ב"ה יום חמישי, י"ח אייר תשע"ט | 23.05.19
לקראת פתיחת המקווה במושב גילת: הרבנים בדקו את אגף מקווה חב"ד

רבני 'מרכז מקוואות חב"ד' הרב אברהם-מיכאל הלפרין והרב מנחם-מענדל גלוכובסקי, יחד עם מנהל ה'מרכז' הרב חיים-אליהו גלוכובסקי, הגיעו למושב גילת שבצפון הנגב, לבחון את מקווה חב"ד החדש שנבנה בו, בזכות השתדלותו של השליח במושב הרב ליאור עבאדה ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם
במסגרת פעילות 'מרכז מקוואות חב"ד', שע"י בי"ד רבני חב"ד בארה"ק, בסיוע להקמת מקוואות חב"ד ברחבי הארץ, ביקרו רבני ה'מרכז' - הרב אברהם-מיכאל הלפרין, חבר בי"ד רבני חב"ד ורב שכונת הגבעה הצרפתית בירושלים, והרב מנחם-מענדל גלוכובסקי, חבר בי"ד רבני חב"ד ורב קהילת חב"ד ברחובות, יחד עם מנהל ה'מרכז' הרב חיים-אליהו גלוכובסקי, רב קהילת חב"ד ברמת בית שמש ג', במושב גילת שבצפון הנגב, לבחון את מקווה חב"ד החדש שנבנה בו.

הוחלט לפני כשנה על ידי המועצה האזורית והמועצה הדתית לערוך שיפוץ במקווה של המושב. שליח הרבי למושב, הרב ליאור עבאדה, התגייס לסייע למלאכת השיפוץ ועורר על הצורך להוסיף אגף למקווה שיכלול בור ואוצר על פי שיטת חב"ד. ההצעה לבניית מקווה חב"ד התקבלה בחום על ידי ראש המועצה האזורית מר שי חג'ג', ראש המועצה הדתית מר שמעון שדה, הרב האזורי הרב חיים בוקובזה, וכן על ידי ועד המושב.

'מרכז מקוואות חב"ד' כתב את תוכניות הפרויקט, וכן ליווה את תהליך הבניה והשיפוץ.

במהלך השיפוץ נוסף גם מאגר מי גשמים, דרכו יוכלו להחליף את מי המקווה לעת שיידרש הדבר. מאגר המים התמלא, הודות לגשמי הברכה שהתברכה בו ארץ הקודש בשנה זו. יצויין כי המקווה ממוקם בדרום הארץ, כך שלעיתים קיים קושי במילוי מאגרי המים.

לאחר שהסתיימו עבודות הבניה והשיפוץ, בימים אלו משלימים את המלאכה במילוי המקוואות, והמקווה ייכנס לפעילות בקרוב.

כחלק ממעקב 'מרכז מקוואות חב"ד' אחר התקדמות הפרויקט הגיעו לאחרונה רבני ה'מרכז' למקום. בסיור שנערך בהדרכת השליח הרב עבאדה בחנו הרבנים את כשרות המקווה והידוריו, ומצאוהו מדוקדק על פי הוראות רבותינו נשיאנו.

בשולי הסיור מסר הרב גלוכובסקי שיעור חסידות למתפללים בבית הכנסת במושב.

כ"ג באדר א' תשע"ט