה, פרשת ויקהל, התקיימה מלווה מלכה מיוחדת במינה. התאספו בה למעלה מ-350 סטודנטים מכל הארץ לערב 'שגרירים' של חב"ד בקמפוס. הסטודנטים הכריזו בערב הזה על סכומים כספיים מכובדים שלוקחים על עצמם כיעד אישי לגיוס ביום ההתרמה של חב"ד בקמפוס מחברים, קרובי משפחה ומכרים שלהם.

דבר כזה עוד לא היה. מהו סוד ההצלחה הזו? התשובה היא חד משמעית: מסירות נפש.

*

השלוחים והשלוחות שקבעו את חייהם בחב"ד בקמפוס מוסרים את נפשם: לא תהיה להם קהילה, לא יהיו להם גבירים מקומיים, הם לא יפתחו גן ילדים ובהמשך מוסדות מפוארים. אפילו בית כנסת משלהם לא בטוח שיהיה להם.

הם יהיו כל חייהם עם סטודנטים וסטודנטיות שבאים למספר שנים לקמפוס בו הם שלוחים וממנו הם ממשיכים הלאה לחייהם. השלוחים יקבלו אותם בחום ובאהבה, ילמדו איתם תורה ויעניקו להם את חוויית השבת ומועדי ישראל. הם י?ראו להם מודל חי של משפחה יהודית למופת ובמקרים רבים גם יחתנו אותם.

השלוחים בחרו בשליחות הזו במודע. הם יודעים שהם נמצאים בצומת הגדולה ביותר והמשמעותית ביותר של דור העתיד היהודי בארץ ישראל. הם במקום ובזמן שבהם אנשים קובעים את חייהם ומעצבים את אישיותם.

השלוחים שבחרו בשליחות הזו יודעים את חביבותו הגדולה של הרבי המשלח לשליחות עם צעירים והעדיפות שנתן הרבי לשליחות זו על פני שליחויות אחרות והם מקיימים פשוטו כמשמעו את הציווי "לך לך מארצך ... אל הארץ אשר אראך". הם מוותרים על עצמם לגמרי בלי לחשוב על העתיד.

ובזכות זאת יש להם הצלחה אלוקית. ההצלחה מקדמת את פניהם והיא באה לידי ביטוי הן בהיקפים הגדולים והמבורכים של הפעילות שלהם והן בהירתמות של המקורבים שלהם למענם.

*

בנוסף לבסיס של ביטול למשלח ומסירות נפש, חב"ד בקמפוס ישראל מצטיינת גם במקצועיות יוצאת דופן בקורסי לימוד שונים ובתכניות מגוונות אותם היא מפעילה. המערכת כולה מספקת דו"חות שבועיים (!) על מכלול הפעילות והיא סמל ודוגמא למערך שליחות מסודר ומקצועי. השלוחים עוברים הכשרה בתחומים שונים על מנת לגעת במוח ובלב של הסטודנטים ולהצליח איתם.

יש אחראי במשרה מלאה על תוכניות הלימודים, יש אחראי על סעודות השבת ויש אחראי על מפגשים חודשיים גדולים בכל קמפוס ושבתונים. יש סדר בתוך מסירות הנפש.

בסייעתא דשמיא אנחנו מצליחים להביט קדימה כל הזמן:

בשנה האחרונה חב"ד בקמפוס זכתה בחמישה שלוחים חדשים, בשתי אוניברסיטאות חדשות ובעוד שלוש אוניברסיטאות שהפעילות בהן גדלה ונהיה צורך להביא שליח חדש! בקרוב תצא עוד קבוצת שלוחים, גם למקומות חדשים וגם למקומות שבהם נוצר צורך בשליח נוסף.

בשנה האחרונה חב"ד בקמפוס התחילה עם תוכנית בתי המדרש בקמפוס, בנוסף למכלול השיעורים והקורסים. מדובר בבית מדרש חי ותוסס שבו לומדים בחברותות פעם בשבוע באווירה ישיבתית גמרא ותניא.

בשנה האחרונה עשרה שלוחים רכשו דירה גדולה בצמוד לקמפוס בעזרתנו. מתוך הבנה שהבית שלהם הוא המקום המשפיע ביותר על הסטודנטים וגודלו ומיקומו חיוני לעצם ההצלחה בשליחות.

*

העול של גיוס הכספים הוא כבד. גם להנהלת חב"ד בקמפוס וגם לכל שליח ושליחה. אנו עוזרים לשלוחים לשאת בנטל אבל התוכניות מושקעות ויקרות והרצון לעשות כל הזמן עוד ועוד מכביד עוד יותר על המצב הכלכלי.

בזאת חנוכה תש"נ אמר הרבי דברים נפלאים ביותר בקשר להפצת היהדות ולמימון שלה. הרבי קבע כך: "בנוגע להתעסקות בהפצת התורה והיהדות והפצת המעיינות חוצה, ההתעסקות בזה צריכה להיות מבלי לגרוע ח"ו מפני ההוצאה שבזה, כיון שבודאי ימציא הקב"ה ריבוי כסף וזהב ככל המצטרך. וכאמור, שטבע העולם ראוי להשלמות בהפצת המעיינות חוצה, ועד שהכסף והזהב ישנו כבר 'במזומן'".

ניתנת אפוא בידי כל אחד ואחת מעמנו הזכות הגדולה להיות הצינור לכל השפע הגדול הזה – ולפתוח את ידינו ביד רחבה וגדושה למען השלוחים בקמפוס בישראל ביום השותפות הגדול בשבוע הקרוב הבעל"ט.
א' באדר ב' תשע"ט