ב"ה יום שני, כ"ב אייר תשע"ט | 27.05.19
משמחי לב: תורה ושמחה ב'פורים קטן' בחב"ד נתניה

קהל רב התאסף ביום ג' יד אדר ראשון לערב של תורה ושמחה מיוחד בבית חב"ד המרכזי בנתניה ● האירוע נערך לכבוד פורים קטן במסגרת חיזוק ה'כולל ערב לאברכים' שנפתח לאחרונה ● לכתבה המלאה ותמונות >>>
מערכת שטורעם
קהל רב התאסף ביום ג' יד אדר ראשון לערב של תורה ושמחה מיוחד בבית חב"ד המרכזי בנתניה. האירוע נערך לכבוד פורים קטן במסגרת חיזוק ה'כולל ערב לאברכים' שנפתח לאחרונה.

הנחה את הערב הרב שניאור סגל שהזמין את רב הקהילה הרב מנחם וולפא לפתוח את האירוע. בדבריו, עורר על חשיבות ההגעה אל השיעורים וההתחזקות בזה ובפרט בחודש אדר אשר פיקודי ה'...משמחי לב.

כיבד את הערב בנוכחותו הרב צבי ווייס רב בית הכנסת פאג"י ומחבר הספר אמרי צבי, שנשא דברים בעניני פורים בהלכה ובאגדה תוך שהוא מתבל את דבריו בסיפורים מעוררי לב.

הערב הסתיים בהרצאה-התוועדות מאלפת ע''י הרב אסי שפיגל מלווה בגיטרה ובריקודי שמחה לרגל פורים קטן. הרב שפיגל שיתף את הקהל בחוויות משנות שהותו ב'בית חיינו' ובזיכרונות מחיי השליחות ועורר על חשיבות השמחה והיציאה מה'עצמי' על מנת לעזור ליהודי שני.

הערב נערך על ידי חברי מסגרת הלימוד לאברכים שהוקם לפני כחודש לעילוי נשמת הרב פינחס הכהן יחובוב ז"ל ומרת חי'ה מירל סגל ע"ה.

בשיא הערב עלו מגידי השיעורים של מסגרת הלימוד לאברכים וקיבלו שי על השקעתם והתמדתם: הרב שלום דובער ולפא, הרב אריה כהן, הרב נפתלי מינצברג, הרב בנימין כהן, הרב מנחם שוקרון והרב משה טרעגר.

העניקו את השי חברי המסגרת: הרב מנחם ולפא - רב הקהילה, הרב אברהם הכהן יחובוב, הרב יוסף יצחק ניאזוב, הרב אריאל הלוי לויוב והרב משה עמוס.

אין ספק כי במשך הזמן הקצר שפועל הוכיח הוא את נחיצותו ותרומתו החשובה לאווירה של תורה ויראת שמיים.

ט"ז באדר א' תשע"ט