ב"ה יום חמישי, כ"א מנחם-אב תשע"ט | 22.08.19
חלק מהנשים בכנס הגדול
חלק מהנשים בכנס הגדול
אלף תושבות באר שבע במפגן עוצמה נשית

פעם בשנה זה קורה: מאות רבות של נשים מכל רחבי הדרום, מתכנסות לאירוע עוצמתי ומרטיט, לזכרה של הרבנית חיה-מושקא שניאורסון ע"ה, רעייתו של כ"ק אדמו"ר זי"ע ● טעימות מאירוע מיוחד, בהשתתפות הרב הראשי לשעבר הרב ישראל-מאיר לאו והשליח הראשי בעיר הרב זלמן גורליק ● לכתבה המלאה וגלריית תמונות >>>
מערכת שטורעם
כתליו של המשכן לאומנויות הבמה בבאר שבע עברו בהצלחה ביום ראשון האחרון בחינת חוזק נוכח מפגן עוצמה מרטיט שקיימו בשטחו קרוב לאלף תושבות באר שבע ופרבריה. הן התאספו לאירוע עוצמתי ומרגש, לזכרה של הרבנית חיה-מושקא שניאורסון ע"ה, רעייתו של כ"ק אדמו"ר זי"ע.

מאות הנשים, שלאורך כל ימות השנה משתתפות בשיעורי חסידות, תורה והלכה, ערבי ראש חודש, מסיבות והתוועדויות בארגון נשות חב"ד, הגיעו כדי לשאוב יחדיו כוחות מדמותה ומורשתה של הרבנית. הן יצאו מחוזקות ומוטענות בכוחות למשימה הלאומית: הבאת הגאולה.

הכנס, אשר נערך זו השנה החמישית ברצף, התקיים השנה לציון 31 שנה להסתלקות הרבנית. בהיותה בתו של הרבי הריי"צ נ"ע, אשתו של הרבי נשיא דורנו ואשה מלומדת וחכמה בזכות עצמה, הרבנית היתה עשויה לזכות בכבוד מלכים, אך היא סלדה מפרסום והתרחקה מכל גינוני כבוד.

הרבנית ע"ה היתה תעלומה גדולה בחייה, וגם לאחר פטירתה עדיין רב הנסתר על הנגלה. כמי שזכתה להקדיש את חייה למסירות והקרבה גדולה למען כלל ישראל, מהווה דמותה מופת וסמל לחסד, נתינה ומנהיגות, ומודל השראה יהודית נשית של דורנו.
נושא הכנס היה התמודדות עם נסיונות, ומי אינו מתמודד אתם? לאורך כל האירוע ניתנו למשתתפות כלים מתורת החסידות להעצמת הכוח הנשי בהתמודדות זו.

עיריית באר שבע, חברת 'כיוונים' והמחלקה לתרבות תורנית של באר שבע, אשר מלוות באהדה רבה את העשייה וסייעו לאירוע השנתי, שמחו לראות את היקף ההשתתפות אשר הכפיל את עצמו מאשתקד. ראש העיר, שנבצר ממנו להגיע, שלח את ברכתו הלבבית למשתתפות.

הרב ישראל מאיר לאו, חתן פרס ישראל ומי שכיהן כרב הראשי לישראל, שיתף בהכרות שלו עם הרבי שמהווה עבורו, ועבור כלל עם ישראל דמות של 'אבא', ובדומה לכך, גם הרבנית, היא דמות של 'אמא' עבורנו. הרב, שעבר מסכת חיים רצופת ניסיונות, הדגיש את כוחה של האשה היהודייה כמי שאינה נרתעת מנסיונות ועומדת בהם בגבורה.

השליח הרב זלמן גורליק, מנהל בית חב"ד המרכזי של באר שבע, בירך את המשתתפות, תוך חידוד חשיבות לימוד החסידות בדורנו. בדבריו, הציג משל המדגים מה חש אדם כאשר הוא מתעלה מעל פני הקרקע בהמראת מטוס. לפתע כל סביבתו נראית מוקטנת ופעוטה: הבניינים, המכוניות... כך, לימוד חסידות וההתקשרות לרבי מרוממים אותנו ונותנים לנו את הכוח לראות את האתגרים והניסיונות שבחיינו באור אחר. להדלקת נר הזכרון לעילוי נשמת הרבנית התכבד הרב יואל קפלן, שליח חב"ד לסלוניקי, יחד עם בנותיו.

משתתפות האירוע מחאו דמעת התרגשות בהופעה אומנותית של תלמידות בית הספר היסודי 'חב"ד-עוזיאל', בהנהלתה של גב' איילת ויינטרוב, ותלמידות בית הספר העל יסודי 'בית חיה ורבקה', בהנהלתה של גב' פועה אלחרר. בחלק האחרון של האירוע הועלתה הצגה המתבססת על ספרו הייחודי והבלתי נשכח של הרב אהרון מרגלית, 'אתהלך'.

התרגשות רבה שררה באולם, כאשר תאר הרב מרגלית את החיים כציור שהקב"ה נותן לאדם, וכל אדם יכול לצבוע את הציור לפי בחירתו. הוא הוסיף מניסיונו, כיצד מסוגל האדם למצוא בתוך תוכו את הכוחות, להתייצב נוכח המכשולים ולצאת חסון ומחושל.

כל משתתפת קיבלה שי אישי מהודר – ספר אודות הרבנית חיה-מושקא, ובנוסף, לוח עשרות שיעורי החסידות השבועיים לנשים המתקיימים בשכונות השונות של באר שבע. המשתתפות יצאו בהחלטה טובה להוסיף בלימוד החסידות, בכדי להתמלא בכוחות להתמודד עם ניסיונות שמציבים בפנינו החיים ובתעצומות נפש להתרומם מהם, עד לביאת משיח.

המשתתפות הודו בחום למארגנות האירוע, ובראשן ד"ר עינת מיודובניק, וגב' דבורי ספיר העומדות בראש ארגון 'נשי ובנות חב"ד – באר שבע' לכל אורך השנה.
א' באדר א' תשע"ט
השליח הרב גורליק נושא דברים
השליח הרב גורליק נושא דברים
 
הרב לאו בנאומו
הרב לאו בנאומו
 
המופע האמנותי
המופע האמנותי