ב"ה יום חמישי, י"ח אייר תשע"ט | 23.05.19
ראשון לציון: יום זהירות בדרכים בתלמוד תורה

בתלמוד תורה 'אור מלכה' בראשון לציון קיימו היום 'יום שיא' בנושא זהירות בדרכים ● במסגרת הפעילות השתתפו תלמידי כיתות א'-ו' בתחנות מיוחדות המגבירות ומעלות את המודעות והחשיבות בנושא ● הצלם מאיר אלפסי מגיש גלריה מיוחדת לאתר חב"ד-'שטורעם' ● לכתבה המלאה וגלריית תמונות >>>
מערכת שטורעם
בתלמוד תורה 'אור מלכה' בראשון לציון קיימו היום 'יום שיא' בנושא זהירות בדרכים. המסר שנבחר והופיע על הלוגו שליווה את היום הוא 'לחסיד מתאים לעצור, לחשוב, לפעול'.

במסגרת הפעילות השתתפו תלמידי כיתות א'-ו' בתחנות מיוחדות המגבירות ומעלות את המודעות והחשיבות של נושא הזהירות והבטיחות בדרכים, "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם". התחנות הופעלו ע"י תלמידי כיתות ז'-ח' שנרתמו לעזור ולסייע בכל מה שנתבקשו.

התחנות המיוחדות שהיו הם, נסיעה בקרטינג, חדר חושך מיוחד בו ביו צריכים למצוא חפצים הקשורים לזה"ב, שאלון טריוויה, זיהוי בעיות תנועה בסיפור, הולכים על בטוח, מטמון הזה"ב וחוצים על בטוח - תחנה ללמידת כללי חציית כביש.

כל תלמיד קיבל טבלת תחנות שעליו לעבור ולבצע, ולאחר שהחתים את כולן, ניגש אל 'משרד הרישוי' להנפקת כרטיס רישיון אישי.

בנוסף גם צוות המורים וההנהלה נשאו תפקידים הקשורים לעולם התחבורה, שר התחבורה, מנכ"ל משרד התחבורה, דוברות משרד התחבורה, קצין בטיחות, יועץ משרד התחבורה, יו"ר איגוד המוסכים ומורי נהיגה. התלמידים קיבלו שאלות ומשימות לגשת אל הצוות, לחזור עם תשובות ולקבל פרסים.

בסיום היום חולק לכולם מחזיק מפתחות למזכרת וארטיק רמזור.

יום השיא בזה"ב הוא אחת מהפעילויות הרבות שמתקיימות בתלמוד תורה במשך 60 ימי השמחה של חודשי אדר.
ל' באדר א' תשע"ט