ב"ה יום חמישי, י"ח אייר תשע"ט | 23.05.19
יום חג בבאר-שבע: 40 אברכים הוסמכו לרבנות

באירוע מיוחד, בהשתתפות רבה של חולון הרב אליהו-יוחנן גורארי', רבה של באר-שבע הרב יהודה דרעי, הרב מאיר סויסה רב איזורי רמת נגב ומנהל מחלקת כשרות בבאר-שבע, ראש ישיבת חח"ל צפת הרב יוסף-יצחק וילשאנסקי והשליח הראשי בעיר הרב זלמן גורליק, הוסמכו 40 אברכים לרבנות, לאחר שסיימו קורס 'סמיכה חב"ד' של ארגון 'למען ילמדו' ● לכתבה המלאה וגלריית תמונות >>>
מערכת שטורעם
ביום שני השבוע נערך מעמד ההסמכה של מסיימי הקורס 'סמיכה חב"ד' של למען ילמדו בעיר באר שבע. באירוע שנערך באולם האירועים המפואר של בית חב"ד המרכזי בבאר שבע בהנהלת הרב זלמן גורליק השתתף קהל גדול של התלמידים אורחים ובני משפחותיהם שבאו לתת כבוד והוקרה על ההתמדה בלימוד ה'סמיכה'.

את הערב כיבדו בנוכחותם הרבנים: הרב אליהו יוחנן גורארי' הרב הראשי של חולון וחבר בי"ד רבני חב"ד, הרב יהודה דרעי רב העיר באר שבע, הרב מאיר סויסה רב איזורי רמת נגב ומנהל מחלקת כשרות בבאר שבע, הרב יוסף יצחק וילשאנסקי ראש ישיבת חח"ל צפת, שליח הרבי הרב זלמן גורליק, הרב מנחם כהן רב קהילת 'בית מנחם' בעיר, הרב ישראל מעל יו"ר מכון למען ילמדו.

הרב אליהו יוחנן גורארי' הרב הראשי של חולון חבר בי"ד רבני חב"ד שמלווה כל השנה את המכון, שהביא את הדעה של הרבי בקשר עם לימוד באופן של 'הלכה למעשה' ושיתף את הקהל בסיפורים בעניין זה. וחיזק את הנהלת המכון להמשיך את המהפיכה הזו בכל הארץ.

הרב יהודה דרעי רב העיר באר שבע וחבר מועצת הרבנות הראשית לישראל ששיבח את היוזמים ואת התלמידים שהשקיעו עמל רב בלימוד וקרא לציבור שעוד לא משתתף בתכנית הלימוד להשתתף גם הוא.

הרב ישראל מעל יו"ר המכון דיבר מנקודת מבט אישית איך הלימוד משנה את מציאות הלומד, והזכיר בדבריו את שליח הרב לעיר הרב אברהם כהן שהיה בין התלמידים הבולטים בקורס ונפטר במהלך השנה.

הרב זלמן גורליק בעל האכסניה שאירח את כל מהלך הקורס במשכן הבית חב"ד שקישר את כל עניין הלימוד עם פורים קטן שחל בהשגח"פ באותו היום.

הרב מנחם כהן רב קהילת בית מנחם דיבר על חשיבות הלימוד בבית, ועל הטעויות שיכולות להווצר מחוסר ידע.

הרב יוחאי טויטו מנהל שלוחת הלימוד בעיר באר שבע שהביא מנקודת מבטו האישית על השינוי שהוא רואה אצל התלמידים מיום הכניסה ללימוד ואיך שהלימוד בתורה משנה את חיי הלומד כפשוטו,

הרב אלון נבו תושב העיר ממסיימי הקורס דיבר על השנוי שהוא רואה בחייו אחרי שסיים את הלימוד.

לסיום ישבו התלמידים להתוועדות חסידית לרגל 'פורים קטן' יחד עם ראש ישיבת חח"ל בצפת הרב וילשאנסקי עד לשעות הקטנות של הלילה.
י"ד באדר א' תשע"ט