ב"ה יום שני, כ"ב אייר תשע"ט | 27.05.19
הכירו את 'המצ'ינג החסידי' שהושק בבני-ברק

מאות אברכים חסידיים יזכו לטעום גם הם מאור החסידות ויצטרפו למעגל לומדי ואוהדי תורת הרבי וחב"ד ביוזמה שהועתקה רעיונית ממיזם ה'מאצ'ינג' וגרפה הצלחה מסחררת ● השליח הרב יוסף-יצחק רבינוביץ', מיוזמי הפרויקט, מספר לאתר חב"ד-'שטורעם' על היוזמה: "ראינו את ההצלחה של התהליך בגיוס משאבים ואמרנו למה לא לקחת את התהליך הזה ולהביא את ההצלחה הזו להפצת מעיינות החסידות בעולם" ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם
עשרות אברכים כלל חסידיים, לומדי תורת הרבי וחב"ד, חתמו השבוע על התחייבות אישית, במיזם חדשני ומבריק, במסגרתה יביאו את דבר החסידות אל שכניהם, קרוביהם, וחבריהם שיצטרפו בקרוב ללימוד תורת החסידות.

המיזם, המכונה בפי יזמיו – 'המצ'ינג החסידי' – העתיק אחד לאחד על כל מרכיביו של תהליך ה'מצ'ינג' – גיוס ההמונים וכינוס השגרירים עד לתוצאה הרצויה.

השליח הרב יוסף-יצחק רבינוביץ', מיוזמי הפרויקט, סיפר לאתר חב"ד-'שטורעם' על היוזמה: "ראינו את ההצלחה של התהליך בגיוס משאבים ואמרנו למה לא לקחת את התהליך הזה ולהביא את ההצלחה הזו להפצת מעיינות החסידות בעולם?! וכך נולד הרעיון. מכאן הייתה הדרך קצרה, וכללה בעיקר התאמה של תהליך רתימת מתרימים ואוהדים בקמפיינים השונים, לתהליך שניתן למימוש כאשר מדובר על הפצת החסידות.

"המוטיב המרכזי שווה לחלוטין לקמפייני המצ'ינג הכלכליים: גיוס ההמונים ורתימתם למטרה אחת משותפת. כשעשרות או מאות איש מלוכדים למען מטרה אחת, אין דבר שיוכל לעמוד בדרכם. הבעיה הייתה רק ההתאמה של התהליך - למציאות המעט מורכבת.

"החלטנו שבמקום לשלוח לינק להכנסת פרטי אשראי, נשלח לינק עם יחידת חומר לימודי חסידי, ערוך ומסודר ובמקום תיאום עם התורמים הפוטנציאליים וניהול מו"מ לגבי גובה התרומה, כאן נתאם את חומר הלימוד הייעודי, וננהל מו"מ על כמות יחידות הלימוד אותם נשווק".

התהליך יצא לדרך בכנס שגרירים, כמקובל, ובשבוע האחרון אירעה פריצת הדרך, בכנס מתרימים ענק, בו השתתפו עשרות איש, והושג יעד של כ-650(!) יחידות חשיפה שיופצו על ידי ה'מתרימים' משתתפי הכנס! ובמילים: שש מאות וחמישים יהודים יזכו לטעום גם הם מאור החסידות, באופן מיטבי שיסייע להם לראות את האור כי טוב, ולהצטרף למעגל לומדי ואוהדי תורת חב"ד.
היוזמה שגרפה הצלחה מסחררת, מלווה באתר ייעודי בו ניתן לעקוב אחר היעד המשותף, וההתקדמות הפרטנית של כל אחד מראשי הקבוצות, לקראת השגת היעד; ווידוא מול ה'תורם' שהחומר שנשלח אליו אכן נלמד והובן.

כאמור, היוזמה שהפכה ל'סטארט אפ' חסידי זוכה לחשיפה גבוהה מאוד, ומביאה לשינוי גישה מהותי בכל הקשור ללימוד החסידות, ולאופן הפצת תורת החסידות.

להצטרפות למיזם ניתן לשלוח מייל לכתובת: LIBIER100@GMAIL.COM
כ"ט באדר א' תשע"ט