ב"ה יום חמישי, י"ז תמוז תשפ" | 09.07.20
הרב לאזאר ור"מ איטליה
הרב לאזאר ור"מ איטליה
מפגש פסגה: ראש ממשלת איטליה עם רבה של רוסיה

ראש ממשלת איטליה ג'וזפה קונטה נפגש בדאבוס שבשווייץ עם רבה הראשי של רוסיה השליח הרב בערל לאזאר, שהיה אורח הפורום הכלכלי העולמי השנתי, ובמהלכו חיזק את הקהילה היהודית המקומית ואת האורחים היהודים הרבים שהשתתפו בפורום העולמי ● לדיווח המלא >>>
מערכת שטורעם
ראש ממשלת איטליה ג'וזפה קונטה נפגש בדאבוס שבשווייץ עם רבה הראשי של רוסיה השליח הרב בערל לאזאר, שהיה אורח הפורום הכלכלי העולמי השנתי, ובמהלכו חיזק את הקהילה היהודית המקומית ואת האורחים היהודים הרבים שהשתתפו בפורום העולמי.

השיחה התנהלה בשפה האיטלקית, בהיות הרב לאזאר יליד איטליה, בה משמשים הוריו ואחיו כשלוחי קודש. בשיחה דנו הצדדים במספר נושאים הומניטאריים וחינוכיים, שיתוף פעולה תרבותי וחינוכי, וכן התייחסו למספר עניינים נחוצים העומדים על הפרק בתחום יחסי הדתות באירופה.

ראש ממשלת איטליה גילה עניין רב בחיי הקהילות היהודיות ברוסיה, ושמע מקרוב על חיי הקהילה היהודית ברוסיה, על התוכניות לחינוך הדור הצעיר, ועל התשתית המתאימה לחיים יהודיים מלאים המתקיימת כיום ברוסיה, באמצעות מאות שלוחי חב"ד בכל רוסיה. הרב הראשי הודה לראש הממשלה, על יחסו המיוחד לבעיית האנטישמיות באיטליה.

בקיץ הקרוב, מתוכנן מסע חיזוק לאלף צעירים יהודים, משתתפי מסגרות הלימוד "יחד" בכל רוסיה. המסע יעבור בדרכו באיטליה, וראש הממשלה שמח לשמוע על-כך, והבטיח כי הצד האיטלקי יעשה את הכל כדי להפוך את המסע למעניין ונוח למשתתפים, ויעמיד בפניהם את עזרת הממשלה.

במסגרת הפורום, קיים הרב לאזאר סדרת מפגשים עם מנהיגי דתות שונות למען יהודי רוסיה באשר הם.

הפורום הכלכלי העולמי נערך זה 48 שנה ברציפות, ומשתתפים בה מנהיגי מדינות, פוליטיקאים, אנשי עסקים, אנשי ציבור ועיתונאים רבים, אשר דנים בנושאים גלובליים נחוצים העומדים על הפרק.
כ"ד בשבט תשע"ט