ב"ה מוצאי ש"ק, כ"ג מנחם-אב תשע"ט | 24.08.19
הקונסול דיין בראיון ל'שטורעם' בכינוס השלוחים העולמי
הקונסול דיין בראיון ל'שטורעם' בכינוס השלוחים העולמי צילום: ארכיון שטורעם
בעקבות התקיפות בקראון-הייטס: חקיקה היסטורית

בעקבות העלייה הדרמטית באנטישמיות ברחבי ארה"ב ונוכח רצף התקיפות האחרונות בשכונת קראון-הייטס, הכריזה היום חברת הקונגרס קרולין מלוני, במעמד הקונסול הכללי בניו-יורק דני דיין, על תחילת הליך חקיקה היסטורי שיביא לרפורמה בהנצחת השואה והטמעתה במערכת החינוך האמריקאית ● לדיווח המלא >>>
מערכת שטורעם
גל התקיפות בקראון-הייטס מעורר יוזמה: בעקבות העלייה הדרמטית באנטישמיות ברחבי ארה"ב ונוכח רצף התקיפות האחרונות בשכונת קראון-הייטס, הכריזה היום חברת הקונגרס קרולין מלוני, במעמד הקונסול הכללי בניו-יורק דני דיין, על תחילת הליך חקיקה היסטורי שיביא לרפורמה בהנצחת השואה והטמעתה במערכת החינוך האמריקאית.

החוק, בשמו המקורי "Never Again Education Act", שהינו חוק דו-מפלגתי, יכניס את לימודי השואה לתכנית הלימודים במערכת החינוך האמריקאית, יעודד מוסדות חינוך להעמיק בלימודי השואה ויצור תכנית חדשה שתיתן למערכת החינוך את הכלים והמשאבים ללימוד השואה ברחבי ארה"ב: לימוד הלקחים החשובים שלה וההשלכות הנוראות של שנאה ואנטישמיות.

החוק גובש עקב העלייה המשמעותית של האנטישמיות והפשעים האנטישמיים ברחבי ארה"ב:
• סקר חדש שנערך על ידי ועידת התביעות, ארגון המטפל בהעברת פיצויים מממשלת גרמניה לניצולי שואה, מצא כי 31% מהאמריקאים ו-41% מהמילניאנס מאמינים כי שני מיליון יהודים או פחות נרצחו בשואה. 41% מהאמריקאים ו-66% מהמילניאנס לא יודעים מה הוא אושוויץ. 52% מהאמריקאים מאמינים כי היטלר עלה לשלטון בכוח.
• על פי הליגה נגד השמצה, אירועים אנטישמיים בארצות הברית זינקו בכ -60% בין השנים 2016 ל -2017.
• נתוני משטרת ניו יורק ((NYPD מצביעים על 180 אירועים אנטישמיים ב -2018, עלייה של 22% לעומת 2017, ועלייה של 38.6% מ -2016. נתונים אלה מתווספים לשארלוטסוויל, פיטסבורג, תקיפות פיזיות נגד יהודים בברוקלין, צלבי הקרס במשרדה של פרופסורית באוניברסיטת קולומביה ועוד מקרים רבים אחרים.

נתונים אלה מתווספים לשארלוטסוויל, פיטסבורג, תקיפות פיזיות נגד יהודים בברוקלין, צלבי הקרס במשרדה של פרופסורית באוניברסיטת קולומביה ועוד מקרים רבים אחרים.

הקונסול דיין אמר באירוע: "שארלוטסוויל, פיטסבורג והתקיפות הפיזיות האחרונות נגד יהודים בברוקלין מחייבות פעולה חינוכית מעמיקה. החוק יוביל למהפכה בתחום לימוד השואה בארה?ב, ימנע את השכחת העבר וחיוני להבטחת העתיד. המציאות שבה רוב הקהל הצעיר בארה"ב לא יודע מהו אושוויץ מעוותת ויש לתקנה. מהפכה זו תאפשר לתלמידי ארה"ב להבין למה החיה האנטישמית יכולה להיהפך".

חברת הקונגרס מלוני: "הקהילה היהודית בארה?ב תחת מתקפה. עלינו לעמוד על המשמר במאבק בשנאה ולהבטיח שהנוער שלנו ילמד ויבין את הזוועות של השואה ואת חוסר הסובלנות והקנאות שגרמו לה. זו לא התשובה לאנטישמיות אבל זה צעד חשוב בדרך לשם, רק כך נוכל לממש את ההבטחה 'לעולם לא עוד'. "
כ"ט בשבט תשע"ט