ב"ה מוצאי ש"ק, י" שבט תשפ"א | 23.01.21
הרבנים והשלוחים במוסקבה, רוסיה בפורום השנתי
הרבנים והשלוחים במוסקבה, רוסיה בפורום השנתי צילום: לוי נזארוב
מוסקבה: הפורום השנתי של הרבנים והשלוחים בעיר

תנופת היהדות ברוסיה אינה פוסחת על מוסקבה הבירה: שלושה בתי חב"ד חדשים נפתחו בחודש זה ובקרוב ייפתח בעיר הבירה הרוסית בית כנסת מפואר נוסף ● עשרות שלוחים ורבנים מרחבי מוסקבה השתתפו בפורום השנתי בראשות השליח הראשי והרב הראשי לרוסיה הרב בערל לאזאר ● לכתבה המלאה וגלריית תמונות >>>
מערכת שטורעם
בפורום השנתי למנהלי בתי חב"ד, המשמשים כרבנים בשכונות השונות במוסקבה, השתתפו השנה כארבעים איש, המייצגים את השכונות הגדולות והמרכזיות שבמוסקבה, ובמהלך יום העיון המיוחד, סוכמו דרכי הפעילות לשנה זו, ואף הותוו וסומנו היעדים הבאים למען מאות אלפי היהודים הפזורים בכל מוסקבה.

את הפורום המושקע והמכובד, פתח וניהל מנהל הקהילה היהודית של מוסקבה השליח הרב מרדכי ויסברג, אשר בכישרון ובמסירות מנצח בגאון על כל בתי חב"ד שבשכונות השונות, ובעצה אחת עם רבה הראשי של רוסיה והשליח הראשי למדינה הרב בערל לאזאר, מנתבים את הספינה הגדולה בעקביות ובנחישות, כאשר שוקדים כל העת על פיתוח פרויקטים ומיזמים חדשים, בעיקר למען הדור הצעיר, הכולל נוער וילדים, במטרה להביאם אל אור התורה והחסידות ולשמירת תורה ומצוות.

במהלך הפורום, נחשפו המשתתפים לשיטות חדשות נוספות בניהול גשמי לצד הפן הרוחני, וכן למכלול נושאים מרתקים העומדים על הסדר ובאים לידי ביטוי בניהול קהילה במוסקבה. כמו כן הושמעו דבריו של נשיא איגוד הקהילות ברוסיה השליח הרב אלכסנדר ברדה, בשיטות צירוף תורמים נוספים והגדלת מעגל התומכים לקהילות. ר' יהודה דווידוב בישר לרבנים על פרויקט חלוקת חבילות מזון לנצרכים לקראת חג הפורים והפסח הבעל"ט, שיגרום בעקיפין או ישירות להגעת בשורת הקהילה היהודית לעוד ועוד משפחות יהודיות בשכונות השונות.

בזה אחר זה, עלו ובאו מומחים שהעניקו מניסיונם בכל נושא ועניין, כשהרבנים עושים אוזנם כאפרכסת ובולעים בצמא כל חידוש, מתוך מטרה אחת: להגדיל את הפעילות היהודית ולהגיע לכמה שיותר יהודים בשכונות מוסקבה.
י"ג באדר א' תשע"ט