ב"ה יום שני, כ"ב אייר תשע"ט | 27.05.19
נתניהו בחדר הבקרה בעת שיגור החלית. במרכז: ר' אלכס פרידמן
נתניהו בחדר הבקרה בעת שיגור החלית. במרכז: ר' אלכס פרידמן צילום: קובי גדעון, לע"מ
היסטוריה ישראלית בחלל והקשר החב"די: הכירו את החב"דניק הבכיר בצוות פרויקט החללית 'בראשית'

ביום שישי לפנות בוקר שוגרה מבסיס החלל בפלורידה החללית הישראלית הראשונה לירח הנושאת את השם 'בראשית' ● בחדר הבקרה של התעשייה האווירית ביהוד צפו בשיגור ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו, מדענים ואורחים נכבדים ● החרדי היחיד בצוות הפרויקט הוא ר' אלכס פרידמן, חסיד חב"ד מנוף איילון ● לסיפור המלא ולינק לצפייה חוזרת בשידור החי >>>
מערכת שטורעם
ביום שישי לפנות בוקר שוגרה מבסיס החלל בפלורידה החללית הישראלית הראשונה לירח הנושאת את השם 'בראשית'. בחדר הבקרה של התעשייה האווירית ביהוד צפו בשיגור ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו, מדענים ואורחים נכבדים, לצד מאות אזרחים נרגשים, עובדי התעשייה האווירית ובני משפחותיהם, שהגיעו לחזות ברגע ההיסטורי.

החרדי היחיד בצוות הפרויקט הוא ר' אלכס פרידמן, מנהל הנדסת המערכות בעמותת SpaceIL האחראית הפרויקט, שעלותו כ-100 מיליון דולר. פרידמן הוא חסיד חב"ד שנולד ברוסיה ובנו של החסיד ר' זלמן פרידמן ע"ה, בן 68, תושב נוף איילון, אב ל-7 ילדים וסב ל-21 נכדים.

לפני השיגור סיפר נתניהו: "ביקשתי להעלות תנ"ך על הירח, אבל אמרו לי: 'זה בסדר, זה כבר טופל'. זה דבר שאפשר היה רק לחלום עליו". קל להבין מי היה האיש שדאג לזה.

צפו בשידור חוזר מהשיגור ההיסטורי: לחצו כאן!
י"ט באדר א' תשע"ט