ב"ה מוצאי ש"ק, כ"ג מנחם-אב תשע"ט | 24.08.19
הרבנים יוסף ואליטוב בפגישתם, היום
הרבנים יוסף ואליטוב בפגישתם, היום
הראשון לציון התרגש מהמסירות של רבני חב"ד

חבר מועצת הרבנות הראשית הגה"ח הרב שמעון אליטוב נפגש עם הראשון לציון והרב הראשי לישראל הרה"ג הרב יצחק יוסף בלשכתו, והעלה בפניו שורה של נושאים ואתגרים המלווים את רבני חב"ד הנושאים בתפקיד רבני ערים ויישובים ● לכתבה המלאה ותמונות נוספות >>>
מערכת שטורעם
בפגישה ממושכת שהתקיימה היום (חמישי) בלשכת הרב הראשי לישראל, הראשון לציון הרה"ג הרב יצחק יוסף, העלה הגה"ח הרב שמעון אליטוב, חבר מועצת הרבנות הראשית, בפני הרב הראשי הספרדי, שורה של נושאים ואתגרים שמלווים היום את רבני חב"ד הנושאים בתפקידי רבנות ערים ויישובים בארץ.

לפני כמה חודשים, נעשו חילופי גברי בין הרבנים הראשים לישראל, והרב יוסף נבחר לנשיא מועצת הרבנות הראשית שמפקחת ומלווה את עבודת הרבנים, בעוד הרה"ג הרב דוד לאו מונה לנשיא בית הדין הרבני הגדול.

בתוקף תפקידו החדש, פתח הרב יוסף בסדרת מפגשים וישיבות לדון מחדש בנושאים הבוערים שעומדים על הפרק בעולם הרבנות והכשרות.

הרב אליטוב הרחיב בדברים על האתגר הגדול של רבני הערים החב"דיים המקדישים את חייהם לציבור ורואים בעבודתם שליחות לכל דבר. הרב יוסף הגיב ואמר כי בביקוריו אצל רבני ערים ושכונות מחב"ד הוא נוכח לראות תמיד מסירות ללא גבול. "הם אף פעם לא מדברים על תנאי השכר שלהם אלא מה צריך לעשות עוד כדי להרחיב את גבולות הקדושה והיהדות כשליחים אמיתים של הרבי אוהב ישראל הגדול".

הרב אליטוב מנה כמה דוגמאות לערים שבהם נטפלים כל מיני עסקנים ופקידים ומפריעים לעבודת הקודש של הרבנים והוסיף: "תפקידנו לעמוד כחומה בצורה ולהגן על הרבנים ולא לאפשר לכל מיני ליצנים ובעלי עניין לפגוע בכבודם ולערער את סמכותם".

הראשון לציון הרחיב בנושאי כשרות שעומדים על הפרק והעלה בפגישה את הניסיון החמור לאשר הכנסה של חמץ למרכזים רפואיים במהלך חג הפסח.

צפו בתיעוד:
ב' באדר א' תשע"ט