ב"ה יום חמישי, י"ח אייר תשע"ט | 23.05.19
המנהלים מקבלים תדרוך מהרב קליין בשטח המוסד המיוחד
המנהלים מקבלים תדרוך מהרב קליין בשטח המוסד המיוחד
חדש ומפתיע בחב"ד: תלמוד תורה לילדי חינוך מיוחד

במפגש למנהלי תלמודי התורה ובתי הספר ברשת חב"ד שהתקיים בכפר חב"ד, בהשתתפות מנכ"ל ה'רשת' הרב אליהו קריצ'בסקי, הוצג לראשונה הפתרון החינוכי שלו ציפו שנים - תלמוד תורה לילדי חינוך מיוחד במוסדות 'אור שמחה' בכפר חב"ד, בראשות הרב זאב סלאווין ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם

במפגש לכלל מנהלי תלמודי התורה ובתי הספר ברשת חב"ד שהתקיים בכפר חב"ד בהשתתפות מנכ"ל ה'רשת' הרב אליהו קריצ'בסקי, הוצג לראשונה הפתרון החינוכי שלו ציפו שנים. המנהלים חזו בתלמוד תורה לחינוך מיוחד, בהנהגתו של איש החינוך הוותיק הרב שמעון ידגר, שהובא במיוחד לפתח ולקדם את המענים והפתרונות הייחודיים הנדרשים למסגרת זו.

הסיור המעניין והמחכים נווט ע"י התלמידים שנהנו לספר על האווירה החמה, האוהבת ואפשרויות הבחירה שניתנת להם בתחומים מגוונים, התכניות האישיות  ומעל לכל, מגוון הטיפולים הרגשיים עם אנשי מקצוע מומחים לסוגי צרכים השונים של התלמידים.

אחד מהורי התלמידים המתגורר בכפ"ח שיתף את המנהלים בהתרגשות מיוחדת על ההשקעה המיוחדת בבנו שבזכותה הוא קם כל בוקר עם אור ושמחה ושיבח את המנהל והצוות על המהפכה שחוללו במקום.

המנהלים התפעלו ושיתפו שאכן המקום הוא ברכה רבה ופתרון מותאם לאנ"ש מכל רחבי הארץ.

מהת"ת המשיכו המנהלים בהובלת הרב יוסף-יצחק קליין לסיור בפנימייה הצמודה לבית הספר. ההתרשמות הטובה וההתפעמות החלו כבר בצעדים הראשונים כשהסביבה המטופחת מזמינה והבתים בהם מתגוררים הילדים (משפחתונים) הנראות כמעט כמו בית מלון הדהימו את הנוכחים.

במשך המפגש המקצועי בירך את המשתתפים מנכ"ל המוסדות הרב זאב סלאווין בשיחה של הרבי על הדוגמא האישית מהמגילה ובהמשך שמעו מהרב ברגמן והרב מנחם מענדל גורביץ' על האפשרויות לשילובם של תמימים בוגרי כיתה ח' בישיבה הקטנה במקום והוצגו בפניהם המענים הרוחניים והגשמיים הניתנים בישיבה.

המנהלים הודו לכל צוות 'אור שמחה' והביעו נכונות לשתו"פ מתוך רצון לתת לכאו"א את המקום המותאם שיצמיח אותו לתפארת.

ל' באדר א' תשע"ט