ב"ה יום חמישי, כ"א מנחם-אב תשע"ט | 22.08.19
הרב שילת בכנס 'בשבע ירושלים', היום
הרב שילת בכנס 'בשבע ירושלים', היום צילום: ישראל ברדוגו
הרב שילת בכנס 'בשבע ירושלים': "הציבור החילוני מעדיף את היהדות האורתודוקסית"

במושב 'פולמוס ההדתה' בכנס 'בשבע ירושלים' ה-16 השתתף גם הרב משה שילת, מנהל 'חב"ד בקמפוס' ו'חב"ד לנוער', לצדם של יובל סרי, איתי גרנק, ענבר אורן שלם ופרופ' יגיל לוי ● הרב שילת תקף את שיח ה'הדתה' ואמר: "מלחמת ההדתה הזו היא ניסיון להנציח בורות במדינת ישראל" ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם
במושב 'פולמוס ההדתה' בכנס 'בשבע ירושלים' ה-16, השתתף גם הרב משה שילת, מנהל 'חב"ד בקמפוס' ו'חב"ד לנוער', לצדם של יובל סרי, איתי גרנק, ענבר אורן שלם ופרופ' יגיל לוי.

כשעלה נושא 'ההדתה בצה"ל' השיב הרב שילת: "אני לא מעוניין לדבר על צה"ל. אני רוצה לשאול אם יש בכלל דבר כזה שנקרא הדתה ומהי ההשפעה שלה. ממה שאני רואה ואני לא מייצג פה את הציבור החרד"לי אלא את חב"ד, אני יכול לספר לכם שאני רואה תופעה שהולכת ומתחזקת בשנים האחרונות: הציבור החילוני מחפש מסורת ומעדיף תמיד את היהדות האורתודוקסית ולא את כל החיקויים. בתיכונים ובצבא כבר לא מצליחים לעצור את זה, והכי קשה זה באוניברסיטאות, שם איש לא יכול לכפות על הסטודנטים לא לצרוך דת והם רוצים אותה ואוהבים אותה ובוחרים בה מרצונם.

"מלחמת ההדתה הזו היא ניסיון להנציח בורות במדינת ישראל. ילד יהודי גדל מבלי שיידע לקרוא פסוק אחד בלי ניקוד. את מי זה מפחד שרוצים לתת כלים לילדים, לתת להם את היכולת לקרוא טקסטים", אמר הרב שילת.
ז' באדר א' תשע"ט