ב"ה יום שלישי, כ" תמוז תשע"ט | 23.07.19
הרב יצחק יוסף ביקש למסור את ברכתו לפוטין

הרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף לרבה הראשי לרוסיה: "אבקש להודות לנשיא רוסיה בשמי על העזרה והסיוע לקהילות היהודיות ברוסיה. בזכות הפעילות שלכם והעזרה מהנשיא, אתם מצילים אלפי יהודים ומקרבים אותם ליהדות" ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם

הרב הראשי לרוסיה השליח הרב בערל לאזאר, הגיע אתמול (ראשון) יחד עם משלחת רבנים מרוסיה, לפגישה עם הרב הראשי לישראל הראשון לציון והרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף בלשכתו שבירושלים.

במהלך הפגישה, סקר הרב לאזאר בפני הרב יוסף את המערך ההיקפי של הכשרות ברוסיה, הכולל כיום כמה מאות מפעלי מזון, עשרות מסעדות ובתי קפה, העומדים כולם תחת הפיקוח המוקפד של ועד הכשרות שע"י הרבנות הראשית לרוסיה.

בנוסף, סקר הרב לאזאר את ההתפתחות של חיי הקהילה היהודית ברוסיה ואת הפעילות הרחבה שנעשית על מנת להקל על חיי היהודים במדינה: הקמת מקוואות טהרה, המערכת הענפה של החינוך, ועוד.

הרב לאזאר סיפר, כי בסיועו של נשיא רוסיה, חזר בית הכנסת העתיק שבעיר סימפרופול שבקרים לפעול ולשמש את יהודי העיר, בה משמש רב חדש מזה כשנתיים. הרב יוסף התעניין עוד ביחס השלטונות ברוסיה כלפי הקהילה היהודית, וביקש מהרב לאזאר כי יעביר את ברכתו והערכתו הרבה לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין, על עמידתו לימין הקהילות היהודיות ברוסיה והסיוע הרב שמעניק להן.

במהלך המפגש, רבה של רוסיה הציג בפני הראשון לציון את הרב יוסף-יצחק מרזל, רב ועד הכשרות ברוסיה שע"י הרבנות הראשית לרוסיה. בפגישה נכח גם אבי רבה של רוסיה, הרב משה לאזאר, שהינו מחשובי הרבנים ושלוחי הרבי באיטליה, ואף זכה לארח בביתו את מרן הראשון לציון הרב עובדיה יוסף זצ"ל. כמו-כן, התלוו בניו הנוספים של הרב משה לאזאר, המשמשים כרבנים בערים סימפרופול וקרסנדר.

האורח הנכבד שיבח את הרבנים ואת פעילותם הברוכה, וכן עודד אותם להמשיך ולהרחיב את עבודתם החשובה ברוסיה בכלל ובמוסקבה בפרט. הוא גם העלה זכרונות מאביו מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל, שפסקי הדין והשו"ת של כ"ק אדמו"ר הזקן בעל התניא ונכדו הצמח-צדק זי"ע תפסו אצלו מקום חשוב בפסקיו הרבים, והמשיך לדבר על גאונותו של הרבי זי"ע הניכרת בפסקי הדין בנושא נסיעת האוניות בשבת, קו התאריך ועוד.

א' בשבט תשע"ט